Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Ako rozpoznať začiatok dodávky?
23.08.2019

Ako rozpoznať začiatok dodávky?

Drahá matka, drahý otec, ber to ľahko, nemôžeš zabudnúť na začiatok pôrodu. Ak sa obávate, že to nestihnete včas, porodíte doma alebo v aute, potom o tom nepremýšľajte úplne.

Dátum dodania

Zvyčajne je založený na dátume posledného menštruačného obdobia alebo ultrazvuku, je to čisto teoretický dátum, medzník, na základe ktorého sa môžu prijímať rozhodnutia o lekárskych zákrokoch, napríklad vyvolanie práce. K fyziologickému pôrodu môže dôjsť 2 týždne pred a po dátume určenom lekárom alebo pôrodnou asistentkou (pôrodná asistentka môže vykonávať aj tehotenstvo). V oblasti okolo určeného pôrodu je žena zvyčajne pripravená, čaká a výsledkom je nielen z informácií poskytnutých zdravotníckym personálom, ale aj zo skutočnosti, že jej telo prechádza určitými zmenami a prirodzene sa inštinktívne pripravuje na narodenie dieťaťa.

Príznaky nadchádzajúceho pôrodu

Prvý pôrod zvyčajne trvá asi 8 až 12 hodín a jeho príprava môže trvať až 2 týždne. Počas tejto doby môžete pozorovať veľa rôznych príznakov v rôznych poradí. Niektoré môžu prehliadnuť a iné vôbec nezažiť. Všetko je veľmi individuálne. Väčšina žien chodí do nemocnice príliš rýchlo, čo môže byť dôvodom na dlhé čakanie v pohotovosti, ticho v kŕčoch a iné nervové situácie.

Ako rozpoznať blížiace sa práce?

 • Brušná depresia, ktorú mama zvyčajne cíti ako úľavu pri dýchaní pri tlaku na močový mechúr ; matka často potrebuje používať záchod, dochádza aj k spontánnemu močeniu. Nerobte si starosti, používajte iba hygienické vložky alebo spodné prádlo. Iba spustenie brucha znamená, že hlava dieťaťa zapadá do pôrodného kanálu a pripravuje sa na pôrod. To môže byť viditeľné, aj keď nie nevyhnutne, najmä v nasledujúcich tehotenstvách.
 • Odchod sliznice, ktorá chráni plod a vnútro vajíčka plodu pred infekciami, mikrobiálnou penetráciou. Možno si ho nevšimnete ani na spodnom prádle neuvidíte hlien jemne sfarbený krvou. Iné ženy uvádzajú, že vo vagíne cítili iba zvýšenú vlhkosť. Zástrčka môže pred dodávkou zmiznúť tak 2 týždne, ako aj niekoľko hodín.
 • Krvom hlien viditeľný na wkładce higienicznej môže tiež znamenať skrátenie a otvorenie krčka maternice.
 • Zvýšená chuť do jedla alebo nedostatok chuti do jedla , v oboch prípadoch ide o prípravu tela na úsilie, ktoré sa narodí.
 • Hnačka, ktorá sa môže objaviť niekoľko dní pred alebo v ten istý deň. Toto je prirodzená reakcia tela na prostaglandíny vylučované v prvom štádiu pôrodu. Telo sa chce očistiť, aby pomohlo vytlačiť dieťa zo sveta.
 • Nepravidelné kontrakcie maternice, bezbolestné alebo spôsobujúce bolesť v dolnej časti brucha ; nepravidelné, občas sa objavujú, prechádzajú po zmene polohy alebo odpočinku. Sú takzvaní „prorocké“ kontrakcie alebo Braxton-Hicksove kontrakcie. Ich účelom je hlavne roztiahnuť maternicu, aby sa hlava mohla usadiť v spodnej časti panvy. Tieto vlastnosti ich odlišujú od skutočných pracovných kontrakcií.

Bohužiaľ, mnoho žien nesprávne interpretuje prediktívne kontrakcie a chodí príliš rýchlo do nemocnice. Jednoduchý spôsob, ako ich odlíšiť od pracovných kontrakcií, je:

 • Pitím 1,5 vody na naplnenie močového mechúra. Pôsobí ako teplý obklad na maternicu a znižuje kontrakciu proroctva.
 • 30 - 40 minút kúpeľ alebo teplá sprcha, ktorá uvoľňuje a upokojuje bolesť.
 • 30 - 40 minút ciepłego okładu na bolesne miejsce: brzuch lub plecy.

Ak sa kontrakcie po vykonaní vybranej akcie nezmiernili ani sa nezintenzívnili, znamená to, že sa dodávka rýchlo blíži. Kontrakcie tiež nie sú skutočnými kontrakciami, ak dokážete normálne fungovať, variť, spať, pracovať počas ich trvania.

Príznaky začiatku pôrodu:

 • Ide predovšetkým o zosilnenie, zintenzívnenie kŕčov. Spočiatku sa môžu objaviť každých 10-15 sekúnd každých 15-20 minút. Postupne môžu rásť v sile. Pravidelné kontrakcie každých 10 minút sú signálom, ako sa pripraviť na cestu do nemocnice : zjesť posledné jedlo, osprchovať sa alebo sa rýchlo kúpať, informovať rodinu, ak je to potrebné, postarať sa o dieťa alebo zviera, ktoré zostane v domov. Pravidelné kontrakcie každých 7-5 minút trvajúce 45-60 sekúnd sú dôvodom, prečo ísť do nemocnice.
 • Odchod plodovej vody alebo vytekanie plodovej vody znamená, že n bolo prerušené
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk