Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čím vyššie stúpate na oblohu, tým lepšie.
13.08.2019

Čím vyššie stúpate na oblohu, tým lepšie.

Kartové hry boli jednou z najbežnejších foriem zábavy, keď som bol dieťa. Dospelí sa nadšene pripojili, aby sme sa spolu bavili, keď nás počasie odradilo od značenia, lezenia na stromy alebo stavania najväčšieho snehuliaka v panstve. Stále si pamätám napäté hry „Vojna“ alebo „Peter“ a potom hodiny strávené s mojim starým otcom učením tajomstiev „Remika“ alebo „Tisíce“. Dnes, vo veku tisícov rôznych, niekedy veľmi farebných a pútavých počítačových alebo stolových hier, sa zdajú kartové hry trochu zastarané. Našťastie sa na trhu objavuje stále viac a viac zaujímavých predmetov tohto typu hier, ktoré môžu efektívne konkurovať najlepším stolovým hrám alebo videohrám. Jedným z nich je určite "

Odlot” Wydawnictwa Nasza Księgarnia.  1

Obsah balenia

Samotné balenie, napriek malým rozmerom (13,5 x 13,5 cm), upúta pozornosť zaujímavým grafickým dizajnom. Nenajdeme tu sladké rozprávkové postavičky s honosnými farbami. Celá hra je udržiavaná v mierne komiksovom štýle, vďaka čomu je tento typ návrhov vynikajúci na polici. To všetko vďaka neuveriteľne kreatívnemu a charakteristickému autorovi - Paweł Jaroński. Po otvorení v poli nájdeme:

  • veľmi čitateľný návod na používanie
  • karty potrebné pre hru: 48 letových kariet s nasledujúcimi hodnotami: 10, 20, 30, 40, 50, 60 a 12 špeciálnych kariet
  • kocka

obsah balenia

Cieľ hry

Cieľom hry je hrať úlohu excentrických pilotov a stavať ich čo najpodivnejšie stroje na oblohe. Úlohou každého hráča je získať maximálny počet letových kariet. fotografia s hodnotami kariet

Príprava hry

Na spustenie hry musíte pripraviť herné pole správne. Zamiešame karty, vytvoríme z nich hromadu a potom z prvých 9 na hromade usporiadame hracie pole - 3 rady po 3 kartách v každom naskladaných nadol.

Dôležité! Nezobrazujte, aké hodnoty sú na líci karty!

Priebeh hry

Hru zahajuje osoba, ktorá naposledy lietala v lietadle, alebo najstarší hráč. Hráč hodí kockami a odkáže na hracom poli toľko kariet, koľko je výsledkov.

Ak hodil oblak dažďom, príde o ťah, ale ako kompenzácia vezme jednu kartu z hromady a položí ju pred seba bez toho, aby ju prevrátila. cloud cube Ak číslo vyšlo, hráč vykoná let - odhalí toľko kariet na ihrisku, ako bol výsledok. Tu sa však objaví háčik. Každá karta lícom nahor musí mať skóre rovnaké alebo vyššie ako skóre lícom nahor. Ak uspeje, vezme karty a položí obrázky pred seba a nahradí prázdne medzery kartami zo stohu.

Ak úloha nie je dokončená, otočí karty na hracom poli lícom nadol a ukončí kolo.

špeciálne karty

V balíčku kariet je 12 špeciálnych kariet - 4 každého typu, ktoré môže hráč odhaliť medzi letovými kartami počas letu. Toto sú karty:

  • Dúha - je to akýsi žolík a považuje sa za správne odhalenú letovú kartu
  • Predradník - lietadlo musí mierne znížiť svoju dráhu letu, preto je hráč povinný odhaliť kartu s hodnotou nižšou ako je karta odhalená pred predradníkom. Táto karta nie je zahrnutá do výsledku získaného z kocky.
  • Zastaviť - hráč ukončí let bez ohľadu na to, koľko kariet objavil. Ako útechu vezme všetky karty lícom hore a položí ich lícom nadol pred seba a dokončí hracie pole kartami z hromady. fotografie špeciálnych kariet

Hra končí, keď na rade ďalší hráč nemá dostatok kariet na vytvorenie hracieho poľa. Hráči počítajú, koľko kariet získali. Ten, kto má najviac výhier.

Dojmy

Kartové hry sú späť v prospech a vďaka "Odchodu" to robia štýlovo. Jednoduchosť pravidiel, zaujímavé sprisahanie a konkurenčný prvok robia hru príťažlivou pre deti aj dospelých. Veľmi veľké plus pre ďalšie varianty hry, ktoré vám umožňujú okoreniť a zvýšiť úroveň obtiažnosti.

Aj keď je hra určená pre deti od 6 rokov, môžete úspešne predstaviť mierne mladšie deti, ktoré majú radi túto formu zábavy.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk