Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. „Juicy Lemons“
13.08.2019

„Juicy Lemons“

Máme radi dobrú náladu. Preto by nikoho neprekvapilo, že táto veselá hra získala detské ocenenie v roku 2018 v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže „Hračka roka“. Je to ocenenie, ktoré sa udeľuje inteligentným, dômyselným a vzdelávacím hračkám na základe názorov psychológov, fyzioterapeutov a senzorických terapeutov. Túto súťaž organizuje Zabawkowicz.pl.

Špecifikácia hry:

 • Počet hráčov: 4
 • Vek hráčov: 6+
 • Čas prehrávania: približne 15 minút
 • Typ hry: hazardné hry
 • Vydavateľ: Trefl
 • Autori hier: Don Ullman a Bob Driscoll
 • Vývoj poľskej verzie: Malwina Jakóbczyk
 • Grafický dizajn: Sebastian Goyke

Obsah balenia

Kartónová krabica s prvkami hry

„Soczyste cytrynki” nie jest zbyt wytrzymałe i łatwo je zdeformować. W jego wnętrzu znajdują się 4 cytrynki (2 psikające i 2 niepsikające), 9 jednostronnych plastikowych żetonów cytrynek, 4 plastikowe żetony TAK/NIE, zegar elektroniczny oraz broszurowa dwustronna instrukcja do gry.

1

Podstata hry

Cieľom hry je správne určiť, či máte citlivý alebo nehynúci citrón skôr, ako zmeníte polohu citrónov.

Príprava hry

Naplňte všetky 4 citróny vodou. Každý hráč si vyberie jedno z ničoho, kontroluje, či jeho citrón pooches vodou alebo nie. Je dôležité, aby všetci hráči videli každý citrón. Potom hráči umiestnia citróny pred seba a umiestnia vedľa nich príslušné žetóny ÁNO / NIE, čo znamená, či ich citrón predstavuje vodu alebo nie. Nastavili sme časovač uprostred tabuľky. Môžete začať!

5

Priebeh hry

Každý hráč si vyberie jeden zo zvukov zvierat, ktoré vytvára časovač. Môžete si vybrať zvuky slona, koňa, psa a kohúta. Jeden hráč stlačí časovač, ktorý vydá hlas špecifický pre zviera. Hráč, ktorý počuje zvuk podľa vlastného výberu, si navzájom vymení dva citróny. Pozor! Tokeny ÁNO / NIE zostávajú na svojich miestach nezmenené. Od tejto chvíle sa každý hráč snaží zapamätať si, ktorý z citrónov pichne vodu a ktorý nie. Keď časovač vydá posledný tón pripomínajúci poplachovú sirénu, hráči budú musieť uhádnuť, či citrón pred nimi predstavuje vodu alebo nie. Keď sa rozhodnú, umiestnia vedľa citróna token ÁNO / NIE. Kontrola citrónov možno vykonať dvoma spôsobmi:

 1. Každý hráč striedavo kontroluje svoje citróny. Ak si myslí, že citrón steká po vode, zacieľuje na iného hráča a tlačí ho. Ak si myslí, že citrón neleje vodou, namieri na seba a stlačí citróna.
 2. Všetci hráči kontrolujú citróny, ktoré boli súčasne zamerané na iného hráča. Každý, kto správne určil typ citróna, dostane 1 bod a token citróna. Hráč, ktorý získal najviac bodov po odohraní minimálne dvoch kôl, vyhráva.

1011

Dojmy

Ako som už spomenul kritiku škatule Juicy Lemons aj tvarovania. Sú proste zlí. Je to škoda, pretože herné prvky, t. J. Citróny a žetóny, sú veľmi kvalitné a boli dobre pripravené. Nemám rád hazard, ale „Juicy Lemons“ sa mi naozaj páčili. Toto je nezvyčajná variácia jednej z najstarších hazardných hier s tromi šálkami a jednou mincou. Keď som videl obal tejto hry, myslel som si, že to poteší iba deti, ale ukázalo sa, že je to pre mňa veľa zábavy. Hra „Šťavnaté citróny“ vyžaduje reflexy a vnímavosť. Úroveň nahrávateľnosti je vysoká. Je škoda, že máme iba 4 citróny. Za túto cenu by malo byť dvakrát toľko hier. 4 hráči sú dosť veľké obmedzenia a v tejto hre čím viac hráčov, tým lepšie. Je to však veľmi zaujímavá hra. Pozor, návykové!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk