Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Brožovaná väzba
13.08.2019

Brožovaná väzba

Milujem slovné hry. Netrvá mi dlho, kým ma presvedčím hrať. Hra "

Paperback” trafiła do sprzedaży pod koniec 2018 roku. Jest to więc dość nowa gra i być może niewiele osób o niej słyszało. Po pierwszych rozgrywkach jednak zapada w pamięć. Przekonajcie się sami!

Špecifikácia hry:

Počet hráčov: 2-5 Vek hráča: 10+ Čas hry: približne 45 minút Typ hry: strategická slovná karta Autor hry: Tim Fowers Ilustrácie Ryana Oldsberryho

Obsah balenia

Stredne veľká krabica vyrobená z hrubej a odolnej kartónovej karty pojme 205 hracích kariet (1 karta s dĺžkou slova Word, 66 listových kariet, 8 samohlások za cenu 2C) , 20 kariet Double Letter, 11 kariet Attack, 50 kariet Starter, 28 kariet Fame - používajú sa ako žolíky, 6 kariet spoločných listov, 5 kariet talentov, 6 motívov kariet, 4 kariet odmien), 17 drevených hranatých značiek, 10 deliacich stien vo forme mierne väčších kariet, ako sú uvedené vyššie, a komplexnej brožúry.

Herná esencia

Každý hráč vytvára slová takým spôsobom, aby získal čo najviac bodov slávy. Hra má dve ďalšie varianty hry:

  • družstvo: hráči sledujú spoločný cieľ, t. j. kupujú všetky karty slávy,
  • simultánne, ktorého účelom je vytvárať slová načas.

Vzhľadom na pomerne zložitý charakter hry "Brožovaná kniha" predstavím stručne pravidlá hlavnej varianty hry. Ďalšie informácie nájdete na vydavateľskej stránke Baldar.

Príprava hry

Všetky karty triedime do rôznych typov. Každý hráč dostane balíček 10 štartovacích kariet pozostávajúci z písmen Z, N, R, W, S za cenu 1C a 5 slávnych kariet za cenu 2C. Potom ich zamieša a postaví pred seba lícom nadol.

Pripravujeme ponuku, ktorú skladáme zamiešané a zoradené lícovými listami nadol a listami podľa ich ceny. Hromadu kariet ukladáme do jedného radu. Potom zo všetkých hromád, okrem stohu kariet 2C, sme jednu kartu umiestnili lícom nahor a vytvorili druhú radu. Ponuka je pripravená, hráči si budú môcť počas hry kúpiť tieto karty.

Zamiešame karty s bežnými listami. Náhodne vyberieme 4 karty a umiestnime ich na kartu dĺžky Word vedľa ponuky. Tieto karty sa budú nazývať Dĺžka slova.

Karty slávy sú rozdelené do štyroch hromád podľa ich ceny. Počet kariet v stohoch závisí od množstva a je opísaný na doplnkovej karte av pokynoch.

Priebeh hry

Prvý hráč vezme z balíčku 5 kariet. Na druhej strane vykonáva nasledujúce kroky: vytvára slovo (z kariet, ktoré si vybral a karty s bežnými písmenami), kontroluje dĺžku slova, kontroluje schopnosti kariet, určuje hodnotu slova, kupuje karty (pomocou bodov získaných za vytvorené slovo), odhodí karty , ktorý použil na svoju odhadzovaciu hromadu a zo svojho balíčka čerpal viac kariet.

Počas prvých hier sa oplatí obmedziť sa na najjednoduchšiu formu hry. Postupom času sa môže rozšíriť o ďalšie možnosti, ako napríklad: možnosť vykonať útok, dať hráčovi jedinečný talent, pridať ďalšiu odmenu alebo obmedziť vytvorené slová na danú tému. Hra končí, keď sú najmenej dva stohy kariet slávy prázdne alebo na konci ťahu hráča, ktorý vzal poslednú spoločnú listovú kartu. Osoba, ktorá získala najviac bodov slávy, vyhráva.

Zobrazenia

Stratégia a schopnosť predvídať udalosti je v tejto hre mimoriadne dôležitá. „Brožovaná väzba“ je komplexná hra, ktorá by sa mala hrať postupne a pridávať komplexnejšie prvky až potom, čo sa hráči naučia základné princípy hry.

Pre 10-ročného muža to môže byť docela výzva, ale stojí za to ho zapojiť do hry so staršími dospievajúcimi alebo dospelými. Pre dospelých je to skvelé cvičenie logického myslenia a veľa zábavy s návykovou strategickou hrou.

Priznávam, že jej princípy ma na prvom mieste ohromili. Po prvej hre sa to však len zlepšovalo a uľahčovalo. Stojí za to stráviť nejaký čas poznaním, pretože po naučení všetkých jeho variantov bude skvelý nápad relaxovať a tráviť čas v dobrej spoločnosti.

„Brožovaná väzba“ je jednou z najzložitejších slovných hier, ktoré som hral. Genicky trénuje logické myslenie a obohacuje slovnú zásobu. Prispôsobuje sa počtu hráčov a má vysokú mieru regrivality. Hry sú dosť dlhé, môžu trvať dlhšie ako hodinu. Pred začiatkom hry je potrebné pamätať na to. V roku 2018 hra „Brožovaná kniha“ získala prestížne ocenenie v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže „Hračka roka“. logo

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk