Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Animácia chôdze a behu Lego - video
22.08.2019
Animácia chôdze a behu Lego - video
Filmy, v ktorých Lego bloky hrajú hlavné úlohy, môžu diváka skutočne priťahovať. Aby sa to však stalo, musíte sa najskôr naučiť základy filmového reme... čítať celé
Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
13.08.2019
Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
Ciastolin z Play-Doh je jednou z tých hračiek, ktoré milujú batoľatá aj ich rodičia. Každý pravdepodobne počul o pozitívnom vplyve plastickej hmoty na... čítať celé
Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
13.08.2019
Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
Clementoni je rodičom dobre známy pre hračky a súpravy, ktoré učia hrou a podporujú vývoj batoľat. Tentoraz sa pozrieme na vzdelávaciu hru „Hovoriace ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kids Animal Concept
13.08.2019

Kids Animal Concept

Malé deti majú veľmi radi zvieratá, takže veľa rodičov hľadá hry tematicky spojené s rôznymi zvieratami, domácimi i exotickými. Hra "

Koncept Kids Zwierzaki” otrzymała w 2018 roku nagrodę w konkursie „Zabawka roku”.  logo

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 2-12
  • Vek: 4+
  • Čas prehrávania: približne 20 minút
  • Typ hry: kooperatívna hra
  • Autor hry: Alain Rivollet a Gaetan Beaujannot
  • Ilustrácie: Eric Azagury

Obsah balenia

Prvky hry "Concept Kids Pets" sú v pomerne veľkej kartónovej krabici. Vyžaduje si to veľmi veľkú hernú dosku. Zaujímavým riešením je plastový kompakt v krabičke vo forme potlače zvieraťa. To vám umožní usporiadať a uložiť v ideálnom poradí všetky prvky hry, t. J. Veľkú skladaciu hernú dosku, 110 kariet s ilustráciami zvierat rozdelených do dvoch úrovní obtiažnosti, 16 plastových oranžových rámov, plastovú priehľadnú podložku, dosku s krátkymi pokynmi pre hru a pokyny v plnej veľkosti v veľmi veľký a čitateľný formát.

Tvorba hry

Cieľom hry je, aby všetci hráči uhádli čo najviac mien zvierat pomocou symbolov na hracej ploche. Je to kooperatívna hra, takže tu nie sú porazení.

Príprava hry

Rozvinuli sme hernú dosku. Karty zamiešame (počas prvých hier av prípade mladších detí je dobré najprv použiť iba ľahšie modré karty a až potom pridať do hry červené karty) a náhodne zobrať 12 kariet, ktoré ukladáme vedľa hracieho plánu. Umiestnite oranžové plastové rámčeky vedľa dosky a plastový stojan umiestnite pred najstaršieho hráča. Hotovo!

Priebeh hry

Počas hry sa najstarší hráč pokúša uhádnuť, aké zviera je na karte pred ním skryté. Mladší hráči (deti) sa ho snažia viesť k správnej odpovedi umiestnením rámčekov na symboly špecifické pre zvieratá na karte. Hráč môže urobiť ľubovoľný počet pokusov uhádnuť meno zvieraťa. Keď vyčerpal všetky svoje nápady, môže sa vzdať, potom by sa karta mala dať preč a hráči nezískajú bod. Do základne umiestnime 12 náhodne vylosovaných kariet, až kým sa nevyčerpajú. V tomto okamihu hra končí, počítame body a hráči dostanú jedinečný titul zvierat zodpovedajúci počtu získaných bodov.

Hra má ďalšiu ťažšiu možnosť pre 6-ročné deti. Predpokladá zmenu postavenia - dieťa uhádne meno zvieraťa a dospelý si pomocou rámov označí svoje vlastnosti. Ďalšou možnosťou je špecifikovať vlastnosti jedného hráča a odhadnúť meno zvieraťa všetkými ostatnými ľuďmi.

Dojmy

Hra je všeobecne veľmi zaujímavo pripravená a implementovaná. Zapojuje deti do hry, učia ich mená zvierat a určujú ich vlastnosti, ako sú farba, jedlo, prostredie, v ktorom žijú, veľkosť, zručnosti a rýchlosť.

Hra je pre oko príjemná. Zaujímavým riešením je neobvyklé kompaktné balenie. Môže sa odporučiť rodičom detí vo veku od 4 do 7 rokov.

Bohužiaľ, hra má aj niektoré nedostatky, napríklad príliš tenké karty alebo žiadne podpisy jednotlivých zvierat. Priznávam, že mám problém dešifrovať niektoré z nich až do súčasnosti. Keby to nebolo pre tieto mínusy, bola by to jedna z najlepších hier pre najmladších hráčov.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk