Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Je opaľovanie bezpečné počas tehotenstva?

Je opaľovanie bezpečné počas tehotenstva?

Slnko a jeho priaznivý vplyv sú nevyhnutné pre život každej ľudskej bytosti, najmä tehotnej ženy. Ľudské telo pod vplyvom slnečného svetla produkuje endorfíny - hormóny šťastia - a vitamín D, ktorý sa podieľa na tvorbe kostí a zabraňuje poruchám imunitného systému.

Pravidlá pre bezpečné opaľovanie počas tehotenstva

Opaľovanie nie je podľa definície pre nikoho zdravé. Prispieva k predčasnému starnutiu pokožky a môže spôsobiť rakovinu kože. Kontrolované vystavenie slnku môže priniesť veľa pozitív, ktoré za to nestoja a nemali by ste sa vzdať. Na čo treba pamätať, aby ste zo slnka vyťažili čo najlepšie?

 • Deaktivujte slnečné žiarenie od 11:00 do 16:00 , pri extrémnom horúčave až 5:00.

 • Nezúčastňujte sa butelką niegazowanej wody mineralnej. Počas vlny horúčav by tehotná žena mala vypiť asi 3 litre tekutiny denne, väčšinou z toho je voda .

 • Nezabudnite filtrach mineralnych (ktoré na rozdiel od chemikálií odrážajú slnečné lúče), ktoré sa musia použiť najmenej 15 minút pred odchodom na slnko. Mazanie by sa malo opakovať každé 2 hodiny alebo po každom ponorení do vody (bazén, more alebo jazero, ako aj po ochladzovacej sprche); tehotným ženám sa odporúča 50 SPF pre UVB a 30 SPF pre UVA.

 • Pravidelne ochladzujte telo pomocou uteráka alebo wodą termalną w sprayu, čím sa zabráni nebezpečnému prehriatiu.

 • Noste čiapku, pokiaľ možno s veľkou obrubou a slnečnými okuliarmi , nevyhnutne s filtrami!

 • Nezabudnite na lehátko alebo pohodlné kreslo , najlepšie s opierkou na nohy. Kladenie koláča v pokročilom tehotenstve sa neodporúča nielen pre neskoršie bolesti chrbta, ale aj preto, že ležiaca poloha stláča dôležité krvné cievy v bruchu a je zodpovedná za odtekanie krvi z dolných končatín a za dodávanie živín krvi. dieťaťu.

 • Vyvarujte sa make-upu , čo sťažuje pravidelné používanie ochranných filtrov, ktoré môžu zhoršovať pokožku vašej matky.

 • Nezabudnite na občerstvenie a pravidelné jedlo (najmä pre matky s tehotenstvom). Náhly pokles cukru a prehriatie môže viesť k mdlobym, nebezpečným pádom.

 • Konzultujte s lekárom alebo lekárnikom, ak užívate lieky, ktoré môžu spôsobiť vyblednutie, keď sú vystavené slnku (najmä hormonálne lieky)

Negatívne účinky slnečného žiarenia pre tehotné ženy

Počas tehotenstva je v dôsledku hormónov v pokožke viac pigmentu, Mnoho žien (asi 70%) čelí tzv tehotná maska, t. j. sfarbenie viditeľné okolo úst, na lícach, pod očami a na čele . Ide o charakteristické hormonálne zmeny, ktoré bez dodatočnej ochrany filtra môžu byť viditeľné a trvalé . Vo výnimočných situáciách zostávajú na celý život. Tvár s takýmto sfarbením vyzerá unavená, špinavá a staršia ako v skutočnosti je - to je pravdepodobne dostatočný dôvod na pravidelné používanie vysokých filtrov. U žien s viditeľnou hyperpigmentáciou alebo materskými znamienkami sa dá očakávať, že ich závažnosť bude tehotná.

UV žiarenie navyše rozširuje krvné cievy, ktoré u žien so sklonom k kapilárnej pokožke môžu spôsobiť ich silné praskanie a následkom toho aj tvorbu menej estetických červených pavučinových žíl.

Mali by ste si byť vedomí rizika rýchlejšieho prehrievania tela (tehotné ženy majú mierne zvýšenú teplotu), čo môže viesť k zvýšenému riziku vaginálneho krvácania, predčasnej kontraktilnej funkcie a dokonca aj v extrémnych prípadoch k potratu. Z tohto dôvodu sa tehotným ženám neodporúča používať saunu, solárium alebo dokonca horúce kúpele .

Veľmi dôležitým faktom je, že slnečné žiarenie znižuje hladinu kyseliny listovej v krvi . Ako je známe, kyselina listová bráni vrodeným malformáciám nervového systému a zlepšuje fungovanie nervových buniek matky a dieťaťa. Preto by každá žena, ktorá sa snaží, tehotná a dojčiaca mala doplniť kyselinu listovú a konzumovať pokrmy zo zelenej zeleniny, ktorá je bohatá na tento vitamín.

Mimochodom, mali by ste poprieť stále fungujúci mýtus: slnečné žiarenie nepreniká pokožku dieťaťu, voda sa neprehrieva. Preto nemá zmysel pokrývať brucho počas opaľovania a pokročilé tehotenstvo nie je

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk