Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kedy by malo batoľa meniť posteľ?

Kedy by malo batoľa meniť posteľ?

Dokonca aj odborníci sa domnievajú, že neexistuje dokonalý vek na zmenu

łóżeczka dziecka. Każde dziecko jest inne i rozwija się w innym tempie, dlatego nie da się podać konkretnego, właściwego dla malucha wieku. Przy podejmowaniu takiej decyzji trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Jedną z przesłanek do zmiany łóżka jest wzrost dziecka, które przestaje się mieścić w łóżeczku dla niemowląt.

Na čo by sme mali venovať pozornosť?

Prechod od postieľky s priečkami k „dospelému“ je veľmi veľká zmena v jeho dennom rytme a fungovaní. Batoľa musí byť na to pripravené . Jeho milovanú detskú postieľku nemôžete zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Pred odchodom sa oplatí pripraviť dieťa na zmenu. Je jednoduchšie v situáciách, keď sa batoľa naučí zaspávať samo v postieľke a spať iba v nej. Dieťa by malo poznať zásadu, že každý spí vo svojej vlastnej posteli a tiež v ňom zaspáva. Čím skôr zavedieme takýto systém, tým ľahšie. Starším deťom je ťažké uniknúť z toho, že zaspali v posteli svojich rodičov alebo spolu spali. Naučiť sa zaspať môže byť zložitý a zdĺhavý proces . Nevzdávajte sa a nepodľahnite rozmarom dieťaťa. Je potrebné poznamenať, že deti, ktoré majú starších súrodencov, sa ľahšie presúvajú do svojej vlastnej postele. Je to preto, že najmenší by chcel napodobňovať svojho staršieho brata alebo sestru vo všetkom a spať ako on.

Hlavné princípy

  • Dieťa musí byť pripravené na zmenu . Mali by ste otvorene hovoriť so svojím dieťaťom o plánoch, vysvetliť, že každý má svoje miesto na spanie. Ak máme naplánované ďalšie dieťa, nemôžete opustiť zmenu spánku na poslednú chvíľu. Potom sa môže stať, že batoľa bude obviňovať svojho mladšieho brata, že mu vzal svoju detskú postieľku.

  • Obdobie, v ktorom meníme posteľ, by sa nemalo príliš líšiť od pravidelného rytmu dieťaťa. Zlé, keď k „presunu“ dôjde, keď ide o škôlku alebo po zmene bytu. Takéto udalosti pre deti sú skvelým zážitkom.

  • lampki nocnej w ciekawym kształcie czy ładnej poduszki. Powinniśmy także zaangażować dziecko do pracy przy montażu łóżka w nowym pokoju.wzorów na pościeli lub ewentualnie nowych dodatków do sypialni, może Dajte dieťaťu na výber . Voľba modelu postele samozrejme závisí od rodičov. Stojí za to nechať vaše dieťa zvoliť si farbu. Môžeme mu tiež dať slobodnú voľbu vo veciach
  • Buďme verní domácim rituálom . To znamená, že ak sme dieťa vždy kúpali v stanovenom čase, pokračujme v tom. Ak sme vždy spolu čítali rozprávku, čítajme ďalej. Batoľa by mala sprevádzať jeho obľúbený maskot, s ktorým zaspal.

Akú detskú postieľku si vybrať?

Detská postieľka by mala byť v prvom rade bezpečná. Malé deti často visia v noci a menia si polohu. Preto najlepšou možnosťou je detská postieľka s priečkami alebo łóżeczko z barierką. Zvyčajne pokrýva polovicu vonkajšieho okraja postele a chráni pred pádom. Výrobcovia uspokojujú potreby detí a stavajú detské postieľky, napr. Postavy vytlačené na stenách z ich obľúbených rozprávok. To by malo vášmu batoľaťu pomôcť zmeniť. Môžeme si tiež kúpiť tradičnú posteľ s matracom a barierkę dokupić. Zábradlia sú často vyrobené z mäkkých, jemných materiálov, takže dieťa nespí. Jeho náklady sa pohybujú od 50 do 200 PLN. Potom bude také lôžko slúžiť batoľatá na dlhú dobu, najskôr so zábradlím a potom bez neho.

Pamätajte, že zmena detskej postieľky je v dospelosti akýmsi krokom pre dospelosť. O takomto „rozhodnutí“ sa rozhodujeme, keď máme pocit, že je na to dieťa pripravené. Niekedy stojí za to čakať dlhšie a neobťažovať sa s dlhým adaptačným obdobím.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk