Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Sponzorská návšteva pôrodnej asistentky - ako sa na ňu pripraviť?

Sponzorská návšteva pôrodnej asistentky - ako sa na ňu pripraviť?

Environmentálna pôrodná asistentka pracuje na každej klinike POZ, kde je tzv Klinika zdravia žien alebo klinika „K“. Každá žena (bez ohľadu na to, či je tehotná alebo nie) má právo zvoliť si pôrodnú asistentku (ako aj zvoliť rodinného lekára) alebo ju zmeniť raz za rok. Každá tehotná žena má počas tehotenstva nárok na niekoľko stretnutí s pôrodnou asistentkou, ktorej hlavným cieľom je pripraviť ju na pôrod a starostlivosť o novorodenca. Je to veľmi dôležité a len málo žien si je takýchto príležitostí vedomé a ich využívanie ešte menej využíva. Odporúčam vám hľadať najlepšiu pôrodnú asistentku v tejto oblasti a robiť informované rozhodnutia.

Návšteva pôrodnej asistentky

Zvyčajne sa koná v prvom mesiaci života dieťaťa. Niekedy je potrebné dohodnúť si stretnutie s pôrodnou asistentkou telefonicky. Ak je to možné, oplatí sa zvoliť denný čas alebo čas, keď dieťa nespí.

Návšteva pôrodnej asistentky nemá stanovený harmonogram, ale jej základné prvky by mali byť:

 • rozhovor s mojou matkou o svojom zdraví, tehotenstve, pôrode a pohode,

 • prečítajte si záznamovú kartu tehotenstva a dokumentáciu z nemocnice,

 • vyšetrenie matky: overenie hojenia popôrodných rán, hodnotenie stupňa kontrakcie svalu maternice, ak je návšteva v prvých dňoch po pôrode, pôrodná asistentka sa tiež opýta na popôrodné krvácanie,

 • Vyšetrenie prsníka a hodnotenie, či sa matka živí prirodzene.

Potom príde čas na vyšetrenie vášho dieťaťa:

 • váženie a hodnotenie, či vaše dieťa priberá na váhe,

 • vyhodnotenie fontanelle,

 • hodnotenie uzdravenia pupka a, ak je to potrebné, návod na náležitú starostlivosť o pupočník,

 • hodnotenie psychomotorického vývoja a hodnotenie základných neurologických reflexov,

 • hodnotenie stavu kože na tele a v oblasti plienky,

 • overte počet zadných a vlhkých plienok za deň,

 • Ak matka dojčí, pôrodná asistentka vás požiada, aby ste jej dali dieťa na prsník, aby ste si overili, či sa dieťa správne umiestňuje a či pre ňu matka zaujala najvýhodnejšie postavenie - kŕmenie na správnom mieste je veľmi dôležité pre stav chrbtice a chrbtice matky.

Počas sponzorskej návštevy pôrodná asistentka tiež skontroluje, ako vyzerá wanienki i kosmetyków do pielęgnacji.łóżeczko dziecka, może poprosić o pokazanie Môžete hovoriť o svojom rytme deň, ako dieťa zaspí, dĺžka spánku a diéta dojčiacej matky (dojčiaca matka môže jesť a piť všetko okrem výrobkov obsahujúcich alkohol). Pôrodná asistentka je tiež tou pravou osobou, ktorá hovorí o očkovaní, problémoch s bruchom, antikoncepcii, sexuálnom živote a emocionálnej podpore mamičky, ak prechádza cez detské blues.

Ako sa pripraviť na návštevu pôrodnej asistentky?

Ak je to možné, dohodnite si stretnutie v čase alebo hodine o ktoré dieťa s najväčšou pravdepodobnosťou nebude spať. Prebudenie dieťaťa zo zdriemnutia môže byť pre mamu aj pre dieťa nepríjemné a stresujúce.

Stojí za to sa osprchovať skôr, zmeniť na čerstvé spodné prádlo alebo košeľu, čo určite zlepší náladu matky. Oblečenie by malo byť voľné a malo by umožniť pôrodnej asistentke vyšetriť bruško i prsník matky. Blúzky, šaty alebo koszule do karmienia budú fungovať veľmi dobre.

Zdravotná dokumentácia by mala byť pripravená pre pôrodnú asistentku: záznamový záznam o tehotenstve, dokumentácia pobytov v nemocnici počas tehotenstva (ak existuje), ako aj dokumentácia a prepustenie z nemocnice po pôrode a zdravotná kniha dieťaťa. vždy držte na jednom mieste, napr. vo vyhradenom kufríku. Budú potrebovať zdravotnú knihu dieťaťa na ďalšie roky života, takže sa oplatí uviesť ju do okładkę lub etui. Vzhľadom na dĺžku stretnutia a veľa tém, ktoré sa majú prediskutovať, premýšľajte o tom, kde budete môcť sedieť a hovoriť. Je dobré navrhnúť vodu alebo niečo teplé na pitie. Možno sa tým skráti vzdialenosť a umožní sa viac neformálneho rozhovoru.

Pripravte sa na to notatnik so zoznamom otázok, ktoré by ste chceli položiť, alebo otázok, ktoré by ste chceli prediskutovať. Okrem toho budete môcť sledovať dôležité tipy, názvy liekov a telefónne čísla odporúčaným odborníkom (pediatri, fyzioterapeuti, laktační poradcovia). Môžete tiež požiadať svojho partnera, matku alebo priateľa, aby vás sprevádzali počas stretnutia, ak sa cítite pohodlnejšie.

Som si vedomý, že mnoho žien môže mať negatívne skúsenosti s patronátnou návštevou. Preto vás ešte viac povzbudzujem

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk