Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Staviame detské ihrisko!
23.08.2019

Staviame detské ihrisko!

Skutočným prínosom pre rodiny s malými deťmi je bezpečné miesto na hranie na záhrade. Stojí za to vytvoriť záhradné ihrisko a ak áno, čo by malo obsahovať? K dispozícii je široká škála výrobkov, ktoré sa budú používať na vonkajšie hry. Hojdačky, pieskoviská, domy a dokonca pripravené ihriská. Výber je veľmi veľký a jeho cena je ovplyvnená nielen veľkosťou položky, ale aj materiálom, z ktorého bola vyrobená.

detské ihrisko

Na čo sa zamerať pri stavbe záhradného ihriska?

Kľúčovou otázkou musí byť bezpečnosť detí. Všetky zariadenia na fyzickú aktivitu, t. J. Trampolíny, hojdačky alebo šmýkačky, by mali stáť na mäkkom povrchu. Môže to byť tráva, aj keď sa oplatí venovať pozornosť gumeným alebo flexibilným platformám. Musia byť bezpečné a predovšetkým certifikované materiály bez ostrých hrán, ktoré môžu deťom ublížiť. Všetky vstupy do vysokých rebríkov by mali byť vybavené zábradliami a dokonca držadlami, ktoré deťom umožnia bezpečne prekonať prekážku.

Pri výbere ihriska by sme mali brať do úvahy aj vek detí, ktoré ho budú používať, pretože deti majú v rôznych štádiách vývoja rôzne potreby a zručnosti. Detské ihriská by preto mali byť navrhnuté tak, aby stimulovali rozvoj a podporovali rozvoj nových zručností pre mladšie aj staršie deti. Z bezpečnostných dôvodov by malo byť ihrisko umiestnené čo najďalej od vstupnej brány a ulice. Dobrá viditeľnosť pre deti z okien domu, terasy alebo iného miesta by tiež mala ovplyvniť rozhodnutie o umiestnení ihriska.

Zariadenia, ktoré sa oplatí zvoliť pre záhradné ihrisko

Musíme si premyslieť, či si chceme kúpiť pripravené ihrisko alebo vyplňte položky sami.

Gotowy plac zabaw jest dobrą propozycją dla osób, które mają duży ogród. Zazwyczaj taki zestaw składa się z huśtawki, wieży z wejściem i zjeżdżalnią. Bardziej zaawansowane budowle mają w zestawie piaskownicę, a nawet mostki czy ścianki wspinaczkowe.

Nákup individuálneho vybavenia pre záhradu je zase vynikajúcou možnosťou pre ľudí, ktorí postupne usporiadajú detské ihrisko.

Huśtawki czy bocianie gniazda należą do najpopularniejszych urządzeń, które przez lata będą sprawiać mnóstwo radości dzieciom. Różne rodzaje dopasowane do wieku dziecka i stopnia zaawansowania umiejętności pozwolą na zabawy z rodzicami, a z czasem nauczą samodzielnego huśtania.

Piaskownica to również jeden z niezbędnych przedmiotów, które powinny znaleźć się na placu zabaw. Może być z daszkiem, ławeczką czy plastikowa w konkretnym kształcie. Zabawa piaskiem nie tylko wspomaga rozwój motoryki małej u dzieci, ale także pobudza kreatywność i zajmuje na długie godziny.

Trampolina to w ostatnich latach hit wśród dzieci. Najlepsza to ta z zabezpieczonymi sprężynami oraz wysoką siatką zamykaną na zamek błyskawiczny i wygodną do wchodzenia drabinką. Zabawa na trampolinie pozwoli dzieciom na spożytkowanie rozpierającej je energii.

Zjeżdżalnia z drabinką idealnie sprawdzi się jako dodatek do basenu, a także sam ślizg. Najlepszym wyborem będą zjeżdżalnie proste, bez żadnych zakrętów. Bezpieczna zjeżdżalnia to taka, która spełnia odpowiednie parametry. Nachylenie jej w żadnym miejscu nie powinno przekraczać 30°, a szerokość rynny zjeżdżalni jest bezpieczna, jeśli wynosi 20–30 cm.

Ścianka wspinaczkowa i tory przeszkód to niecodzienne wyposażenie placu zabaw. Uczą przede wszystkim koordynacji sprawnościowo-ruchowej. Pozytywnej rywalizacja z rodzeństwem, gdzie osiągane rezultaty zależą od umiejętności uczestników, sprawią dzieciom mnóstwo radości ze wspólnej zabawy.

Domek dla dzieci to marzenie wielu maluchów. Wykonany samodzielnie przez rodziców z pewnością wywoła mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci, ale brak specjalistycznych narzędzi i przede wszystkim deficyt wolnego czasu sprawił, że dostępne są na rynku gotowe domki do samodzielnego złożenia lub takie, które wystarczy zabezpieczyć impregnatem.

detské ihrisko

Z akých materiálov by malo byť záhradné ihrisko vyrobené?

Konštrukčné prvky sú vyrobené zo štyroch základných materiálov: drevo, oceľ, polyester a sklenené vlákna. Ostatné prvky môžu byť vyrobené z hrubého lana alebo PVC.

Drevo na záhradnom ihrisku musí byť impregnované, aby bolo chránené pred živlami. Na výrobu detského ihriska sa používajú hobľované hranoly alebo gule zo smreka, borovice a niekedy smrekovcového dreva.

Pokiaľ ide o oceľ, v hracích zariadeniach sa používajú uzavreté profily, hlavne rúrky. Materiál je žiarovo zinkovaný a lakovaný, napríklad akrylovou alebo polyuretánovou farbou. Prvky vystavené oderu, napríklad sklíčka v sklíčkach, sú vyrobené z 2 mm hrubej chrómniklovej ocele.

Polyesterové a sklenené vlákna sú vystužené textíliou a zafarbené v hmote. Má strechy, plošiny, lavičky a šmýkačky.

Na plastové, UV a mrazuvzdorné PVC a polyetylén. Vytvára strechy, pieskoviská a nenosné prvky, napríklad steny, ako aj rúry - šmýkačky.

Zhrnutie

Výber záhradných ihrísk je pomerne veľký, pokiaľ ide o vzhľad a trvanlivosť materiálov, ale aj cenu. Mať deti predškolského a školského veku a záhradu na záhrade, stojí za to investovať do vytvorenia bezpečného ihriska bez toho, aby ste museli využívať preplnené miesta mimo vlastného majetku.

Výhody

  • Zabezpečenie
  • Rozvoj motorických schopností a motorickej koordinácie
  • Aktívny čas
  • Možnosť pozorovať dieťa z domu

Nevýhody

  • Veľkosť
  • Cena
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk