Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
13.08.2019
Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
Ciastolin z Play-Doh je jednou z tých hračiek, ktoré milujú batoľatá aj ich rodičia. Každý pravdepodobne počul o pozitívnom vplyve plastickej hmoty na... čítať celé
Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
13.08.2019
Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
Clementoni je rodičom dobre známy pre hračky a súpravy, ktoré učia hrou a podporujú vývoj batoľat. Tentoraz sa pozrieme na vzdelávaciu hru „Hovoriace ... čítať celé
Steer ball - stojí za to veriť reklame?
13.08.2019
Steer ball - stojí za to veriť reklame?
Bláznivá guľôčka z EPEE sa vrátila do nového prostredia. Druhá séria je úplne iná, ešte šťastnejšia smejkovia, navyše dve rôzne na jednej gule. Testuj... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Piestový inhalátor Novama Familino - prehľad
13.08.2019

Piestový inhalátor Novama Familino - prehľad

Len pred niekoľkými rokmi

inhalator był uznawany za urządzenie przeznaczone tylko dla wąskiej grupy osób, które na co dzień borykają się z chorobami takimi jak astma czy alergia. Dzisiaj coraz częściej sięgamy po inhalator, traktując go jako pierwszą pomoc przy przeziębieniach czy chorobach dróg oddechowych. Korzystają z niego zarówno dorośli, jak i dzieci.

Musíte však starostlivo zvážiť výber správneho zariadenia. Na trhu existuje veľa modelov inhalátorov s rôznymi parametrami as inými sadami doplnkového príslušenstva. Prečo

inhalator tłokowy Novama Familino jest rozwiązaniem optymalnym? Oto odpowiedź.

Piestovo-pneumatický inhalátor

Inhalátory sú rozdelené do dvoch typov:

inhalatory ultradźwiękowe. Przeznaczenie obu typów tych urządzeń jest podobne – służą do wykonywania inhalacji. Różnica tkwi w ich mechanizmach działania. inhalatory pneumatyczno-tłokowe oraz Bohužiaľ, ultrazvukové inhalátory majú značne obmedzené možnosti podávania liekov s nimi. Niektoré látky sa nemôžu podávať pri inhalácii, čo ľahko poskytuje piestový inhalátor.

Toto je veľmi dôležitý argument pre výber pneumatického piestového inhalátora pre domáce použitie. Koniec koncov, nechceme, aby sa ukázalo, že nemôžeme dať dieťaťu liek predpísaný lekárom, pretože zariadenie nie je naň prispôsobené. Malo by sa však poznamenať, že pneumatický piestový inhalátor pracuje dosť nahlas a bohužiaľ nie je schopný dosiahnuť takú vysokú rýchlosť rozprašovania ako ultrazvukový inhalátor.

Pokiaľ ide o inhalátory, ich najdôležitejšími parametrami sú hodnoty priamo súvisiace s účinnosťou podávania liečiva. Mali by sme ich určite navrhnúť výberom konkrétneho modelu. Pri piestovom inhalátore Novama Familino by mali byť známe tieto informácie:

  • MMAD - priemerná veľkosť častíc v aerosóle produkovanom zariadením. Tento parameter sa týka miesta, kde sa liek absorbuje. Inhalátor Novama Familino vám umožňuje regulovať veľkosť častíc (MMAD 3,74 µm alebo 4,48 µm), vďaka čomu je vhodný na ošetrenie horných aj dolných dýchacích ciest.
  • Dýchateľná frakcia (respiračná frakcia) - percentuálny obsah častíc menších ako 5 um, t. j. absorbovaný v prieduškách, priedušiekoch a alveolách. V prípade inhalátora Novama Familino je to 99,4% pre fyziologický roztok 0,9% NaCl, 63% pre MMAD 3,74 µm a 56% pre MMAD 4,48 µm.
  • Priemerná doba rozprašovania 2 ml lieku a jeho rýchlosť - čím rýchlejšie, tým lepšie. Rýchlosť podávania nemá vplyv na jeho účinok. Pre dospelých je čas na rozprašovanie prijateľný v každej dimenzii, ale pre dieťa je oveľa ťažšie vysvetliť, že musíte nejaký čas sedieť v maske inhalátora. Inhalátor Novama Familino má rýchlosť rozprašovania 0,3 ml pri 3,74 um MMAD a 0,48 ml pri 4,48 um MMAD - za 5 a menej ako 7 minút.
  • Objem zariadenia - čím je zariadenie tichšie, tým lepšie. Je ľahšie sa o niečo starať pri vdýchnutí a nedochádza k utopeniu okolia. Objem inhalátora Novama Familino počas prevádzky je 54 dBa.

Ďalšie príslušenstvo

Súprava obsahuje spolu s inhalátorom také predmety, ako sú náustok, masky pre deti a dospelých a špeciálny nosič objektívov pre dospelých. Výrobcovia pripevňujú k mnohým inhalátorom iba jednu univerzálnu masku. Toto nie je dobré riešenie, pretože taká maska je príliš veľká pre dieťa a príliš malá pre dospelého. Výrobca inhalátora Novama Familino preto pripravil dve masky, aby vyhovovali potrebám malých aj veľkých používateľov.

Môj názor na inhalátor Novama Familino

Je ťažké označiť inhalátor, ktorý by bol ideálny pre každú rodinu a každého člena. Pneumatický piestový inhalátor Novama Familino je podľa môjho názoru najoptimálnejším riešením. Bola pripravená s maximálnou pozornosťou na detaily, spĺňa vysoké štandardy a má pozitívny názor na TUV. Vďaka tomu je jedným z najobľúbenejších modelov inhalátorov pre rodinu.

Mnoho ľudí môže byť podráždených estetikou inhalátora Novama Familino. To je však malá vec, na ktorú si môžete zvyknúť. Inhalátor používame iba v prípade choroby, je každý deň skrytý. Najdôležitejšie je, že účinne podporuje naše telo v boji proti chorobám.

Zaujímavým riešením je umiestnenie špeciálnych tesnení na okrajoch masiek, ktoré zvyšujú pohodlie pri používaní zariadenia. Už nemusíte používať masky, ktoré sa prilepia na pokožku a zapôsobia na tvár. Teraz je čas strávený inhaláciou oveľa príjemnejší.

Nízka hmotnosť piestového inhalátora Novama Familino (iba 1,2 kg) z neho robí skvelé zariadenie na pohyb po byte a na cestách. Malé rozmery inhalátora

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk