Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Krotíme matematiku - doplnky a hry, ktoré pomáhajú pri učení

Krotíme matematiku - doplnky a hry, ktoré pomáhajú pri učení

Učitelia v školách často hľadajú atraktívne pomôcky a zaujímavé hry na riešenie problémov. Učenie prostredníctvom hry a skúseností je atraktívnejšie a prístupnejšie . Týmto spôsobom sa môžeme učiť aj s deťmi doma. Početné doplnky nám pomôžu, ktoré povzbudia malého chlapca k matematike a podporia jeho vývoj.

Užitočné moduly gadget

Walec matematyczny to jedna z najprostszych pomocy naukowych, do tego bardzo przystępna cenowo. Je to konsolidácia schopnosti vykonávať jednoduché operácie, ako sú sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Valec pozostáva z farebných pohyblivých segmentov, ktoré musia byť nastavené do správnej polohy. Mnoho zábavných možností ponúka aj drevený matematický rozmetávač . Mal by sa uviesť do pohybu a manipulovať takým spôsobom, aby spadol do príslušných polí. Jedna z hier si môže zvoliť konkrétne číslo na začiatku hry a potom nasmerovať číselník na miesta označené číslami, ktoré udávajú súčet čísla vybraného na začiatku. Táto vzdelávacia hračka okrem počítania zručností podporuje aj koordináciu a koncentráciu dieťaťa.

Matematické hry nemôžu ísť bez liczmanów. Malé predmety - najčastejšie palice, žetóny, niekedy korálky alebo dokonca figúrky - pomáhajú dieťaťu vizualizovať abstraktné čísla a porozumieť pravidlám sčítania a odčítania. Preklad, triedenie, vytváranie kolekcií z farebných predmetov ich uvedie do sveta matematiky.

Stolné a kartové hry

Učenie je jednoduchšie, keď je sprevádzané . Matematické stolové hry sú príležitosťou využiť prirodzenú potrebu konkurencie u detí ako motiváciu učiť sa. Wyścig matematyczny to emocjonujący trening szybkiego liczenia. Z čísel a matematických znakov uvedených v tabuľke musíte čo najskôr zariadiť akciu, ktorej výsledok bude v súlade s číslom poľa, na ktorom bude pešiak stáť. Matematické lotto Super As obsahuje dosky s hádankami a akciami, ktoré treba vyriešiť. Je to skvelý spôsob, ako sa naučiť multiplikačný stôl a zároveň sa baviť.

Príležitosťou učiť sa v skupine sú aj kartové hry . Matematické Dobbles rozvíjajú schopnosť zoskupovať čísla, ktoré sčítajú až 10. Karty majú farebné ovocie s číslami. Hráči majú nájsť zodpovedajúce obrázky každého typu alebo farby, ktorých súčet čísel bude 10. V hre sa počíta vnímanie a schopnosť rýchlo sa počítať.

Hádanka

Učebné zlomky nie sú pre každého ľahké . Drevené priamočiare píly BigJigs na príklade farebných priestorových kruhov vás naučia spoznať časti, ktoré tvoria celok. Máme kruhy: celý (červený), rozdelený na polovicu (žltý), pozostávajúci z troch štvrtín (modrý) a štyroch štvrtín (zelený). Dieťa porovnáva rozmery jednotlivých častí a naučí sa rozlišovať, ktoré sú väčšie, menšie a ako ich pridať. Ďalším typom hádanky je piramida matematyczna, którą buduje się na zasadzie domina. Dieťa sa musí zhodovať so stranami trojuholníkov tak, aby akcie, obrázky alebo čísla na susedných stranách mali rovnaký výsledok. Toto je o niečo vyššia úroveň problémov pre staršie deti, dokonale formuje logické myslenie a zlepšuje zručnosti v počítaní.

matematik

Dokonca aj počas umeleckých hier môžete trénovať svoje matematické zručnosti . Kreatívna sada ciastoliny Play-Doh pomáha deťom rozoznať čísla a základné zručnosti v oblasti počítania. V rámčeku nájdete farebnú hmotu, známky a karty s číslami a obrázkami, ako aj obojstranné rohože. Špeciálny sprievodca obsahuje príklady zaujímavých hier.

Matematika nie je taká zlá, ako je maľovaná . Existuje mnoho spôsobov, ako pomôcť dieťaťu získať vedomosti a pomoc v počiatočnej fáze matematického dobrodružstva. Naučiť sa počítať môže byť skvelá zábava.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk