Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ľudské telo - vzdelávací test z Clementoni
13.08.2019

Ľudské telo - vzdelávací test z Clementoni

Zestawy od Clementoni łączą przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą. Dość skomplikowane zagadnienia prezentowane są w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób, zachęcając do zdobywania nowej wiedzy.

obsah balenia 2 copy

Set elements

Po otvorení pomerne veľkej škatule môžeme byť sklamaní - nájdeme vo vnútri niekoľko položiek vrátane: prvkov modelu DNA, trubice DNA a stojana, prvky kostry ľudského tela, vnútorné orgány (srdce, pľúca, žalúdok, obličky, črevá) a základňa na zostavenie, časti stetoskopu (káble pre slúchadlá, hlava, trubica, splitter a slúchadlá) a brožúra / inštruktáž.

prvky kópie stetoskopu

copy stethoscope

Teória verzus prax

Ako viete, zábava pozostáva zo zostavenia modelu DNA, modelu ľudského tela (kostry plus vnútorných orgánov) a stetoskopu, pomocou ktorého dieťa budú môcť počúvať tlkot srdca.

Prvky modelu dna a kostry sú vyrobené z plastu a sú pripevnené k plastovým rámom. Pred skladaním musia byť strihané (nožnicami). Prvky sú celkom dobre zložené, takže sa dajú ľahko zostaviť. Musíte tiež zostaviť kartónovú základňu, aby modely mohli stáť na svojej vlastnej polici alebo stole.

elementy na zostavenie spodnej kópie modelu

Dokončenie všetkých úloh nebude trvať dlhšie ako hodinu. Čo bude ďalej? Ďalej ostane iba teória, t. J. Čítanie informácií v brožúre o štruktúre bunky a jej druhoch, ľudskom kostrovom a svalovom systéme, štruktúre srdca a funkciách jednotlivých orgánov v ľudskom tele.

kópia modelu dna

Do brožúry bol tiež vložený kód, ktorý umožňuje prístup (pomocou počítača) k internetovej aplikácii „ľudské telo“. Čo tam nájdeme? Ďalšia časť teórie - kresby, jednoduché animácie a informácie čítané učiteľom - týkajúce sa nasledujúcich systémov: pohyb, obeh, dýchanie, trávenie, nervózny.

Teória bohužiaľ ďaleko prevyšuje prax. Prečo, bohužiaľ?

Zestaw Ciało ludzkie przeznaczony jest dla dzieci w wieku minimum 8 lat. Na tym etapie dużo lepsze efekty przynosi nauka poprzez zabawę niż czytanie podręczników. Natłok treści może przytłoczyć i zniechęcić do korzystania z dość mało urozmaiconego zestawu.

copy skelet

Ako teda situáciu uložíte? Myslím si, že stojí za to považovať túto ponuku od Clementoniho za vedeckú pomoc. Oboznámime sa s obsahom vopred a povedzme dieťaťu o konštrukcii ľudského tela, použijeme iba ilustrácie v brožúre a trojrozmerné modely vytvorené na ich základe.

Každý pôrod pozná svoje dieťa najlepšie - začíname najjednoduchšími informáciami a ak si všimneme, že sa dieťa zaujíma o danú tému, povedzme niečo viac a podrobnejšie sa o tejto otázke porozprávame. Je to o vzbudzujúcej zvedavosti, nie odrádzaní.

prvky pre zostavenie skeletu

kvalita kópie skeletu

Pre starca

Podľa môjho názoru je to ideálny návrh pre staršieho žiaka základnej školy. Súpravu je možné použiť na opakovanie a konsolidáciu získaných poznatkov, napríklad pred testom . Bude to užitočné aj pre študentov, ktorí majú problémy s osvojovaním si typicky učebnicových vedomostí - tu sú informácie stručné a dostupné prístupným spôsobom a jednotlivé mechanizmy sú presne opísané a ilustrované. Trojrozmerné modely vám tiež pomôžu porozumieť mnohým problémom.

Takže: kúpiť alebo nekupovať? Rozhodnutie samozrejme nechám na svojich rodičov . Myslím si však, že s touto sadou sa rýchlo začnú nudiť mladšie deti - postrádajú zaujímavé pomôcky a úlohy, ktoré si vyžadujú angažovanosť. Starší ľudia, ktorí nemajú radi biológiu, môžu byť vďační za užitočnú vedeckú pomoc .

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk