Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Dog Bone
13.08.2019

Dog Bone

Výber prvej hry pre dieťa je často zložitý. Hoci existuje veľa hier, ale často sa ukazuje, že nie sú prispôsobené veku dieťaťa, rýchlo sa nudia alebo ich ľahko ničia. Ilustrácie Andrzeja Mleczka, jedného z najpopulárnejších, najcharakteristickejších a najobľúbenejších karikaturistov, sú nepochybnou výhodou hry "

Psia kość”, którą wprowadziło na rynek wydawnictwo MDR.

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 2-8
  • Vek hráčov: 6+
  • Čas prehrávania: 10-15 minút
  • Typ hry: rodzinna gra karciana
  • Autor hry: Krzysztof Kasprzak
  • Ilustrácie: Andrzej Mleczko

Obsah škatule

Hra „Dog dog“ je obsiahnutá v štvorcovej škatuľke vyrobenej z veľmi hrubej lepenky. Jeho veko sa dá pomerne ťažko odstrániť a použiť. Výhodou je profilovaná výplň škatule, vďaka ktorej sú karty naskladané a nerozptýlené. Hra sa skladá z 59 obojstranných kariet a pokynov k brožúre.

Herná esencia

Ukážte svoju rýchlosť a zaostrite na zrak! Vyriešte bludisko, zakričte „Dog Bone!“ A ukážte na psa, ktorý dosiahne predmet v bludisku. Vyhráva hráč s najvyšším počtom bodov.

Príprava hry

Zamiešame všetky hracie karty a umiestnime ich s ilustráciou s labyrintom hore v strede stola, na ktorom budeme hrať. Z hromady kariet vyberieme ďalšie 4 karty a umiestnime ich s ilustráciou psov na všetky štyri hrany hromady kariet. Všimnite si, že ak je na prvých štyroch kartách psa puding, nahraďte ho iným vreckom. Hotovo!

4

Poradie hier

Od distribúcie kariet s ilustráciami psov sa všetci hráči pozorne pozerajú na kartu s bludiskom a riešia tak hádanku. Hráč, ktorý ako prvý určí, ktorý pes môže dosiahnuť predmet skrytý v bludisku, nahlas na karte nahlas vysloví meno psa. Získa teda 1 bod a dostane kartu psa. Namiesto tejto karty sme vložili ďalšiu kartu zo zásobníka a hráči opäť vyriešili bludisko.

Balík kariet obsahuje aj špeciálne karty s obrázkom pudingového psa. Ak je to medzi 4 kartami so psami na stole, hráči sa pokúsia zakričať „Psí kosť!“ Čo najskôr. Hráč, ktorý to urobí ako prvý, dostane špeciálnu kartu a získa 2 body.

Hra končí, keď už v balíčku nie sú žiadne karty. Potom hráči počítajú body na základe normálnych a špeciálnych kariet psov, ktoré získali počas hry.

5

Dojmy

Už ilustrácie karikaturisty Andrzeja Mleczka vás povzbudzujú, aby ste si kúpili a dozvedeli sa o tejto hre. Grafický dizajn kartových hier je veľmi dôležitý. Grafický dizajn bude spokojný s mladšími i staršími hráčmi. Krabica je malá, ale mohla by byť ešte menšia, ak vezmeme do úvahy, že jedinými prvkami hry sú karty a pokyny. Nie je to zlé, ale mohlo by to byť lepšie.

Hra „Dog bone“ je veľmi jednoduchá. Deti chvíľu prekladajú pravidlá a nemajú problém sa s nimi učiť. Dynamické a krátke hranie môže byť skvelým úvodom k zábave, prestávke v učení alebo príležitosťou na uvoľnenie atmosféry počas spoločenských stretnutí s inými rodinami.

Hra je určená pre deti od 6 rokov. Môj 5-ročný syn miluje bludisko, a tak sme sa za ňou natiahli trochu skôr. Otázka, či dieťa rád rieši bludisko, je nepochybne zásadná. Pred zakúpením tejto hry si to vyskúšajte.

logo Táto rodinná kartová hra trénuje reflexy, vnímavosť a zrak a tiež pozitívne ovplyvňuje rozvoj sústredenia. Odporúčam nielen školákom, ale aj tínedžerom a dospelým. Hrám sa táto hra skvele.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk