Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Ako to bolo potom" - prehľad hry

"Ako to bolo potom" - prehľad hry

Ponáhľame sa niekde v súčasnom svete. Sťažujeme sa na nedostatok času a stále máme čo robiť. Rodinné väzby sa oslabujú, a preto o sebe vieme čoraz menej. Hra "

Jak to wtedy było” ma szansę to zmienić.
  • Počet hráčov : 2-12 hráčov vo veku od 6 do 120 rokov
  • Čas hry : 45 - 90 minút

Photo 1 Box and game elements

Obsah škatule

Škatuľa vyrobená z hrubej lepenky je dosť veľká. V strede je jednostranná hracia doska z kartónu, 12 kusov a dve balíčky kariet: červená s otázkami a modro-zelená s obrázkami. Hra obsahuje pokyny s podrobnými pokynmi.

Obsah rámčeka Photo 2

Herná esencia

Cieľom hry je rozprávať a objaviť príbehy života vašej rodiny. Hráči najskôr rozprávajú svoje príbehy a potom zarábajú body po zodpovedaní otázok o osude milovaných.

Obrázok 3 Tabuľa pripravená na hranie

Príprava hry

Umiestnime tabuľu na stôl alebo na podlahu, kde budú mať účastníci voľný prístup ku všetkým jej prvkom. Zamiešame obe paluby. Položte červené karty na hromadu vedľa alebo do stredu hracej plochy. Z balíčka modrozelených kariet dávame každému hráčovi päť kariet, zvyšok dáme do krabice.

Photo 4 Kusy hráčov na štartovom poli

Každý hráč si vyberie jednu z 12 farebných figúr na hranie a jednu zo štyroch trás na palube. Účastníci umiestnia svojich pešiakov na pole ŠTART na začiatku cesty.

Fotografie 5 kariet s obrázkamiFotografie 6 kariet s obrázkamiFotografie 7 kariet s obrázkami

Tok hry

Hra pozostáva z dvoch fáz:

  • Rozprávanie príbehov je druh zhromažďovania herných materiálov. Každý hráč si vyberie jednu z kariet, ktorú predtým dostal s obrázkom (napr. Stan alebo auto). Jeho úlohou je rozprávať jeden alebo niekoľko príbehov z jeho života súvisiacich s ilustráciou na karte. Túto etapu hry nemožno vynechať, ak ju chcete zjednodušiť.
  • Odpovedanie na otázky - v tejto fáze môžu hráči získavať body. Keď každý povie svoje príbehy, hráč, ktorý začal príbeh, vezme jednu kartu z hromady s červenými kartami. Nahlas prečíta otázku a pokúsi sa dať správnu odpoveď. Ak uspeje, dostane bod. Ak nie, nič sa nestane.

Hráč môže položiť osobnú otázku. Odpovedá na ne osoba, ktorá vybrala otázku alebo tranzitívnu otázku, na ktorú môžu odpovedať ďalší účastníci hry. Pri poskytovaní odpovede musí hráč špecifikovať, na ktorý príbeh sa odkazuje.

Fotografia 8 Pohľad na dosku zhora

Dojmy

Nezvyčajné stolové hry vždy priťahujú pozornosť. Hru „Ako to bolo vtedy“ možno považovať za jedinečnú . Filozofia budovania hry založenej na rozprávaní príbehov a následnom overovaní pravdy inými hráčmi je celkom populárna. V hre „Ako to bolo potom“ hráči rozprávajú príbehy týkajúce sa rodinných vzťahov . Aj keď sa dobre baví so svojimi blízkymi, každý hráč má možnosť podeliť sa o svoje spomienky s ostatnými. Jednoduchá forma bude ideálna pre rodinné oslavy. Výkon hry nemá žiadne námietky.

Fotografie 9 kariet s otázkamiFotografie 10 kariet s otázkami

Hra je pozitívne prekvapujúca. Zaujímavá forma hry prináša úsmev na tvár, vzbudzuje zvedavosť a niekedy aj emócie. Určite to bude zaujímať ľudí, ktorí si cenia dobré vzťahy s blízkymi a vzdialenými členmi rodiny. Dôležité je, že sa nikto nebude nudiť.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk