Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Stolových hier nikdy nie je príliš veľa
13.08.2019

Stolových hier nikdy nie je príliš veľa

Prvou voľbou, pokiaľ ide o detské a rodinné hry, sú zvyčajne stolové hry. Mnohé z nich sú veľmi podobné, takže ako rodičia sa snažíme hľadať hry ako „

Ślimaki to mięczaki”, które odróżniają się na tle innych i są tym samym atrakcyjniejsze dla małego gracza.

Pozor! Hra „Slimáci sú mäkkýše“ bola udelená v roku 2018 v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže „Hračka roka“. Tento rozdiel sa udeľuje inteligentným, dômyselným a vzdelávacím hračkám na základe názorov psychológov, fyzioterapeutov a senzorických terapeutov. Túto súťaž organizuje Zabawkowicz.pl logo

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 2-6
  • Vek hráčov: 5+
  • Čas prehrávania: 20-30 minút
  • Typ hry: dosková hra
  • Autor: Eugeni Castano
  • Ilustrácie: Maciej Szymanowicz
  • Vydavateľ: Nasz Księgarnia

Obsah balenia

Krabica, v ktorej sú umiestnené všetky prvky hry, je vyrobená z hrubej lepenky. Jeho veľkosť nie je prehnaná a dobre prispôsobená. Vďaka tomu hra nezaberá veľa miesta ani v malých bytoch. Krabica obsahuje 4 farebné kocky, farebné drevené slimáky, 6 hráčskych značiek a 40 odpadkových žetónov (gombíky, čiapky a plechovky) vyrobené z hrubej lepenky a hraciu dosku s krásnymi priestorovými ilustráciami.

Podstata hry

Hra „Slimáci sú mäkkýši“ je zvrátená, pretože hráči môžu na palube pohybovať akýmikoľvek slimákmi (dokonca aj ostatnými hráčmi). To nie je všetko! Vyhráva najrýchlejší, ale najpomalší slimák. Tentoraz sa budú hráči snažiť hádzať na kocky farby, ktoré im umožnia pohybovať všetkými slimákmi okrem ich vlastných. A to je heca!

Príprava hry

Hranie hry „Slimáky sú mäkkýše“ vyžaduje rovný a pomerne veľký povrch. Mal by obsahovať rozloženú hernú dosku a poskytnúť každému hráčovi dostatočný priestor na to, aby hodil 4 kockami naraz a ukladal žetóny na odpadky, ktoré získal.

Dosku rozložíme v strede stola. Položte všetky slimáky na pole slovom ŠTART. Pozor! Bez ohľadu na to, koľko hráčov sa zúčastňuje hry, používame všetky slimáky. Každý hráč získa 1 značku (keď hrá hru 4 až 6 hráčov) alebo 2 značky (keď hru hrajú 2 alebo 3 ľudia). Nepoužité značky odložte nabok. Kocky položte na stôl na verejnom mieste. Žetóny koša umiestnime do klastra vedľa hracieho plánu alebo do hracieho poľa. Hotovo!

Pozor! Značky zostanú počas hry skryté. Každý hráč môže skontrolovať svoju farbu iba na značke.

Tok hry

Hra pozostáva z dvoch pretekov. Každá z nich beží rovnakým spôsobom. Prvý hráč (môže to byť najmladší hráč alebo posledný v lese) vezme 4 kocky a hodí ich. Každá kocka je jeden ťah. Na druhej strane hráč robí 4 ťahy. Každý z ťahov môže byť vyrobený s iným slimákom alebo všetky s jednou figúrkou.

Farba zvinutá na danej kocke umožňuje hráčovi pohybovať jedným slimákom v danej farbe (červené oko - červené slimák) alebo premiestňovať jedného slimáka stojaceho na poli danej farby (modrý slimák stojaci na červenom kvete) o jedno pole.

Keď hráč urobí všetky ťahy podľa farieb zvinutých na 4 kockách, nasledujúci hráč sa pohne a urobí to isté.

Závod sa končí, keď jeden z slimákov dosiahne posledné pole - kameň. Čím ďalej je hráčova slimák na stole, tým menej bodov získa. Počet bodov je označený vedľa každého poľa na tabuli. Body sú žetóny koša. Čím pomalšie sa hráč pohybuje po doske, tým viac odpadu bude zbierať v lese. Toto je ekologicky pozitívny aspekt tejto hry.

Po odohraní dvoch pretekov hra končí a hráč s najvyšším počtom bodov (žetóny koša) vyhrá. Údaje slimákov, ktoré nepatrili žiadnemu z hráčov, sa pri počítaní bodov nezohľadňujú - nikto za ne nezískava body.

Dojmy

Veľmi pútavá, návyková a veľmi dynamická hra pre najmladších hráčov. Neobvyklý systém počítania bodov a schopnosť pohybovať sa pešiakami iných hráčov robí hru veľmi zaujímavou a vzrušujúcou. Takéto pravidlá tiež zvyšujú úroveň regrivality hry "Slimáky"

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk