Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Lego City 60181 „Lesný traktor“ - recenzia
13.08.2019

Lego City 60181 „Lesný traktor“ - recenzia

Séria Lego City pozostáva z mnohých budov a vozidiel, ktoré sú spojené s rôznymi činnosťami hasičov, policajtov alebo, ako v prípade tohto súboru, lesníckych pracovníkov. Lesný traktor je výkonný stroj s vysokým výkonom. Je to veľmi užitočné pri tvrdej práci v ťažkom lesnom teréne.

Špecifikácia

 • Bloky: Lego
 • Riadok: Mesto
 • Model: Traktor leśny
 • Katalógové číslo: 60181
 • 174 položiek
 • Vek: 5 - 12 rokov

1

Technické údaje

Sada Lesný traktor 60181 obsahuje:

 • lesný traktor so silnými kolesami a pohyblivou rukou a chápadlom,
 • 2 drevené kmene a stojan na ich rezanie, ktoré je potrebné vybudovať,
 • reťazová píla, lopata, malá borovica, 2 reťaze,
 • minifigure lesníckeho pracovníka.
 • Rozmery traktora: približne 10 x 19 x 9 cm
 • Rozmery žacieho ústrojenstva: približne 4 x 2 x 2 cm
 • Rozmery kmeňa: približne 6 x 2 x 1 cm
 • Rozmery malej borovice: 4 x 2 x 2 cm

2

lesný traktor

Sada lesných traktorov Lego je vynikajúcou príležitosťou dozvedieť sa viac o nevyhnutnej ekonomickej práci, ktorú lesníci a lesní robotníci každý deň vykonávajú. Ktorý strom je vhodný na výrub? Ako bezpečne z nej získať drevo a kde ho uložiť? Toto sú len príklady otázok, ktoré sa môžu objaviť počas hry.

Traktor je základným prvkom súpravy 60181, ale nie je jediným. Vo vnútri balenia nájdete zaujímavé doplnky, ktoré spestria zábavu. Dlhé pohyblivé rameno traktora bude užitočné pri zdvíhaní pňov a ich premiestňovaní do špeciálneho stojana, ktorý uľahčuje pracovníkom lesného hospodárstva rezať ich a pripravovať ich na prepravu. Bez reťazovej píly, šmykových reťazí alebo lopaty sa nehýbte! Tak boli aj tieto nástroje. Je preto načase si obliecť pracovné rukavice, slúchadlá s potlačením hluku a ochrannú prilbu a pustiť sa do práce!

Vo všetkých sériách Lego ma teší, ako ľahko vám umožňujú kombinovať zábavu s učením a vzrušujúcou zvedavosťou dieťaťa. Hranie s lesným traktorom tiež nesklame a stáva sa príležitosťou naučiť sa veľa zaujímavých informácií týkajúcich sa práce v lese. Vďaka tomu si dieťa tiež uvedomí, že les nerastie sám a musí sa oň postarať, aby mohol používať napríklad drevo potrebné na pohonné hmoty alebo na výrobu nábytku.

Zostava nie je zložitá a 5-ročný by ju mal bez väčších problémov zvládnuť.

Zábavné dojmy

Pokiaľ ide o špecializované vozidlá zo série City, toto je určite jedno z najzaujímavejších, ktoré má môj syn vo svojej zbierke. Lesný traktor má veľmi pôsobivý vzhľad. Na rozdiel od vzhľadu, pohyblivé rameno s chápadlom nie je také ľahké odmotať a poškodiť. Môžete to ľahko manévrovať a dieťa nebude podráždené, že sa niečo občas rozvíja. S kabínou, ako je kabína s miestami pre minifigúry, sa musí dať ľahko zostaviť a rozobrať, aby do nej dieťa mohlo ľahko vložiť postavy. Bohužiaľ, kabína je najslabším bodom celej konštrukcie, a pretože je vysoká, počas hry sa často oddeľuje. Napriek tomu hranie s traktorom nestráca svoju atraktivitu.

Drevené pne so stojanom sú zaujímavým doplnkom. Pne sú pomerne ľahko rezané a dokonca majú zvyšky rezaných vetiev. Stojan je veľmi pevný a nebojí sa ani padania z výšky pri odstraňovaní prvkov zostavy z police. Pokiaľ ide o príslušenstvo v tejto sade, pne a stojan sú obľúbené.

9

Celý súbor lesných traktorov Lego vyvoláva veľmi pozitívne emócie. Ako samostatný model sa môže nudiť pomerne rýchlo, avšak v kombinácii s jednoduchými budovami alebo súbormi zo série Jungle alebo Volcano ponúka veľa zábavných možností. Odporúčam to, pretože je to súprava, ktorá vyčnieva z iných súprav jednotlivých vozidiel zo série Lego City.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk