Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Programovací robot - potešenie pre chlapcov

Programovací robot - potešenie pre chlapcov

Roboty do programowania są dość nowatorską zabawką i wielu rodziców nie jest jeszcze do nich przekonanych. Dużo z nich twierdzi, że na naukę informatyki, obsługi komputerów i podstawowych działań w internecie dzieci będą miały czas na dalszych etapach edukacji. O nauce programowania myślą tylko ci, których pociechy w przyszłości chcą pracować w branży IT. Tymczasem tej trudnej sztuki mogą uczyć się nawet przedszkolaki z drobną pomocą rodziców. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku roboty do nauki programowania.

Naučiť sa programovať - je to naozaj dôležité?

Premýšľate o vzdelávaní našich detí, ich zápise do ďalších tried alebo o kúpe ďalšie kurzy, ale aj pri výbere vzdelávacích hračiek by sme sa mali riadiť tým, čo môže priniesť budúcnosť. Presnejšie, ako to bude vyzerať, koľko technológie sa vyvinie.

Deti by mali byť skrútené s elektronikou, a tak by si mali zvyknúť na fungovanie v technickom svete. V súčasnosti je schopnosť používať počítač rovnako dôležitá ako znalosť angličtiny alebo cudzích jazykov všeobecne. Z tohto dôvodu je dobré vzbudiť u našich detí zvedavosť a naučiť ich logickému mysleniu. Programovanie nám tak bezpochyby dáva šancu.

Výhody programovania učenia

Programovanie je náročné umenie, ktoré učí analytické myslenie ako nič iné. Okrem toho to zahŕňa aj precvičenie trpezlivosti, usilovnosti, presnosti a odhodlaného sledovania cieľa. Pri vytváraní programu, aj keď je to najjednoduchšie, najmenej zložité, sa musíte mnohokrát vrátiť, hľadať chyby, opravovať ich, ďalej písať program, potom sa znova vráťte, znova vyhľadajte chyby, opravte ich a vytvorte, atď., kým všetko nebude fungovať správne. Mimochodom, dieťa poznamenáva, že nie je ľahké sa vzdať a ak sa mu bude čeliť, akýkoľvek problém sa dá vyriešiť.

Programovací robot - pre koho?

Mio 2.0 od Clementoni za kwotę od 78,99 zł). Cyber Robot w cenie od 71,55 do 169 zł, a z tańszych propozycji m.in. Robot Evolution w cenie od około 164,99 do 299 zł, Táto hračka osloví najmä malých chlapcov. Nakoniec sa viac zaujímajú o veci, ako sú stroje a zariadenia. Aj keď existujú verzie určené pre dievčatá (napr. Bábika SmartGurlz z dánskej výroby, ktoré sú k dispozícii na Allegro za 418 PLN), programovacie roboty sú doménou chlapcov (tu je výber oveľa väčší - vrátane

Aj s piatimi alebo siedmimi rokmi ich môžu s istotou používať ich rodičia. Nepochybne sa rýchlo naučia, ako používať robota, a začnú si ich učiť.

Na rozdiel od vzhľadu nie je prevádzka takej hračky náročná. Môže byť pripojený k akémukoľvek počítaču, smartfónu alebo tabletu a vytvárať úžasné diela krok za krokom. Možno s tým prebudíte u svojich detí túžbu ďalej sa učiť programovať profesionálnejším a pokročilejším spôsobom. Aj keď to tak nie je, vaše deti sa v dospelosti často naučia využívať základy tohto komplexného umenia.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk