Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Malý podnikateľ - tri nové ekonomické stolové hry

Malý podnikateľ - tri nové ekonomické stolové hry

Na trhu sa každý rok objavujú úplne nové hry a obnovené verzie populárnych klasických hier. Tu sú tohtoročné pozoruhodné návrhy :

1. Monopoly 2017

Hra, ktorá si nevyžaduje žiadne predstavenie.

Monopoly wymyślono w USA w latach 30. ubiegłego wieku, czyli w okresie wielkiego kryzysu. Już wtedy miała uczyć obracania pieniędzmi i planowania, a jednocześnie pokazywać, że niespodziewane sytuacje i wydarzenia losowe mogą nas spotkać na każdym kroku. Od tej pory gra każdego roku pojawia się w kilkudziesięciu nowych edycji, nawiązujących do popularnych filmów czy seriali, okresów historycznych i miejsc charakterystycznych dla każdego kraju. W najnowszej wersji, Monopoly: Here and Now - Edycja Świat 2017 sa hráči vydali na cestu po najpopulárnejších mestách na svete, ktorých si fanúšikovia hry vybrali po celom svete. Nekupujeme ich, ale platíme za známky z miest, ktoré navštívime, a potom ich vložte do pasu. Ostatní hráči zaplatia, ak navštívia mesto, z ktorého máme pečiatku. Víťazom je ten, kto dokončí cestovný pas a nezklame ho. . Krabica obsahuje aj nové kúsky vrátane Holandský veterný mlyn alebo láma z Južnej Ameriky. Hra sa zaoberá, vyučuje strategické myslenie, rozhodovanie a správu peňazí a zároveň poskytuje skvelú zábavu pre celú rodinu. Táto verzia je určená pre všetkých starších ako 8 rokov.

2. Small World: World of Rivers

Najnovší návrh zo série Small World, v ktorom zástupcovia spoločnosti Amazonky, obri, ľudia alebo trpaslíci súťažia o viac území vo svete, ktorý je príliš malý na to, aby sa všetky ľahko zmestili. Tentoraz dostanú hráči riečne prístavy, ktoré im umožňujú zarobiť si vo forme zlatých mincí, ako aj lodenice, v ktorých sú postavené nové karavany . Počas hry čelia účastníci času, iným hráčom, ale aj neočakávaným udalostiam, ako je útok pirátskej lode, hrozná zima alebo ničivá búrka. Teraz sa môžu hrať 8-ročné deti . Na jej hranie však potrebujete základnú verziu hry. Počas hry je potrebné používať symboly pretekov a špeciálne schopnosti, značky, mince a kocky. Všetky prírastky do hry (vrátane Cursed, Great Ladies) sú kompatibilné a je ich možné kombinovať podľa pokynov v príručke. Vďaka veľkému počtu rozšírení sa hra nikdy nudí a zakaždým bude mať úplne iný kurz.

3. Ulm: Tempora in Priscum Aurum

Veľmi pekná hospodárska hra od spoločnosti Sharp Games vedie účastníkov do nemeckého mesta

Ulm i toczy się w czasach budowy najważniejszego w mieście budynku – katedry, której mierząca ponad 160 m wieża do dziś jest najwyższą chrześcijańską budowlą sakralną na świecie. Hráči preberajú úlohu obyvateľov mesta, ktorí sa rozhodnú rásť vo svojom podnikaní, dostanú obrovské peniaze, rozšírený obdiv a úctu . Hráči, vykonávajúci rôzne akcie v jednotlivých mestských častiach mesta, napríklad pohybom člna po Dunaji, zbierajú mince z banky, získavajú ďalšie víťazné body. Ten, ktorý bude mať najviac po dokončení 10 kôl, vyhrá. Hra učí hlavne rozhodovanie, plánovanie akcií, schopnosti rýchlej analýzy a flexibilitu myslenia . Je určený pre dospelých, dospievajúcich a deti od 10 rokov.

Nové ekonomické hry potešia krásne strávené doplnky - dosky, karty, kocky a pešiakov . Okrem podmanivého príbehu majú dobre rozvinutý vzdelávací priestor a pri hraní precvičujú rôzne kompetencie. Vďaka hrám sú vedomosti bez povšimnutia a zručnosti sa praktizujú v praxi, pravidelne a za bezpečných podmienok.

Musíme si však uvedomiť, že podmienkou úspešnej hry a získania všetkých výhod z nej je prispôsobenie hry veku, schopnostiam a úrovni malých hráčov .

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk