Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zaisťujeme miestnosť pre fanúšikov Star Wars
23.08.2019
Zaisťujeme miestnosť pre fanúšikov Star Wars
Ako vyzdobiť izbu milenca Star Wars? Tu je niekoľko návrhov, ktoré z detskej izby urobia fantastický svet obľúbených postáv. Sila môže byť s vami! čítať celé
10 vlastných pokrstených darčekov pre chlapca
23.08.2019
10 vlastných pokrstených darčekov pre chlapca
Špeciálny deň vyžaduje špeciálne nastavenie. Ak sa pýtate, čo by mal dať malému chlapcovi, ktorý vstúpil do krstu, naznačujeme náznak: premýšľajte o n... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Železničná závrata
13.08.2019

Železničná závrata

Zložité strategické hry sú veľkou výzvou a vyžadujú si veľa času. Poskytujú však veľa spokojnosti, uvoľňujú sa a dobre trénujú myseľ. Jednou z takýchto hier je „

Kolejowy zawrót głowy” – rozbudowana gra z wieloma elementami, która z pewnością zaskoczy wielu potencjalnych graczy.

Špecifikácia hry:

 • Počet hráčov: 2-4
 • Vek hráčov: 6+
 • Čas prehrávania: 20-30 minút
 • Typ hry: strategická stolová hra s prvkami logickej hry
 • Vydavateľ: Alexander logo

  Obsah poľa

  Hra "Railway Vertigo" je vo veľkej lepenkovej škatuľke, hoci sa musí pripustiť, že by mohla byť o niečo menšia. Vo vnútri je veľká výklopná doska, 4 farebné drevené pešiakov v tvare vlakov, 4 kartónové krabice s figúrkami, kocky, 30 kartónov s miniatúrami vagónov a lokomotív, 55 akčných kariet, 32 drevených riadiacich bodov (16 nastavení priamej jazdy) a 16 nastavení otočení), 20 červených okrúhlych plastových žetónov, 100 hračiek, bankoviek rôznych nominálnych hodnôt a pokynov na hranie vo forme brožúry.

Herná esencia

Získajte lokomotívy a vagóny prostredníctvom lukratívneho obchodovania s ostatnými hráčmi v súvislosti so všeobecne chápanou komunikáciou. Zbierajte odmeny a bonusy, použite možnosť teleportácie a dajte si pozor na pasce. Vyhráva hráč, ktorý dokáže vybudovať najcennejší vozový park.

Príprava hry

Bankovky sú rozdelené podľa nominálnej hodnoty a usporiadané na bočnej strane dosky. Do nich umiestnime červené plastové žetóny alebo ich necháme v krabici. Zamiešané akčné karty sa umiestnia vedľa dosky, kartónové miniatúry vozňov a lokomotívy sa umiestnia na príslušné škatule na doske. Drevené prestieranie umiestňujeme do skladov. Doska je pripravená hrať.

Sekvencia hry

Hráči si vyberajú jeden kartón so znakom a vždy jeden záložník. Kocky krútia po jednom a pohybujú ich kúskami, pamätajúc na to:

 • pešiaci sa môžu pohybovať iba dopredu,
 • hráči môžu zmeniť prepínače tak, aby zmenili stopu iného hráča,
 • pozor na neobvyklé úseky trate, ktoré spomaľujú alebo zrýchľujú pohyb pomocou pešiaka,
 • v akčných kartách a súvisiacich bonusoch sú veľmi dôležité teleportácie, pasce a hrozby,
 • objednávky pracovných miest a súvisiace príjmy môžu dramaticky zmeniť konečné skóre. Pri spustení hry sa oplatí naplánovať konkrétnu stratégiu vrátane rozhodnúť, či je lepšie stavať železničné koľajové vozidlá s najvyššou hodnotou alebo sa pokúsiť získať najväčšie a najlepšie objednávky. Voľba nie je ľahká! Hra končí, keď hráči už majú všetky prvky koľajových vozidiel a žiadny z nich nezostane na palube. Body sa počítajú a víťaz sa vyhlasuje.

Zobrazenia

Milujem tento druh hry! Táto téma je dosť neobvyklá z dôvodu témy úzko súvisiacej so železnicami. Nie všetci to nájdu, ale tí hráči, ktorí majú radi vlaky, sa v nej môžu chytiť a nebudú ľutovať. Technicky sú všetky prvky rafinované, s výnimkou lišty pre škatuľu, ktorá je od začiatku prašná a poškriabaná. Mnoho hráčov môže byť tiež podráždených veľmi ľahko napísanými pokynmi. Na takéto nedostatky môžete zavrieť oči, ale s týmto typom hry, ktorá nie je najlacnejšia, by sa už nemali uskutočňovať.

„Železničná závrata“ je veľmi dynamická hra, ktorá sa dobre prispôsobuje rôznym hráčom. Má priemernú mieru regresie a postupom času sa môže prejaviť najmä v prípade starších hráčov.

Odporúčam to tínedžerom, ktorí začínajú dobrodružstvo so strategickými stolovými hrami. Pútavá, rozšírená hra, ktorá je alternatívou k tradičným rodinným doskovým hrám.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk