Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo deti kričia?
23.08.2019

Prečo deti kričia?

Uvedomenie si toho, prečo deti kričia, môže pomôcť dospelým vyrovnať sa s detskými výkrikmi a niekedy dokonca umožňuje reakcie, vďaka ktorým budú deti kričať menej často.

Dôvody, prečo deti kričia

Deti väčšinou bývajú hlasné a hlučné. Odpoveď na otázku, prečo deti kričia, nie je ľahká, pretože to dokážu takmer v akomkoľvek emocionálnom stave. Deti môžu kričať a pískať, keď sú smutné alebo radostné, vystrašené alebo znudené, nahnevané alebo vzrušené. Existujú tiež deti, ktoré od prírody kričia veľa av rôznych situáciách, a tie, ktoré kričia málo a špecificky momenty. Rodičia zvyčajne vedia najlepšie, kedy az akého dôvodu ich deti kričia.

Situácia, keď deti kričia, pretože chcú niečo alebo sa hnevajú, pretože väčšina rodičov je úplne jasná, pretože vidí konkrétny dôvod správania dieťaťa, aj keď si myslia, že takáto reakcia nie je primeraná. Je to ťažšie v prípadoch, keď si rodičia myslia, že dieťa kričí bez dôvodu. Malo by sa však pamätať na to, že deti nerobia nič bez dôvodu, a preto, aby vyhoveli ich vlastným potrebám , je niekedy ťažké vidieť. Výkrik dieťaťa, ktorý sa zdá byť úplne neopodstatnený, je najčastejšie spôsobený niekoľkými dôvodmi.

Prvým môže byť nuda a túžba poskytnúť stimuly. Tento spôsob vzájomnej starostlivosti je charakteristický pre malé deti, najmä pre deti, ktoré sa zdržiavajú na mieste, kde nemajú čo robiť, čo, bohužiaľ, zahŕňa aj cestovanie rôznymi dopravnými prostriedkami a môže byť pre rodiča zaťažujúce. Niekedy malé deti a deti kričia, pretože objavujú možnosti svojho hlasu a sú radi, že môžu vydávať zvuky. Často to robia na zvláštnych miestach, napríklad v kúpeľni alebo na schodisku, kde je ich hlas lepší. nesie.

Aj keď sa to môže zdať čudné, deti kričia aj z iného dôvodu ako z nudy - keď sú veľmi unavené a ich telo dostane veľa podnetov . To sa môže stať po dlhom dni, počas ktorého sa toho veľa stalo, po návšteve priateľov alebo po mimoriadne dlhom sledovaní televízie. V takýchto situáciách sú deti veľmi nadšené, je pre nich ťažké upokojiť sa, sadnúť si alebo zaspať a môžu bežať, skákať, kričať a pískať.

Tiež sa stáva, že tie deti, ktoré majú zmyslové integračné poruchy a zvukovú precitlivenosť, kričia a pískajú. Pre tieto deti je hluk veľmi ťažko tolerovať, keď je spôsobený hlukom a nad ním. kontrolu, môžu ju skrotiť, čo je dôvod, prečo niekedy kričia zrejme bez dôvodu.

Prečo deti kričia na iných?

Deti, častejšie ako dospelí, kričia aj na iných ľudí. Je to okrem iného preto, že majú mozog, ktorý ešte nie je úplne vzdelaný, a keď sa pre nich stane niečo ťažké, je ľahšie začať bojový a únikový režim, čo im uľahčuje násilnú reakciu. V takých chvíľach môžu kričať.

Pre deti nie je vždy ľahké komunikovať o svojich potrebách a hlasný výkrik alebo vŕzganie sa zriedka stáva nepovšimnutým. Stane sa tak ľahkým spôsobom, ako sa postarať o seba a svoje hranice. Preto deti často kričia v kontakte s inými deťmi, ako aj so svojimi rodičmi. Skôr ako sa dieťa naučí komunikovať iným spôsobom ako kričať, niekedy to trvá niekoľko mesiacov , čo je pre rodičov dosť ťažké, ale treba pamätať na to, že je určite ľahší spôsob, ako sa starať o hranice, ako bitie alebo hryzenie, čo tiež nie je neobvyklé.

Ako pomôcť dieťaťu, ktoré často kričí?

Rodič, ktorého dieťa často kričí nahlas, môže byť unavený z toho, čo sa dá ľahko tlačiť hľadať rôzne metódy boja proti kriku. Je potrebné si uvedomiť, že ak sa kričia v situácii, keď je dieťa veľmi napäté, nervózne alebo vzrušené, potom ho za to nedáva zmysel, pretože do značnej miery stráca kontrolu nad ním.

Stuarta Shankera „Self-reg”). Pierwszym krokiem w kierunku tego, by dziecko mniej krzyczało, jest zadbanie o nie w taki sposób, by nie było przeciążone i nie gromadziło się w nim napięcie. Lepším spôsobom je sledovať dieťa a sledovať, čo sa stane, keď najčastejšie kričí, spôsobuje mu napätie alebo preťaženie podnetmi (veľmi užitočné pri toto by mohla byť kniha

Ak dieťa kričí, pretože potrebuje stimuláciu alebo je výsledkom porúch zmyslovej integrácie, oplatí sa mu navrhnúť činnosti, ktoré budú pre životné prostredie menej zaťažujúce ako kričanie. Mohlo by to byť použitie hudobných nástrojov, napríklad

zabawkami. dzwonków chromatycznych (cymbałków), zestawu Orffa czy
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk