Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Bezpečné sedadlo - je certifikovaná ECE R44-03 alebo ECE R44-04?
23.08.2019

Bezpečné sedadlo - je certifikovaná ECE R44-03 alebo ECE R44-04?

Certifikáty ECE R44-03 a ECE R44-04 sú niečo, čo musí automobilové sedadlo jednoducho potrebovať. Toto nie je - ako sa niektorí predajcovia snažia predstaviť - vynikajúci dôvod na hrdosť. Je to jednoducho zákonná požiadavka. Ostatné autosedačky sa nemôžu predávať.

Európske normy

Európske bezpečnostné osvedčenie ECE R44-03 znamená súlad výrobku so súčasnými technickými požiadavkami v Európe . Európska únia ich stanovila ako štandard v roku 2001. Je teda zrejmé, že nejde o veľmi nový dokument a že technológie sa odvtedy posunuli oveľa ďalej.

ECE R44-04 jest dużo nowszym dokumentem, ale to również jedynie standard dopuszczający fotelik do sprzedaży.

Dajte si pozor! Nekupujte ich!

Je potrebné pripomenúť, že v Európskej únii už nemôžete predávať alebo legálne používať autosedačky s neaktuálnymi normami. Takže ak niekde narazíme na čísla R44-01 alebo 02, nemali by sme ich za žiadnych okolností brať . Aj zadarmo!

i-Size

Revolučným štandardom je štandard UP R129, známy pod menom

i-Size, która po raz pierwszy zerwałą z tradycyjnym systemem podziału fotelików według wagi małego pasażera, skupiając się na jego wzroście. Kontrola je pomerne jednoduchá či autosedačka vyhovuje štandardu i-Size (a ECE R44-03 alebo ECE R44-04), všetko je napísané na charakteristickom oranžovom štítku. Tieto svetlé štítky nemajú vyššie uvedené autosedačky, ktoré sú schválené na používanie podľa certifikátu ECE R44 / 01 a 44/02.

Presne povedané, i-Size je súčasťou normy UP R129 . Do platnosti vstúpil v júli 2013, takže je celkom nový. Podľa jej pokynov sa posilnila ochrana hlavy a krku dieťaťa. Okrem toho musia batoľatá a deti mladšie ako 15 mesiacov cestovať smerom dozadu. Vďaka tomu sú malí cestujúci v prípade nehody lepšie chránení, pretože napätie vznikajúce v prípade čelného nárazu sa šíri po povrchu nádrže.

Isofix

Okrem toho i-Size vynúti použitie

Isofix. To skrót od International Organisation for Standardisation - ISO Fixture i w zasadzie standard mocowania fotelików dziecięcych na siedzeniach w samochodach. Składa się on z dwóch uchwytów, które znajdują się w szparze między siedziskiem a oparciem fotela. Te uchwyty są przymocowane bezpośrednio do elementów konstrukcyjnych samochodu. Výsledkom je, že sedadlo je priamo spojené s autom na pevne . Vďaka tomu je dieťa bezpečnejšie, než keď je sedadlo upevnené pomocou popruhov.

Samozrejme, je to tiež spôsob, ako môžu deti nosiť, a nie je to hriech - hovoríme o systéme zapínania bezpečnostných pásov. Ale ak je naše vozidlo vybavené systémom Isofix, stojí za to ho používať . Každý, kto sa niekedy pokúsil zapnúť bezpečnostné sedadlo pomocou bezpečnostného pásu, vie, že je ťažké, najmä v zime, keď nosí rukavice, keď vedľa neho stojí krik, ktorý je príliš chladný a príliš teplý, a protestuje, že musí počkať, pretože by chcel byť v aute, alebo práve naopak. V tejto situácii je ľahké urobiť chybu, krútene a nesprávne pripevniť sedadlo. Isofix v podstate vylučuje nesprávnu montáž, veľa autosedačiek má tiež indikátory (napr. Farebné západky), ktoré ukazujú, či je pripevnená.

spotrebiteľské testy

Toto samozrejme nie je všetko. Aj pri autosedačke i-Size si nemôžeme byť istí, že je lepšia ako ostatné v rovnakej kategórii. Vieme iba to, že spĺňa pomerne prísne požiadavky. Podrobné parametre je možné skontrolovať vďaka nezávislým spotrebiteľským organizáciám vykonávajúcim testy. Patria sem nemecké ADAC, americké NHTSA a britské AA . Výsledky ich pevnostných a nárazových skúšok sú viac-menej identické a oplatí sa im venovať osobitnú pozornosť.

Napriek zachovaniu štandardov je vždy dobré zaistiť, aby sa sedadlo do auta presne hodilo k vášmu autu. Môžete sa opýtať predajcu alebo si preštudovať tabuľky zverejnené výrobcami automobilov a automobilov. Pozrime sa na to!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk