Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Pussy Cat" - recenzia hry
23.08.2019

"Pussy Cat" - recenzia hry

Obsah políčka

Štvorec ako všetky políčka v sérii „Rodina vyhráva“. Steny nie sú príliš silné, ale dosť trvanlivé. Veľkosť škatule určite nebola prehnaná. Vo vnútri sa nachádza hracia doska, strom pozostávajúci z 2 prvkov, 2 disky, ktoré sa majú pripevniť na strom (úkryty veveričky a vtáka), 4 figúrky zvierat (mačka, myš, veverička, vták), 2 herné kocky, 4 dlaždice mačacie pochúťky (catnip, mlieko, plechovka, misa na jedlo).

Photo 1 Herné prvky

Photo 2 Composite tree

Herná esencia

Cieľom hráča je priviesť na skrýše čo najviac zvierat. Čo je zaujímavé v hre "

Kotek Psotek” nie pojawia się takie określenie jak „wygrana” czy „przegrana”. Im więcej zwierzątek uda się uratować wspólnie wszystkim graczom, tym lepiej.

Photo 3 Cat Treats

Príprava hry

Po odstránení všetkých prvkov z krabice pred prvou hrou vyberte kartónové prvky z extrudátu a na kocky nalepte nálepky vo forme farebných bodiek. Dosku umiestnime do spodnej časti škatule, zložíme strom z 2 častí a umiestnime ho do stredu hracej plochy. V korune stromu nájdeme dve dutiny a vložíme do nich 2 disky s úkrytom.

Fotografia 4 Zvieratá na začiatku

Figurína pre mačky sa umiestni na pole s mačacím lievikom, figuríny ostatných zvierat sa umiestnia na pole s kmeňom. Kocky a mačky umiestnite vedľa hracej plochy. Pripravte sa! Môžeme začať!

Priebeh hry

Najmladší hráč začína hru. Každý hráč hodí vo svojom hnutí obe kocky. Zelené body sú zodpovedné za pohyb zvierat a čierne za pozíciu mačky. Na palube sa všetky zvieratá pohybujú v smere hodinových ručičiek. Ak hráč hodil:

  • 2 zelené bodky - presunie vybrané zviera (veverička, vták alebo myš) o 2 polia alebo 2 vybrané zvieratá o 1 pole,
  • 2 čierne bodky - posunie mačku o 2 medzery,
  • 1 zelená a 1 čierna bodka - presunie vybrané zviera o 1 priestor a tiež o mačku 1.

Photo 5 Animal hideouts

Hráči sa hádzajú jeden po druhom. Pohyb každého hráča je príležitosťou priblížiť zvieratá k úkrytom, ale tiež s rizikom, že mačka chytí. Zvieratá pohybujúce sa po hracej ploche môžu používať skratky, ktoré sú pre nich pripravené, a pohybovať sa o niekoľko polí rýchlejšie. Pozor! Každé zviera môže použiť iba svoju skratku, mačka používa všetky dostupné skratky.

Keď mačka stojí na poli, kde sa nachádza jedno zo zvierat, je to znamenie, že ich chytil. Zoberieme figúrku z hracieho plánu a položíme ju na stôl vedľa nej.

Pred hodením kockami môžu hráči položiť na posteľ mačky 1 zo 4 lahôdok. Vďaka tomu sa mačka vráti do svojho brlohu a začne znova naháňať zvieratá. Každú liečbu môžete použiť iba raz, takže je potrebné dôkladne premyslieť okamih, keď sa o ňu dozviete.

Skrytie v úkryte vyžaduje 1 bod pohybu. Každé zviera má vhodný úkryt: myš sa skrýva v norke pod stromom, vtáka v hniezde, veverici na vetve.

Photo 6 Dice

Hra končí, keď sa zvieratá už nebudú môcť hýbať.

Dojmy

Hra „Kitty Prank“ bola prvou kooperatívnou hrou u nás doma a okamžite išla do obľúbených hier môjho syna. Rovnako ako iné hry zo série „Rodinné víťazstvá“ je určený aj pre najmladších hráčov od 3 rokov. Egmont urobil dobré rozhodnutie zverejnením tejto série zahraničných hier .

Družské spoločenské hry pre deti sú príležitosťou pre celú rodinu, aby sa spolu bavili bez toho, aby získali tlak a rýchle tempo zábavy. Vďaka jednoduchým a ľahko zrozumiteľným pravidlám pre dieťa je celá séria senzačným nápadom pre prvé hry pre najmenších.

Fotografia 7 Pohľad na hraciu plochu počas hry

Jednotlivé hry sú dosť dlhé, ale možnosť vrátiť mačku do brlohu alebo použiť skratky na doske ju diverzifikuje tak, že nie je možné sa nudiť. V našom prípade je priemerný herný čas 30-40 minút.

Hra je vyrobená pevne a esteticky. Realistický dizajn podporuje začatie hry. Škoda, že figúrky zvierat nie sú realistickejšie alebo na nich nie je nálepka

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk