Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Imago - hra, ktorú musíte mať
13.08.2019

Imago - hra, ktorú musíte mať

Špecifikácia Imago:

  • typ: spoločenské hry
  • počet hráčov: 3-5
  • vek: 12+
  • hrací čas: 30 '

Malá zmena, veľký efekt

Účastníci hry musia predložiť údaje o heslách pomocou kresieb, ale ... kresby sa vytvárajú (alebo presnejšie - usporiadajú) iba z toho, že patria do sada kariet. Táto modifikácia spôsobuje, že Imago vyžaduje viac kreativity ako klasické slovné hračky. Zároveň pripravené karty nie sú nevýhodou hry a neznižujú jej atraktivitu - naopak, môžu sa použiť na usporiadanie neobmedzeného počtu obrázkov a nie spôsob, ako využiť všetky možnosti.

2 copy copy

obsah balíka kópie

Spustíme hru!

Balík obsahuje 60 priehľadných kariet, 65 kariet Enigma, 35 značiek (25 1-bodových a 10-bodových žetónov) a pokyny.

Položte všetky priehľadné karty na stôl a urobte z nich kruh, karty Enigma sa zamiešajú.

copy game preparation

Jeden hráč vytiahne kartu Enigma. Obsahuje 8 záznamov z rôznych kategórií (napr. Predmet, povolanie, televízny program, film, fauna a flóra, ale aj menej viditeľné - napr. Nezvyčajné povolanie alebo niečo, čo vás šokuje ...). Ostatní hráči dávajú číslo od 1 do 8 - toto je heslo, ktoré bude potrebné uviesť. Ak hráč z nejakého dôvodu nechce vybrané heslo, môže si vybrať, či chce urobiť vyššie alebo nižšie. Potom nahlas prečíta kategóriu a ... pristúpi k zariadeniu hesla z priehľadných kariet. Aj keď sa to zdá byť jednoduché - stačí sa pozrieť na obrázky a ukázať slogany viditeľné na obrázkoch ...

pripravuje hru na 2 kópie

Nepomáha ani to, že môžete použiť ľubovoľný počet kariet, kombinovať ich akýmkoľvek spôsobom (usporiadať ich vedľa seba, umiestniť niekoľko kariet na seba), animovať (presunúť jednu kartu okolo druhej atď.) alebo pokryť fragment ... Je to skutočne náročná výzva, ktorá si vyžaduje, aby ste sa dostali do výšok kreativity.

Všetky kombinácie sú povolené - hráč môže nielen: gestikulovať, usporiadať písmená a čísla z kariet, hovoriť a vydávať zvuky.

copy play

Ak niekto nedokáže uhádnuť heslo, dostane spolu s osobou, ktorá ho predstavuje, 1 bod. Neexistuje žiadny časový limit - ak však po dlhej dobe nikto nehádne heslo, môžete sa rozhodnúť na konci kola a potom nikto nezíska bod. Keď každý hráč predloží dve heslá, hra končí. Vyhrá samozrejme ten, kto získal najviac bodov.

copy copy

Prečo to potrebujete?

Pri hraní

Imago tyle samo radości dostarcza zarówno układanie haseł, jak i ich zgadywanie. Vyžaduje viac zapojenia hráčov , vrátane vynaliezavosti, prefíkanosti alebo schopnosti rýchleho párenia, ale podľa môjho názoru sú všetci pozitívni. Zároveň rozvíja predstavivosť a kreativitu, čo ocenia najmä rodičia, ktorí sa rozhodnú túto hru kúpiť pre svoje deti.

Predpokladaný minimálny vek účastníkov je 12 rokov a myslím si, že z dôvodu náročnosti nebude Imago pravdepodobne pracovať s mladšími deťmi.

Najmä pri hraní v skupine dospelých môžete doslova plakať smiechom, keď sa snažíte uhádnuť ďalšie slogany - stojí za to priblížiť sa k úlohám z diaľky a ukázať ďalší zmysel pre humor. Je to hra, ktorá začne aj tých najnáročnejších párty a rýchlo uvoľní atmosféru. Musíte to len hrať!

Nejaký výkon je naozaj dobrý - karty sa nevyčerpajú a vyzerajú zaujímavo. Pretože sú priehľadné, môžete ľahko vytvárať rôzne kombinácie a obraz zostáva čitateľný.

Nakoniec predstavujem slogany, ktoré bolo pri testovaní hry najťažšie uhádnuť: hluchý ako kmeň, morský kôň.

heslo hluché ako kópia peňazí

heslo

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk