Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Kytica" - recenzia hry
23.08.2019

"Kytica" - recenzia hry

Novinka sa objavila v širokej škále hier, ktoré ponúka vydavateľstvo Nasz Księgarnia - doska s hospodárskymi prvkami s elegantným názvom "

Bukiet”. Jest przeznaczona dla graczy od 8. roku życia. Można w niej rywalizować w gronie innych hodowców bądź spróbować swoich sił w pojedynkę. Gra dopuszcza bowiem, by rozgrywkę toczyło od 1 do 5 graczy. Czy warto uzupełnić domową biblioteczkę o tę pozycję? Czy zagwarantuje doskonałą zabawę całej rodzinie? Sprawdźmy!

photo 1 - Obsah balenia

Obsah poľa

Box obsahuje všetky prvky potrebné počas hry. Sú to:

  • 2 zápisníky obsahujúce 50 obojstranných hracích kariet,
  • 6 kociek rôznych farieb,
  • 5 ceruziek,
  • štartovací token hráča,
  • inštrukcie.

photo 2 - Herná kartaphoto 3 - Cubesfotografia 4 - quarterback card

Podstata hry

Hra je o najlepšom a najpresnejšom vykonaní objednávok kvetinárskych zákazníkov. Každý hráč pestuje na svojich 6 poliach kvety v šiestich farbách: žltá, červená, ružová, modrá, zelená a biela. Zákazníci (kocky) si objednávajú konkrétny počet a farbu kytíc. Iba presné a dômyselné zloženie uspokojí zákazníkov a pomôže im získať body. Nesprávny výkon objednávky uspokojí nespokojnosť zákazníka, za čo hráč získa záporné body. Tiež získavame body za najrýchlejšie vystrihnutie zo všetkých polí kvetov danej farby a vyčistenie poľa kvetov na nej pestovaných. Víťazom je chovateľ, ktorý po zhrnutí získa najviac bodov.

Dôležité!

Kvety je možné rezať iba v určitých konfiguráciách. Musia byť vertikálne aj horizontálne - nie diagonálne. Kvety nemusia rásť v jednom poli - môžu byť v susedných poliach. photo 5 - Informácie o hre

Príprava hry

Bez ohľadu na počet hráčov dostane každý hráč 1 kartu z poznámkového bloku a 1 ceruzku. Do stredu stola sme položili všetky kocky (pokiaľ nehráme sami, bielu kocku vložíme do krabice), zatiaľ čo žetón pre začínajúcich hráčov sa dá osobe, ktorá nedávno kúpila kvety. fotka 6 - Nastavenie hry

Dôležité!

Herné karty sú označené postupne číslami z polí A až D, čo znamená 4 rôzne usporiadania kvetinových polí. Ak sa hra hrá prvýkrát, všetci hrajeme rovnaký systém, napríklad A, môžeme bojovať s ďalšími duelmi v rôznych oblastiach.

Priebeh hry

Priebeh hry závisí od počtu hráčov, ktorí sa na hre zúčastňujú. Hrateľnosť vyzerá inak, keď sú v hre napríklad 3 ľudia, inak, keď sú 2, a stále sólo.

Počas jedného kola hodí quarterback všetky kocky, potom vyberie jednu a označí objednávku zákazníka na svojom poli, napríklad si vybral žltú kocku s hodnotou 3, takže z poľa odreže 3 žlté kvety. Ďalší hráči si vyberú svojho „klienta“ a splnia jeho objednávku. Keď každý hráč obsluhuje zákazníka, kolo končí, hráčovi, ktorý sedí vľavo, sa podáva počiatočný žetón, ktorý hodí kockami v ďalšom kole.

Keď hráč odreže všetky kvety danej farby, hovorí: „Predané!“ . Na hernej karte označí najvyšší počet bodov za danú farbu (7). Ďalšia osoba, ktorá predáva túto farbu, získa ďalšiu najvyššiu bodovú hodnotu - 5 alebo 3 body. Keď hráč odreže všetky kvety z daného poľa, povie: „Prázdne pole“ a získa najvyšší možný počet bodov na stope prázdneho poľa.

Ak nedokážeme dokončiť objednávku, môžeme si vybrať: buď nakrájame menej kvetov v danej farbe, alebo nakrájame správne číslo, ale do kytice pridáme inú farbu. Každý výber sa však skončí nespokojnosťou zákazníka, za ktorú dostaneme bod .

Hra končí, keď ktorýkoľvek hráč rozreže všetky kvety v 3 farbách alebo oreže všetky kvety v 4 políčkach. Potom hráči spočítajú svoje výsledky pridaním bodov za rezané kvety a odpočítaním bodov pre nespokojných zákazníkov.

Dôležité!

Vybraná kocka zostáva s nami až do konca kola, ďalší hráči si vyberú zo zostávajúcich farieb na stole. Nezabudnite, že biele kocky aj biele kvety v poliach fungujú ako žolík - nahrádzajú akúkoľvek farbu . fotka 7 - Karty po zápase

Hra pre dvoch hráčov

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk