Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Malí detektívi" - prehľad hry
23.08.2019

"Malí detektívi" - prehľad hry

"

Mali detektywi” jest polską edycją gry „The Secret Door”, przeznaczoną dla maksymalnie 8 graczy. Możliwa jest też gra jednoosobowa. Sugerowany minimalny wiek graczy wynosi 3 lata i moim zdaniem jest jak najbardziej odpowiedni. „Mali detektywi” należy do najbardziej znanych gier, których twórcą jest Jim Deacove, autor ponad 100 gier kooperacyjnych.

Myšlienka vytvárať hry bez prvku hospodárskej súťaže, založená na spolupráci, riešení skupinových problémov a zábavnom spoločnom trávení času, je vynikajúca! Hry spolupracujúce učia logické myslenie, fungovanie skupiny, zručnosti spoločného rozhodovania, ako aj prezentáciu vášho pohľadu a argumentov .

Photo 1 Game elements

Obsah políčka

Štvorec je dosť tenký a užitočný. Miesto v strede balenia je presne vyplnené hernými prvkami . Krabica obsahuje toto: jednostranná doska, ručička s hodinami, drevená prepravka, nálepka s prepravkou, 12 hodinových žetónov a 24 žetónov s položkami vo forme 12 párov.

Značka fotografie 2 Hrudník

Herná esencia

Hráči majú hádať spolu tri veci, ktoré boli ukryté v magickej hrudi . Táto úloha nie je jednoduchá, preto ju hráči musia nájsť všetky ostatné položky a na základe nich poskytnúť chýbajúce.

Žetóny položky 3

Príprava hry

Po odstránení všetkých položiek z krabice pred prvou hrou nalepte nálepku na prepravku a pripevnite ručičku s hodinami na správne miesto na doske. Dosku umiestnime na spodnú časť škatule tak, aby modré dno prepravky bolo možné vidieť otvorom v podkroví. Doska s krabičkou nie je príliš veľká, dokonca sa zmestí na malý štvorcový stôl .

Fotografia 4 Hodiny pripravené na umiestnenie na tabuľu

Ruku s hodinami sme nastavili na 12.00, teda na poludnie. Umiestnite žetóny hodín na bok dosky a otočte žetóny tovaru tak, aby boli zakryté ilustrácie, a zamiešajte ich. Z tokenov položiek vyberieme náhodne 3 a umiestnime ich do otvoru v podkroví (so tieňmi hore, t.j. stále zakrytými). Zakrývame ich modrým rámčekom. Počas hry budú musieť hráči uhádnuť tieto tri položky.

Photo 5 Clock tokens

Hodiny s hodinami vyklopíme aj zväčšovacím sklom a zmiešame ich s tokenmi ostatných položiek. Umiestnite všetky žetóny do miestnosti na doske. Počet žetónov v miestnosti by sa mal zhodovať s číslom v pravom hornom rohu .

Priebeh hry

Každú hru začína najmladší hráč. Vo svojom pohybe hráči odhaľujú akékoľvek dva žetóny ležiace na doske so zväčšovacím sklom hore, odhaľujú ich a na chvíľu ich nechajú viditeľné, aby sa na ne mohli všetci hráči pozrieť. Potom:

  • Ak hráč objavil pár (dva identické predmety), vloží ho do dolnej časti hracej plochy, jedna na druhú, podľa obrázka na žetónoch.
  • Ak hráč objavil dve rôzne veci, znovu ich zakrýva, pričom sa snaží zapamätať si pozíciu žetónov aj ilustrácie na nich.
  • Ak hráč objavil jednu položku a jednu hodinu, hodí hodiny do diery vedľa schodov a posúva ručičku hodín celú celú hodinu dopredu a predmet zakrýva a snaží sa spomenúť si na svoju polohu.
  • Ak hráč objavil dve hodiny, hodí ich do diery pri schodoch a posunie ručičku hodín o dve celé hodiny vpred.

Obrázok 6 Odkryté žetóny počas ťahu jedného hráča

Po vykonaní ťahu a objavení dvoch tokenov a vykonaní akcií súvisiacich s tým, ktoré tokeny boli objavené, sa ďalší hráč, ktorý sedí na ľavej strane predchodcu, pohybuje. Hráči tvoria jeden tím, takže sa môžu navzájom vyzvať, aby čo najskôr našli všetky páry ukryté na tabuli . Vďaka tomu budú môcť uhádnuť, aké 3 predmety sú ukryté v hrudi.

Photo 7 Položky skryté v hrudi

Hra končí, keď ručička s hodinami obíde celý číselník a je opäť o 12:00. V tomto momente hráči prideľujú a spoločne určujú, aké žetóny sú v hrudi. Ak sa hráči nedohodnú na výbere, rozhodne to hráč, ktorý urobil posledný ťah a objavil žetóny.

Hra má

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk