Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Moje chemické laboratórium - Clementonov vzdelávací kit
13.08.2019

Moje chemické laboratórium - Clementonov vzdelávací kit

Otázky a odpovede

Deti sa bez ohľadu na vek radi pýtajú. Na niektoré z nich dokážeme odpovedať bez problémov, zatiaľ čo iné pre nás spôsobujú oveľa väčšie problémy. Sú aj také, ktoré sa zdajú jednoduché, ale ukázalo sa, že nie vždy vieme, prečo sa to deje týmto spôsobom. Prečo je nápoj sladší v horúcej vode? Prečo jablko s citrónovou šťavou nestmavne? Prečo ocot odstraňuje vodný kameň? Čo pridať do vody s prostriedkom na umývanie riadu, aby sa mydlové bubliny stali silnejšími?

Moje laboratorium chemiczne udzieli odpowiedzi na te i inne pytania. Veľkou výhodou súpravy je nielen to, že deti získavajú vedomosti hrou, ale aj to, že pri mnohých pokusoch sú založené na produktoch známych z každodenného života, ako sú napr. múka, cukor, soľ, kvety, zelenina alebo ovocie. Vďaka tomu sa nové správy absorbujú príjemne a oveľa dostupnejšie ako pri čítaní učebnice chémie.

copy package

obsah balenia 2 kópie

Súprava pre malé lekárne

Súprava obsahuje: bezpečnostné okuliare, kadičky s viečkami, skúmavky so zátkami, stojan na skúmavky, ochranu skúmaviek, odmernú skúmavku, lievik, kefa na umývanie nádob, špachtľ, miešadiel, pipiet, pinziet, filtračného papiera, balónov, prútika na mydlové bubliny a chemikálií: kyselina vínna, uhličitan sodný, univerzálny indikátorový papier. Okrem toho brožúra s popismi experimentov, chemickým laboratórnym vybavením (pred začatím experimentov sa dieťa naučí, na čo sa používa) a bezpečnostných pravidiel.

ochranné okuliare proti kopírovaniu

Nastavte

Clementoni przeznaczony jest dla dzieci od 8. roku życia, jednak z zastrzeżeniem, że eksperymenty powinny być przeprowadzane pod okiem osoby dorosłej.

popis zážitku z kopírovania

stojan na kopírovacie trubice

Teória a prax

V brožúre nájdete popisy 153 cvičení / experimentov , ktoré sa okrem iného týkajú chemikálie, zmesi, roztoky a reakcie a veľa užitočných informácií, napríklad ako používať stupnicu pH alebo periodickú tabuľku prvkov, čo sú chemické ukazovatele, ako používať chemické reakcie v každodennom živote. Niektoré cviky sú jednoduché, napríklad kontrola objemu tekutiny v piatich skúmavkách alebo prilepenie šnúry na kocku ľadu so soľou, zatiaľ čo iné sú zložitejšie, napríklad použitie indikátora červenej kapusty alebo demineralizovanej vody pripravenej v predchádzajúcich experimentoch.

zážitok kyselina vínna rozpúšťa kópiu vaječných škrupín

vyskúšajte korenie a kvapku mydlovej kópie

Pokyny a popisy experimentov sú krátke a prezentované zrozumiteľným spôsobom. Poskytuje jasné ilustrácie.

Dokonca aj tie najjednoduchšie cvičenia, ako napríklad „pozerať sa na konzistenciu gélu“ alebo „pozorovať, ako dym vyzerá, keď narazí na lúč svetla“, učia dieťa niečo nové, pretože prístupným spôsobom vysvetľujú, prečo ho vidia, čo vidí.

zážitok so zmiešaním vody s olejom 2 kópia

laboratórna kópia zariadenia

Nevýhodou je, že veľa materiálov potrebných na experimenty nie sú zahrnuté. Väčšina z nich zvyčajne máme doma, napríklad mlieko, soľ alebo korenie, ale už kapusta, malé kúsky železa alebo lístkov fialky alebo dúhovky nemusia byť nevyhnutne ... Dieťa môže byť sklamané, že nie všetky experimenty bude možné vykonať v túto chvíľu, takže to stojí za to vopred pripravte zoznam potrebných položiek.

Všeobecne však hodnotím celý súbor ako plus - vďaka množstvu a rozmanitosti malých chemických skúseností

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk