Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Interaktívny priateľ Rockit od spoločnosti Fisher Price - prehľad robota
13.08.2019

Interaktívny priateľ Rockit od spoločnosti Fisher Price - prehľad robota

Interaktívny priateľ Rockit

Existuje veľa interaktívnych hračiek. Zvyčajne sú to dosť hlasné a často dráždivé pomôcky rodičov, ktoré sa pre deti rýchlo začnú nudiť. S produktmi Fisher Price sa líši. Vyrobené z vysoko kvalitných plastov, sú počas hry odolné aj extrémnemu použitiu. Deti často narážajú na hračky alebo ich vyhodia zo stola alebo pohovky.

Interaktywny Przyjaciel Rockit jest przykładem przemyślanej zabawki interaktywnej, która poza dopracowanymi aspektami technicznymi jest bardzo atrakcyjna wizualnie dla dziecka i co najważniejsze świetnie wspiera jego ogólny rozwój.

Pri hraní s

robotem Rockitem i jego przyjacielem Glowem dziecko, dzięki różnorodnym piosenkom i wypowiedziom, nauczy się liter, alfabetu i kolorów, podejmie pierwsze próby samodzielnego liczenia, a także rozwinie umiejętności związane z wyrażaniem emocji. Kolorowe światełka na twarzy Rockita i w Glowku, muzyka (piosenki, rymowanki) i dźwięki, ruch (kołysanie się Rockita, ruchome uszy) oraz różnorodne tekstury stymulują wszystkie zmysły dziecka.

Táto zdanlivo jednoduchá hračka skrýva mnoho rôznych foriem zábavy spojených s učením. Rockit zapojí dieťa do hry a dáva mu voľnosť pri výbere danej činnosti. Vďaka tomu sa malý učí podstatu vzťahov medzi príčinami a dôsledkami a sleduje následky vykonaných krokov.

"Grow with a child"

Interaktívna značka Friend Rockit

Fisher Price pozwala na zabawę i naukę na 3 poziomach, dostosowanych do wieku i etapu rozwoju, w którym znajduje się dziecko:
 • Objavovanie úrovne 1, vek od 6 mesiacov - vzdelávacie dobrodružstvo s Rockit a Glow, t. j. učenie sa od nuly s rytmickými, radostnými frázami a piesňami.
 • Podpora úrovne 2, vek od 12 mesiacov - ďalšia úroveň vzdelania vrátane učenie základných slov v angličtine.
 • Imitácia úrovne 3, vek od 18 mesiacov - je čas uviesť celé telo do pohybu zapojením dieťaťa do tanca, napodobňovaním robota a dodržiavaním jeho jednoduchých pokynov.

Interaktívny priateľ Rockit je vďaka svojej veľkej veľkosti veľmi zaujímavým objektom pre šesťmesačné dieťa. Môže dokonca na neho vyšplhať a oprieť sa, keď hrá v sede. Kontrastné intenzívne farby priťahujú pozornosť každého okolo neho. Zvuky sú utlmené a nie príliš hlasné, takže dieťa nevyľakajú, ale budú zaujímavé.

Jednoročné dieťa, ktoré sa pokúša plaziť a podnikať prvé kroky samo o sebe, sa stále viac zaujíma o svet. Stále viac a viac hovorí, začína tancovať s hudbou a napodobňuje ostatných. Pohyblivé časti Rockit už nie sú tajomstvom jednoročného dieťaťa, ktoré ich používa veľmi ochotne a čoraz viac vedome. Je to stále ten istý interaktívny priateľ a dieťa stále objavuje svoje novšie a fascinujúcejšie vlastnosti.

Pre 1,5-ročné dieťa tvorcovia tejto hračky pripravili 3. úroveň vzdelávania, ktorá zlepšuje všetky predtým nadobudnuté zručnosti. Je čas spievať spolu s Rockitom, odpovedať na otázky, robiť vtipné príkazy a zaznamenávať vaše vystúpenia.

Technické údaje

Najdôležitejšie informácie týkajúce sa funkčnosti a technických informácií o interaktívnom priateľovi Rockit:

  venovaný deťom vo veku 6 až 36 mesiacov,
 • viac ako 100 zvukov, piesní, melódií a prejavov,
 • 3 úrovne vzdelávania prispôsobené veku a vývojovému štádiu dieťaťa,
 • režimy „demo“ a „plný“, ktoré je možné zmeniť pomocou prepínača umiestneného v základni robota,
 • interaktívny panel s otočnou guľou 123, spínačom ABC a jazdcom s tvarmi,
 • zmyslové prvky: nohy Rockita s rôznymi panelmi textúry, hrkálka Rockita a mäkké vlasy,
 • pohyblivé zaťahovacie uši,
 • tvár Rockita zvýraznená mnohými farbami,
 • Žiara - Rockitov priateľ, ktorý sedí po jeho ľavej ruke, ktorý začne hrať piesne, počas piesní sa rozsvieti,
 • vstavaný mikrofón s funkciou nahrávania a prehrávania zvuku 3 rôzne vtipné hlasy

Vyžaduje 4 AA (LR6) batérie, ktoré sú súčasťou hračky.

Môj názor

Nemám žiadne výhrady k technickému aspektu výkonu robota. Plast, z ktorého bola táto hračka vyrobená, je takmer nezničiteľný. Pokiaľ ide o funkčnosť, jeden prvok bol podľa môjho názoru pri navrhovaní trochu vynechaný a zanedbávaný - Rockitove uši. Aj keď sú mobilné, postrádajú interaktívne prvky spojené so zvukovými alebo svetelnými efektmi. Potenciál tejto časti robota nebol úplne využitý, čo je škoda, pretože dieťa sa ich najčastejšie dotýka.

Okrem tohto jedného detailu poskytuje Rockit dieťaťu množstvo zábavy. Nie je to veľmi komplikovaná hračka, takže jej prevádzka nespôsobuje veľké problémy ani šesťmesačnému dieťaťu. Estetický vzhľad, trvanlivosť, zvuky príjemné pre ucho a 3 úrovne učenia sú určite hlavnými výhodami tohto robota. V porovnaní s inými interaktívnymi robotmi pre deti sa Rockit vyznačuje funkciou side-swinging a schopnosťou nahrávať zvuky a hrať ich v 3 rôznych hlasoch.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk