Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Inhalátor alebo rozprašovač - čo bude fungovať pre deti?

Inhalátor alebo rozprašovač - čo bude fungovať pre deti?

Lekári sa v súčasnosti snažia podávať čo najmenšie množstvo antibiotík, najmä dojčiat, a vďaka inhaláciám sa im ľahšie vyhnúť. Mnoho rodičov však nevie, ako sa inhalátor líši od rozprašovača, a ešte viac toho, ktorý z nich si vybrať pre dieťa.

Čo je inhalátor?

Inhalátor je zariadenie, ktoré vám umožňuje vstrekovať liek priamo do dýchacích ciest. Môže sa používať na podávanie rôznych liečivých látok - uvoľňovanie dýchacích ciest, rednutie sekrétov, ako aj protizápalové. Okrem toho umožňuje ochranu a zvlhčenie vysušených slizníc.

Inhalátor sa používa na liečbu jednorazových infekcií a chronických respiračných chorôb vrátane:

  • chladu
  • kašeľ
  • sinusitída,
  • bronchitída,
  • zápal pľúc,
  • astma
  • cystická fibróza.

Čo je nebulizér?

Nebulizér je typ inhalátora, ktorý štiepi účinnú látku na mikroskopické kvapôčky a aktívne vstrekuje, čím sa ľahšie dosiahne dokonca aj do najvzdialenejších častí dýchacieho systému. Táto jemná hmla sa vytvára pomocou stlačeného vzduchu alebo ultrazvuku. Vďaka rozprašovaču sa aerosól s liečivom vytvára neustále a osoba, ktorá ho používa, môže voľne dýchať cez masku. Preto je oveľa ľahšie používať ho ako klasický inhalátor, v ktorom je potrebné vdychovať vzduch a zároveň uvoľňovať dávku lieku. ,

Pre bábätká by sa podľa možnosti malo vyhnúť liekom, najmä preto, že mnohé z nich nemajú klinické skúšky mladšie ako jeden rok. Preto sa veľa liečivých látok, ktoré sa používajú v rozprašovačoch, neodporúča deťom mladším ako 3 mesiace a niekedy až rokom.

sól zabłocką, która zawiera więcej minerałów, dzięki którym wykazuje trochę lepsze działanie. sól fizjologiczną do inhalacji albo na przykład Bezpečná látka pre dojčatá, ktorá má dobrý vplyv na dýchacie cesty zvlhčovaním a rednutím sekrétov, je riešením. soľ , ktorá sa môže rozprašovať pomocou rozprašovača. Môže sa použiť normálny

Ak sa rodičia rozhodnú inhalovať liek svojho dieťaťa, mali by tak urobiť vždy po konzultácii so svojím lekárom a po predpísanej dávke.

Mali by ste tiež pamätať na prísne zakazovanie vdýchnutia dojčiat a malých detí s éterickými olejmi.

Inhalátor alebo rozprašovač - ktoré si vybrať pre dieťa?

Pre deti je lepšie zvoliť rozprašovač. Je to veľkosť častíc, ktorá má rozhodujúci vplyv na to, či liek v dýchacom systéme dosahuje dosť ďaleko. Väčšie častice sa môžu usadiť vo svojich horných častiach, napríklad v hrdle, a dostať sa do priedušiek a alveol, liek musí byť veľmi rozdrobený.

Pri výbere detského rozprašovača je potrebné pamätať na to, že ultrazvukové rozprašovače sa NEPOUŽÍVAJÚ pre deti do 1 roka. Preto je potrebné zakúpiť tlakový rozprašovač.

Aký nebulizátor si vybrať pre dieťa?

Každé zariadenie má niekoľko parametrov, ktoré stoja za pozornosť pri výbere rozprašovača pre dieťa. Majúc na pamäti, že deti rýchlo rastú, stojí za to zvoliť si také, ktoré bude vhodné pre predškolské zariadenia.

Pri nákupe detského rozprašovača sa oplatí zvoliť možnosť

urządzenie cicho pracujące, ponieważ niemowlę może bać się głośnego sprzętu. Vyberte teda taký, ktorý nepresahuje 60 dB v objeme.

Ľudia, ktorí si kupujú rozprašovač pre mesiac staré dieťa, si môžu myslieť, že vzhľad takého malého dieťaťa nie je dôležitý. Rastie však rýchlo a potom priateľský vzhľad a náustok v tvare zvieraťa môže byť vyjednávací čip, ktorý vám umožní vdýchnuť dieťa bez prílišného odporu .

Veľmi dôležitým prvkom rozprašovača, ak plánujete inhalovať bábätká, je správna veľkosť masky. Je dobré skontrolovať, či vybraté zariadenie obsahuje

maskę do inhalacji dla niemowląt. Ustniki do inhalacji w kształcie smoczka otrzymują natomiast bardzo wiele negatywnych opinii, jako że wtłaczają dużą część substancji leczniczych do jamy nosowej.

Dôležitým parametrom je tiež veľkosť častíc (MMAD), do ktorej rozprašovač drví liečivo. Tie nad 8 μm zostávajú v horných dýchacích cestách, zatiaľ čo najmenšie, pod 3 μm, sa dostanú do alveol.

Ako vdychujete dieťa?

Niektoré deti upokojujú stály bzučiak inhalačného zariadenia a ľahko vdychujú, zatiaľ čo iné plačú. vojna

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk