Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Ako podporovať úzkostné dieťa?

Ako podporovať úzkostné dieťa?

Ako podporovať úzkostlivé dieťa? Mali by ste urobiť opak svojej intuície. Namiesto toho, aby ich chránil pred tým, čo sa ich bojí, ich upokojovalo a povzbudzovalo, nechaj ho, aby sa vysporiadal s problémovou situáciou, pretože iba týmto spôsobom zistí, že jeho strach bol neopodstatnený .

Úzkosť u detí - ako sa s ním vysporiadať a múdro podporovať dieťa?

Vyvarujte sa nadmerného pohodlia! „Deti, ktoré majú úzkosť (...), budú žiadať osvieženie častejšie ako ostatné.“ Nadmerné povzbudenie zvyšuje úzkosť dieťaťa. Namiesto toho, aby čelil situácii, ktorá ich zdôrazňuje, očakáva, že rodičia budú stále viac objímať, že všetko bude v poriadku. Z krátkodobého hľadiska to prináša úľavu, ale problém to nerieši. Okrem toho môže rodičovský postoj rodičov potvrdiť strach dieťaťa, že sa musí niečoho báť a vštepiť mu vieru, že sa nevie vyrovnať sám.

„Rodičovské objatia a bozky sú znakom pre dieťa, že niečo je skutočne hrozné.“ Vyhnite sa nadmernému usmerňovaniu dieťaťa, nehovorte mu, čo má robiť, nepreberajte za to zodpovednosť, pretože svoj život nebudete žiť. nie a nebudete vždy nablízku .

Nedovoľte dieťaťu vyhnúť sa situáciám, ktorých sa bojí

"Pokiaľ sa dieťa vyhýba stresujúcim okolnostiam, neprekoná svoj strach. “Ak dovolíme dieťaťu vyhnúť sa situáciám, ktoré sa obávajú, nebude mať možnosť presvedčiť sa, že to zvládne, a neopodstatnený strach sa iba prehĺbi. Keď rodič rodí dieťa, napríklad na narodeninovej oslave, keď sa priblíži ku klaunovi a požiada o bonbóny, presvedčí sa, že nie je možné dosiahnuť ciele bez podpory dospelého rodiča. Dieťa, ktoré sa vyhýba sociálnej situácii kvôli strachu, je okradnuté o spomienky a príjemné zážitky - priateľská oslava narodenín, školský výlet. Samotné trávenie času sa nestretne s rovesníkmi.

Použite detektívne myslenie a nechajte dieťa čeliť tomu, čoho sa bojí

„Pamätajte, že to, čo sa vám môže zdať ako maličkosť, pre nervové dieťa môže byť veľmi ťažké.“ Na podporu svojho dieťaťa pri riešení úzkosti použite jedinú účinnú stratégiu, ktorá oslabuje neopodstatnené strach - detektívne myslenie. Detektívne myslenie alebo realistické myslenie kladie vašim deťom otázky o situácii, ktorej sa obávajú, napr .:

 • Keď ste boli naposledy v podobnej situácii, stalo sa to, čoho sa obávate?
 • Čo viete o tejto situácii, ktorá sa stala priateľom v podobnej situácii?
 • Aký by mohol byť rozdielny vývoj?

Príklad rozhovoru, ktorý pomáha vášmu dieťaťu realistickejšie sa pozrieť na situáciu:

 • Nechcem chodiť do škôlky.
 • Prečo
 • Pretože tam môže byť nové dieťa.
 • Kedy ste sa naposledy po chorobe vrátili do materskej školy, objavilo sa v skupine nové dieťa?
 • ?
 • .
 • Vyskytujú sa nové deti v polovici roka alebo možno na začiatku?
 • Na začiatku.
 • Môže byť milý priateľ, keď príde nové dieťa?

Niektoré obavy sú neoddeliteľnou fázou vývoja dieťaťa, napr. separačná úzkosť, ktorá sa vyskytuje medzi 7 a 9 mesiacmi veku. Obavy z príjemných situácií, napríklad narodeninovej oslavy, často mylnej pre hanblivosť, však môžu naznačovať zvyčajné myšlienky, ktoré odnímajú radosť dieťaťa zo života. Zmena návykov myslenia môže trvať týždne. Hoci úzkosť nie je tak výrazná ako závažnejšie poruchy, ako je depresia u detí, mali by ste pomôcť dieťaťu vyrovnať sa s ním, pretože to spôsobuje utrpenie a zbavuje ho každodenného pohodlia.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk