Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. „Manipulačná rada“ Melissy a Douga - vzdelávacia hračka
23.08.2019

„Manipulačná rada“ Melissy a Douga - vzdelávacia hračka

manipulatívna tabuľka

Manipulačná tabuľka je plocha, na ktorej sú umiestnené rôzne pohyblivé prvky. Veľkosť a materiály použité na jeho prípravu sú druhotné. Najdôležitejšie je, aby jeho pohybujúce sa prvky zaujali dieťa a povzbudili ho k hre. Deti najskôr pozerajú na manipulačný stôl zo všetkých strán. Potom sa dotknú jeho prvkov a pokúsia sa ich pohnúť.

Fotografia 1 Dieťa sa hrá s tabuľouPhoto 2 Child playing with blackboard

A to nie je ľahké, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Dosky obsahujú rôzne typy zámkov a gombíkov. Ich uvedenie do pohybu vyžaduje, aby dieťa vykonávalo konkrétne, často presné pohyby rúk a prstov. Je zaujímavé, že manipulatívne dosky majú túto magickú vlastnosť, ktorá bráni dieťaťu opustiť ich skôr, ako vykoná akciu.

Príkladom pomerne jednoduchého, ale zaujímavého pre deti vzdelávacej rady je presne „

Tablica manipulacyjna Zamki” marki Melissa and Doug. Forma dość płaskiego prostopadłościanu (o wymiarach 39x39x2 cm) pozwala na bezproblemowe przenoszenie i przechowywanie tablicy. Można z niej korzystać na płasko, kiedy leży, lub pod kątem, opierając tablicę o ścianę, podstawkę do laptopa itp. Bez problemu można ją też zabrać ze sobą w podróż.

Photo 3 Open windowsPhoto 4 Open windows

Malá motorika

Hlavným vzdelávacím cieľom manipulačnej dosky je zvýšenie efektívnosti rúk a prstov a získanie zručností pri ich presnom používaní. Dieťa, hrajúce sa na zámku „Manipulation Board Locks“ Melissa a Doug, sa pokúša otvoriť všetkých 6 zámkov. S niektorými problémami nie je žiadny veľký problém, zatiaľ čo iní predstavujú pre niekoľko rokov veľkú výzvu.

Keď je dieťa schopné otvoriť hrad, a tak sa pozerať do budovy alebo domu, čakajú na nich rôzne zvieratá vo vnútri. Je mimoriadne zábavné, keď sa dieťa vyrovná s otvorením zámku a po otvorení dverí nájde pekný obrázok.

Photo 5 Pokúša sa otvoriť a zatvoriť zámkyObrázok 6 Pokusy o otvorenie a zatvorenie zámkov

Nielen otváranie zámkov, ale aj ich zatváranie pozitívne ovplyvňuje rozvoj zručností súvisiacich s malými motorickými zručnosťami. Manipulácia so zámkami, zámkami a inými typmi zámkov učí vytrvalosť, koncentráciu a konzistentnosť v činnosti.

Učiace sa farby a čísla

Ako som už spomenul, na palube je 6 zámkov, a teda 6 otvorov. Každý dom je označený príslušným číslom od 1 do 6, ktoré je rovnaké ako počet zvierat skrytých v okne alebo dome. Zámky Melissa a Doug s názvom „Manipulation Board Castles“ sú preto zaujímavou variáciou, pokiaľ ide o učenie. Každá chata a interiér jej okna sú navyše v jednej farbe, čo vám umožňuje upevniť vedomosti o farbách ako fialová, modrá, žltá, červená, zelená a oranžová.

Môj názor

"Melissa a Dougova" manipulačná doska Zámky "je vzdelávacia hračka vyrobená z dreva a kovu. Je to veľmi trvanlivé - máme našu dosku štyri roky. Stalo sa, že spadol z pomerne vysokej nadmorskej výšky, ale potom sme ho opravili kladivom a podrobili ho ďalším pevnostným testom. Nechala všetkých nezranených.

Fotografia 7 Bočný pohľad na doskuFotografia 8 Bočný pohľad na dosku

Vek, na ktorý sa táto hracia rada hrá, je 3 roky, a ja s tým úplne súhlasím, aj keď sa dvojročné dieťa dobrovoľne pokúša otvoriť a zatvoriť jednotlivé zámky. Niektoré z nich spôsobujú veľa problémov aj pre 4-ročných. Je preto ťažké určiť cieľovú vekovú skupinu, ktorá dokáže ľahko zvládnuť všetky zámky. Päťročné dieťa by už malo mať možnosť otvoriť každé z nich, hoci niektoré pre neho budú veľmi ľahké. Toto riešenie má klady a zápory. Podľa môjho názoru tieto výhody určite prevažujú. Dieťa bude hrať s touto doskou po dlhú dobu a nebude sa nudiť po niekoľkých dňoch alebo týždňoch.

Z hľadiska vzdelávania je táto hračka majstrovským dielom. Zámky „Manipulation Board Board“ Melissa and Doug učí trpezlivosť detí, trénujú pamäť, rozvíjajú motorické zručnosti a podporujú čísla a farby učenia. Je to tiež vynikajúca príležitosť naučiť dieťa mená zvierat a zvuky, ktoré vydávajú.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk