Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Bloky, ktoré vás budú zaujímať

Bloky, ktoré vás budú zaujímať

Bloky: čo je to?

Bloky nie sú nič iné ako viacfarebné mnohosteny, obvykle vyrobené z plastu alebo dreva. Ich hlavnou úlohou je formovať tvorivé a priestorové schopnosti detí. Je to hračka, ktorá jedinečným spôsobom stimuluje predstavivosť a kreativitu. Najobľúbenejšie typy blokov sa používajú na viacnásobné hranie, čo dáva príležitosť na opätovné zostavenie a demontáž budov v rôznych kombináciách.

Preč sú dni, keď sme počuli slovo „bloky“ a mysleli sme si LEGO. Samozrejme, stále si užívajú nepretržitú popularitu u detí aj dospelých, ale s každým ďalším rokom sa možnosti dizajnu blokov zvyšujú. Výrobcovia sa snažia navzájom prekonávať a vytvárať tak stále viac nových možností ich kombinovania. Stavebné bloky priateľským spôsobom približujú fyzikálne zákony najmladším, fascinácia prírodou často začína hraním stavebných blokov, pretože dávajú dieťaťu zmysel pre agentúru. Zoznámte sa s niektorými z nich.

Korbo bloky

Konštrukčné bloky Korbo sú neobvyklé sady prvkov, z ktorých väčšina sú ozubené kolesá. Umožňujú uviesť do pohybu takmer každú konštrukciu, ktorú navrhuje fantázia dieťaťa. Napísal som „takmer“, pretože predstavivosť detí nepozná hranice a môže pomocou blokov Korbo vyčariť mixér striekajúci vodu vo vani a mimoriadneho psa. Toto sú bloky, ktoré nepochybne inšpirujú batoľa myslieť. Stavia konštrukcie, otáča kľukou a kontroluje, či sa všetky prvky správne otáčajú. Ak nie, hľadá dôvod a opraví sa.

Je potrebné oceniť vzdelávaciu hodnotu

Korbo klocków. To dzięki nim dziecko dowiaduje się, jak działa przekładnia mechaniczna. Gołym okiem zobaczy koła zębate wprawiające w ruch różne elementy konstrukcji. Podczas budowy zabawa łączy się z nauką, dzięki czemu dla malucha nie będzie już tajemnicą, jak działa przerzutka w rowerze taty, czy stary zegar z kukułką u dziadka.

Stavebné bloky Clics

Toto sú belgické stavebné kamene, z ktorých môže dieťa postaviť všetko, o čom sníva. Autá, vlaky, garáže, cesty, mačky a psy a dokonca aj lietadlá sú len niekoľkými príkladmi toho, čo je možné postaviť z

klocków Clics. Dziecko ćwiczy sprawność palców i motorykę małą, rozwija kreatywne myślenie, a przy tym świetnie się bawi. Istnieją zestawy typowe dla dziewczynek np. z brokatem, jak również z efektami specjalnymi, np. świecące w ciemności. Te niepozorne klocki można często znaleźć w przedszkolach i cieszą się wciąż niegasnącą popularnością wśród dzieci.

V sade nájdete hlavne rovnaké štvorcové masívne bloky, vyrobené z kvalitného plastu, líšiace sa iba farbou, ktorá súvisí s „cvaknutím“. Vďaka tomuto jedinečnému spojovaciemu systému je možné z nich stavať trojrozmerné budovy. V závislosti od zvolenej sady sú k nim priradené rôzne typy príslušenstva. Sady sa samozrejme kombinujú, takže zbierka týchto blokov môže byť bohatá a rozmanitá.

Klocki morphun

Kwadratowe klocki angielskiej firmy Morphun umożliwiają dzieciom łączenie elementów z sześciu stron. To wyjątkowe rozwiązanie w stosunku do tradycyjnych klocków, które umożliwiają zwykle łączenie z dwu stron. Są wyjątkowo łatwe w łączeniu, dzięki czemu dzieci w bardzo krótkim czasie stają się biegłe w budowaniu prostych i złożonych modeli. Klocki te zachęcają do kreatywności, rozwijają zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Pomagają urzeczywistniać pomysły oraz pozwalają odkrywać elastyczność formy i ruchu.

Vďaka rovnostranným trojuholníkom a štvorcom, rozdeleným každých 30 °, sú možnosti návrhu ešte väčšie. Bloky je možné kombinovať aj horizontálne a vertikálne, čo vám umožňuje vytvárať dvoj a trojrozmerné modely a tvary. V závislosti od veku dieťaťa máme rôzne typy súborov, ktoré sa líšia v tom, ako sú kombinované.

poľské priestorové oblátky

Wafle to kolejny fenomen konstrukcyjnych klocków przestrzennych, które cieszą się powodzeniem nie tylko w naszych domach, ale również w przedszkolach. Mimo że w podstawowych zestawach znajdują się jedynie kwadraty, klocki te są bardzo twórcze i gwarantują godziny nieprzerwanej zabawy. Zabawy ograniczonej wyłącznie wyobraźnią małych budowniczych! Dzieci tworzą z nich nie tylko budowle, ale również tory przeszkód, tym samym rozwijając zdolności motoryczne. Uczą się zarówno działania w zespole, jak i współzawodnictwa.

Vo verzii Mini Waffle Constructor sa možnosti vytvárania výrazne rozšírili. Okrem toho môžu byť tieto bloky ohnuté, sú tiché a bezpečné na hranie. Menšia veľkosť umožňuje výstavbu budov s menším a pohodlnejším formátom.

magnetické bloky

Ďalší návrh blokov, ktoré podporujú úsilie rodičov vo vzdelávaní prostredníctvom hry. Učia logické myslenie a zároveň rozvíjajú kreativitu. Budovaním priestorových látok a geometrických útvarov predstavujeme dieťa do sveta matematiky, zatiaľ čo spájanie blokov s magnetmi môže byť zaujímavým úvodom do problematiky fyziky. Bloky

Magical Magnet. Pierwsze mają formę magnetycznych patyczków oraz kulek, z których można tworzyć dwu- i trójwymiarowe figury oraz obiekty o dowolnym kształcie. Drugie to różnokolorowe, płaskie figury geometryczne, które można ze sobą łączyć i tworzyć z nich najróżniejsze kształty i formy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk