Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Cortex: Výzvy - mozgová gymnastika a veľa zábavy v jednom

Cortex: Výzvy - mozgová gymnastika a veľa zábavy v jednom

Perfektné cvičenia

Myslíte si, že ste múdrejší ako vaši priatelia? Urobte 8 rôznych testov, ktoré rozvíjajú funkcie mozgu - informácie na obale okamžite upozornia a povzbudia vás, aby ste sa spolu bavili. A podľa môjho názoru je kľúčové slovo, ktoré určuje úspech tejto hry.

Cortex: Wyzwania stanowi bowiem przede wszystkim świetną zabawę, w dodatku z nutką rywalizacji, co czyni ją jeszcze bardziej emocjonującą. Na dalszy plan schodzi natomiast cały ten trening mózgu – okazuje się, że ćwiczenia rozwijające umysł wykonujemy z przyjemnością, niemal bezwiednie, bo stanowią formę rozrywki. Co ważne, cieszą tak samo dzieci i dorosłych. Na czym polega rozgrywka?

copy packagekopírovať herné prvky

pravidlá hry

V kolónke je 90 kariet, z toho 74 testovacích kariet, 6 testovacích kariet a 10 fakturačných kariet, plus 6 puzzle s obrázkom mozgu.

obsah balenia 2 copy

2 až 6 ľudí sa môže zúčastniť hry. Minimálny vek hráčov je 8 rokov.

Všetky karty okrem kariet s faktúrami sú umiestnené v zásobníku s obsahom úloh dole. Hráči môžu vidieť iba obrázky informujúce o tom, aký druh testu sa skrýva pod ním. Po vyhodení karty každý test vyrieši súčasne. Ak niekto pozná odpoveď, zakryje kartu čo najskôr rukou - takže reflexy sa počítajú! Potom vyrieši test - ak je odpoveď správna, vezme kartu a ak je nesprávna, odloží ju a nemôže sa zúčastniť ďalšieho kola.

kopírovať fakturačné karty

Aké sú rôzne úlohy a ako vyvíjajú rôzne časti mozgu? 8 typov testov je:

 • pamäť: na karte sú rôzne položky - 5 z nich sa musí vymeniť z pamäte;
 • bludisko: uveďte, kde je východ z miesta označeného šípkou;
 • farba: medzi mnohými názvami farieb je iba jedna napísaná v „vašej“ farbe - musíte ju uviesť;
 • koordinácia: ruke je priradená farba (modrá - ľavá, červená - pravá) a každý prst má číslo (1-5); obrázok ukazuje tvár a číslo prstu alebo prstov danej farby na vybranej oblasti tváre (napr. na čele, nose, uchu atď.) a úlohou je dotknúť sa určeného prstu danej oblasti tváre podľa pokynov;

copy memory taskchallenge maze copy

 • pár: na karte sú rôzne položky - musíte uviesť, ktorá z nich sa má opakovať;
 • frekvencia: táto úloha je založená na označení prvku, ktorý sa vyskytuje najčastejšie (napr. kocka s daným počtom stehov alebo guľa s daným číslom);
 • zdôvodnenie: chýbajúci tvar prirovnajte k prázdnemu priestoru v skladačke (napr. tetris, puzzle, Rubikova kocka);
 • výzva: karta výzvy znamená, že hráč bude hádať so zavretými očami, čo je na jednej z fakturačných kariet - vyberú si ju iní hráči (na začiatku hry sa každý mohol pozrieť na fakturačné karty, môžete sa ich tiež dotknúť, na prečítanie jednotlivých faktúr - sú to jahody, mach, drevo, broskyňa, basketbalová lopta, lano, plyš, koža, zebra a rolka).

copy copy challengecopy reasoning task

Kto vyhrá? Za jednu zo štyroch častí mozgu sa vymieňajú dve karty s rovnakým reverzom. Víťazom je ten, kto získa všetko na prvom mieste.

kvalita kópie

Teoreticky je všetko zrejmé a myslíme si, že hranie bude chvíľu trvať ... ale to je iba prípad, keď sa pokojne pozeráme na karty. Počas hry nás sprevádzajú emócie, časový tlak tiež nepomáha - poskytnutie správnej odpovede nie je také ľahké ... Najlepšie je však zistiť to hraním.

klady a zápory

Cortex: Výzvy od div <= id 101 "> 101

Pokiaľ ide o nevýhody, je pre mňa ťažké ich nájsť - jedná sa iba o malé poznámky a môžete povedať, že sa k nim držím len: farebné karty neboli preložené do poľštiny, takže mladšie deti môžu mať problém s angličtinou.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk