Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zaisťujeme miestnosť pre fanúšikov Star Wars
23.08.2019
Zaisťujeme miestnosť pre fanúšikov Star Wars
Ako vyzdobiť izbu milenca Star Wars? Tu je niekoľko návrhov, ktoré z detskej izby urobia fantastický svet obľúbených postáv. Sila môže byť s vami! čítať celé
10 vlastných pokrstených darčekov pre chlapca
23.08.2019
10 vlastných pokrstených darčekov pre chlapca
Špeciálny deň vyžaduje špeciálne nastavenie. Ak sa pýtate, čo by mal dať malému chlapcovi, ktorý vstúpil do krstu, naznačujeme náznak: premýšľajte o n... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Animácia chôdze a behu Lego - video
09.08.2019

Animácia chôdze a behu Lego - video

Vytváranie filmov pomocou blokov Lego je únavná a časovo náročná úloha. Každý, kto sa s tým zaoberá, trávi v dielni dlhé hodiny. Ak chcete začať s týmto fascinujúcim dobrodružstvom, nemusíte kupovať profesionálne vybavenie a softvér. Naozaj dobrý film je možné urobiť pomocou smartfónu, stolových svetiel, niekoľkých blokov a bezplatných programov na úpravu filmu (používame najjednoduchšie - Windows Movie Maker).

Prípravy

Technické práce na filme začíname vytvorením stabilného stojana, na ktorom bude smartphone stáť. Ak sa telefón pohybuje okolo stojana, „Nebudú sa navzájom zhodovať a film sa bude„ triasť “.

Ďalším krokom bude pripevnenie základne k zemi. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi: buď pripojením stojana k montážnej doske alebo pripevnením k podkladu (napr. Pomocou lepiacej pásky alebo, ako je to v tomto prípade, maliarskej pásky). Je potrebné pripomenúť, že ani stojan, ani jeho pripevnenie k zemi nemusia byť pekné alebo estetické. Je dôležité, aby boli stabilné a funkčné.

príprava základov

Dekoracje

Ďalším krokom je vytvorenie dekorácie filmu na

klocki, by na filmie nie było widać „szpar” na łączeniach klocków. Co gorsza, dekoracja może się popsuć w trakcie robienia zdjęć. Wtedy całą pracę nad sceną trzeba powtarzać. płytce montażowej. Tu ogranicza nas wyłącznie fantazja. Im ciekawsza scenografia, tym lepiej. Należy tylko pamiętać, aby dokładnie łączyć ze sobą

Doska s dekoráciami by mala byť pripevnená k stolu. To sa dá urobiť pomocou tesárskych stláčaní alebo lepiacich alebo natieracích pások. Musíte tiež pamätať na nastavenie pozadia za montážnu dosku. Môže to byť ďalšia montážna doska, ale farebná štetina (napr. Modrá napodobňujúca oblohu) má pri tejto funkcii lepšiu výkonnosť. Teraz môžete nastaviť znak na dlaždici.

Smartfon umieszczamy na podstawce, włączamy aparat i ustawiamy tak, aby kadr obejmował dokładnie to, co chcemy (warto ustawić kadr trochę szerzej, wtedy przy montażu będzie można go nieco przyciąć). Przy pierwszym filmie wystarczą ustawienia automatyczne. Warto ustawić opóźnienie spustu migawki np. na 2 sekundy, by mieć pewność, że zdjęcia będą nieporuszone. Upewniamy się, że nic nie zasłania obiektywu, i zaczynamy zdjęcia.

upevnenie dlaždíc s dekoráciami

Pohybujúce sa čísla

Krok pokračuje

figurki Lego zamyka się w 5 zdjęciach (następny zaś – w czterech – bo ostatnia faza pierwszego kroku jest jednocześnie pierwszą fazą następnego). Warto pamiętać, że na zdjęciu 3. figurka nie jest przytwierdzona do podłoża. Taki sposób chodzenia postaci doskonale sprawdza się przy wyświetlaniu 12 lub 15 klatek na sekundę.

Aby sa všetko zviditeľnilo, pripevnili sme k substrátu malú tehlu. Budete mať možnosť „nasmerovať“ polohu figuríny a ak náhodou padla, bude ju môcť umiestniť na správne miesto.

imobilný Lego obrázok

V počiatočnej polohe je postava nehybná. Obidve nohy sú pripevnené k zemniacim úchytkám a ruky sú spustené pozdĺž tela.

figure Lego-step vpred

Jedna noha urobí malý krok vpred. Jedna noha je pripevnená k zemi, zatiaľ čo druhá „spočíva“ na ďalšej dlaždici. Ruky sa pohybujú. Pravidlo je jednoduché - keď pravá noha „ide“ dopredu, ľavá ruka sa pohybuje dozadu (a naopak). Tento jav nazývame princípom „opačných rúk“.

nastavenie rovnováhy figuríny Lego

Toto sú najťažšie fotografie z celého cyklu chôdze. Nohy nie sú spojené projekciou so zemou. Nastavenie čísiel v tejto polohe je dosť problematické, pretože musíte „nastaviť rovnováhu“ (môžete tiež pripojiť obrázok k zemi pomocou

plasteliny). Jeśli się pomylimy i figurka upadnie, będziemy mieli spory problem z ustawieniem jej z powrotem w odpowiednim miejscu. Ręce poruszają się według opisanej wcześniej zasady.

Postava Lego-leg na zadnej strane

Noha, ktorá bola práve pred chvíľou, je teraz stabilne pripevnená k výčnelku. Noha je dodávaná mierne zozadu. Ruky pomaly

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk