Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
13.08.2019

Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?

Tvorivá zábava pre najmenších

Séria „Model a učenie sa“ bola prispôsobená schopnostiam najmladších umelcov - je určená deťom od 2 rokov. Pozostáva zo štyroch sád:

„Liczby i liczenie” oraz „Faktury i narzędzia”. „Kolory i kształty”, „Literki i mowa”, Všetky boli navrhnuté tak, aby vyhovovali súčasným vývojovým potrebám detí, ale tiež aby ich učili novým veciam - úlohy majú rôzne úrovne náročnosti, takže jeden súbor môžu používať dvojročné aj staršie deti. Všetko, čo potrebujete, je neustále dopĺňať zásoby cesta. .

Každá sada obsahuje rodičov s krátkym sprievodcom - „Čas strávený spolu“. Tam nájdeme rady o tom, ako sa dajú prvky danej súpravy použiť pri spoločnej zábave, aby sa tvorivo trávil čas. Cvičebné návrhy možno prispôsobiť zručnostiam detí v rôznych štádiách vývoja.

Čo sada obsahuje?

V sade

„Faktury i narzędzia” znajdziemy: 3 dwustronne maty z zadaniami, 6 opakowań ciastoliny o różnych kolorach oraz 9 ciekawych narzędzi. Dodatkowo dołączona została wspomniana książeczka. Play-Doh przyzwyczaiło nas już, że wszystko jest kolorowe i atrakcyjne wizualnie, przez co zachęca do zabawy.

Čo zobrazujú rohože? Zahŕňajú jednoduché úlohy, ako sú napríklad zrkadlové vzory alebo mapovacie vzory, menšie obrázky, ktoré treba nalepiť, ako aj zložitejšie nálepky: postava, na ktorú musíte pripraviť oblečenie alebo loď na mori.

Nástroje sú:

  • tri valce - hladké, s konvexnými vlnami a bodkami, sa môžu tiež použiť na rezanie kruhov,
  • tri známky - jedna plocha pre štvorce a dve konvexné, s trojuholníkmi a hviezdami; známky sú veľmi užitočné,
  • pero - špička sa používa na kreslenie prievanu na ceste, na druhej strane je tu hviezdička,
  • dva rotačné frézy - jedna hladká, druhá zanecháva stopy odrážajúce manuálny steh,
  • nožnice - sú bezpečné pre batoľatá, nie je tu možnosť ich zranenia.

Čo sa učí "Faktúry a nástroje"?

Rovnako ako pri každom hre na hranie, aj táto sada posilňuje motorické zručnosti a rozvíja kreativitu. dieťa. Hnetenie plastickej hmoty je tiež skvelý spôsob, ako zbaviť emócie .

Pre dvoch alebo tri roky bude najväčšou atrakciou tlač vzorov. Používanie známok, uchopenie, posunutie - to všetko pomôže formovať vaše manuálne zručnosti a zároveň prinesie veľa zábavy.

Súprava je tiež ideálna pre staršie deti, pretože rezanie jednotlivých položiek vyžaduje väčšiu presnosť. Vytváranie odevov, lepenie na loď - toto 2-ročné batoľa sa nezvládne, ale časom sa bude môcť presunúť zo základných činností (porovnávanie faktúr, vedenie vybraného nástroja pozdĺž cesty) k zložitejším. Opäť je potrebné zdôrazniť: obrovské plus pre príležitosť prispôsobiť zábavu ďalším stupňom vývoja dieťaťa, jeho potrebám a schopnostiam.

Dôležité je, že hranie s textúrami a nástrojmi nie je len lepením pripravených polí, ale aj schopnosťou pridať do vášho outfitu vlastné prvky, napríklad ryby vo vode, ďalšie doplnky, čo pozitívne ovplyvňuje rozvoj fantázie a kreativity detí. Postava na podložke je neutrálna - môže to byť chlapec alebo dievča, podľa toho, ako si to naše dieťa predstaví. Rezanie pizze na kúsky je zase skvelým úvodom k učiacim sa zlomkom.

Chyba, ktorej sa dalo predísť

Ako vidíte, súpravu môžu používať súrodenci rôzneho veku alebo jedno dieťa na dlhú dobu. Z tohto hľadiska by mal výrobca myslieť na odolnejšie rohože. Tie v súprave sú vyrobené z kriedového papiera, takže po prehriatí sa cesto môže ľahko odtrhnúť. Papier je však tenký - myslím, že to nebude trvať dlho v detských rukách. Stačilo by vyrobiť hrubé kartónové rohože, aby sa výrazne zvýšila ich kvalita. Nevýhodou sú tiež viditeľné ohyby - rohože v súprave sú zložené a vyzerajú lepšie pri dodávaní vo väčšej škatuli v nezloženej verzii. Napriek tomu si myslím, že „Faktúry a nástroje“ , ako aj ďalšie súbory v tejto sérii, sú produkty, ktoré stojí za to odporučiť .

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk