Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. „Sleduj to“
13.08.2019

„Sleduj to“

Detské hry a hračky zaberajú veľa miesta. Niet divu, že hľadáme kompaktné riešenia, ktoré nám pomôžu získať viac voľného miesta v domácnostiach. Hra "

Namierz to” należy do serii niewielkich wymiarów gier wydawnictwa Zielona Sowa, które bawią i uczą. Co więcej, możemy ją zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 2-4
  • Vek: 4+
  • Čas prehrávania: 15-30 minút
  • Typ hry: rodinná hra

Obsah políčka

Herný box je malý. Vo vnútri nájdete rozsiahle herné pokyny, 32 obrázkových kariet a 44 obojstranných žetónov.

Variant I - "Podobnosť so skladbou"

Túto variantu môžu hrať 1-4 osoby. Na hranie sú potrebné iba karty.

Herná esencia

Hra je založená na konkurencii. Hráči musia nájsť podobnosti medzi kartami čo najrýchlejšie a najpresnejšie. Nie je to ľahké - karty hlavnej a hráčskej karty majú spoločné iba jednu vec. Kto prv príde, ten prv melie! Najrýchlejší hráč boduje. Osoba, ktorá nazbiera najviac bodov, vyhráva.

Príprava hry

Vyberáme si pohodlné miesto na hranie. Môžeme sedieť pri stole, na koberci alebo na prikrývke pri jazere. Vyberte karty, zamiešajte ich a prvú kartu umiestnite vedľa stohu lícom nahor (na karte musí byť vidno 6 prvkov / ilustrácií). Reverzná karta sa v tomto bode stáva hlavnou kartou. Nekontrolujte, čo je na druhej strane. Zvyšné karty rozdelíme rovnomerne medzi ostatných hráčov. Každý hráč umiestňuje svoje karty pred seba v naskladanom poradí oproti hlavnej karte (musí vidieť stranu karty s viacerými obrázkami).

4

Herný tok

Na prednastavené heslo alebo znamienko všetci hráči súčasne vložia jednu kartu zo svojho stohu a okamžite ju otočia. Počíta sa čas, reflexy a vnímavosť. Každý sa snaží nájsť jeden (jediný) spoločný prvok medzi svojou kartou a hlavnou kartou čo najskôr a nahlas vyslovuje svoje meno, napríklad záchranný kruh, guľa, chobotnica.

Hráč, ktorý ako prvý označí podobnosť, získa bod a získa jednu kartu - stáva sa jeho trofej. Každý hráč umiestni trofejové karty do samostatnej hromady. Zostávajúce karty idú na odhodenú hromadu. Hra končí, keď hráči už nemajú žiadne hracie karty. Osoba s najvyšším počtom bodov vyhráva, t. J. Má v zásobníku najviac trofejových kariet.

Možnosť II - "Sledovať odpoveď"

Túto hru môžu hrať iba 2 ľudia. Potrebujete karty aj žetóny.

Herná esencia

Hráči sa snažia zapamätať si všetky prvky na kartách čo najskôr. Čas je obmedzený - majú na to iba 10 sekúnd. Nechajte vyhrať najrýchlejšie!

Príprava hry

Karty zamiešame a umiestnime lícom nadol, t. j. na viditeľnej strane karty by malo byť 6 prvkov. Hráči sa rozhodujú, kto odpovie a kto položí otázku.

Priebeh hry

Hráč, ktorý odpovedá, vezme jednu zo zásobníka jednu kartu. Sleduje ju 10 sekúnd a snaží sa spomenúť si na všetky jej prvky. Po uplynutí tejto doby odovzdá kartu osobe, ktorá žiada. Tazateľ nakreslí token označujúci kategóriu, podľa ktorej bude hráč schopný položiť zodpovedajúcu otázku, napríklad farbu, číslo, typ prvku.

Ak dáva správnu odpoveď, boduje a berie kartu ako trofej. V prípade nesprávnej odpovede nezaručuje a vyberie ďalšiu kartu zo stacku. Zmena rolí nastane po položení 10 otázok. Hra končí, keď každý hráč odpovie na 10 otázok. Osoba s najvyšším počtom bodov vyhráva.

5

Ďalšie herné varianty

V tejto hre sú dve ďalšie varianty: "Race" (pre 3 hráči) a "Memory game" (pre 2 hráči). Tento variant zahŕňa vedúceho a 2 hráčov, ktorí sa budú riadiť pokynmi inštruktora alebo odpovedať na jeho otázku súvisiacu s prvkami na kartách. Toto je zaujímavá voľba pre staršie deti. Podľa môjho názoru si vyžaduje účasť dospelých. Pamäťová hra nie je nič iné ako klasické memorandum využívajúce tokeny pripojené k hre.

Zobrazenia

Jasný a veľmi čitateľný grafický návrh si zaslúži pozornosť. Rovnako ako iné kartové hry môže spôsobiť súťaž medzi ľuďmi, ktorí sa zúčastňujú na tomto type hry. Pokyny sú jednoduché, ale komplexné pre hru malého formátu. Neexistuje však žiadny spôsob

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk