Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. "Super farmár" - recenzia hry

"Super farmár" - recenzia hry

Stolné hry sú nepochybne najobľúbenejšie hry. Umožňujú relaxovať v rodinnom kruhu, umožňujú vám rozvíjať schopnosti logického myslenia a odvádzať pozornosť od všadeprítomného počítača.

Prečo hrať hry?

Odpoveď na túto otázku príde na myseľ: je to skvelý spôsob, ako tráviť voľný čas so svojou rodinou. Hry vám umožňujú stráviť čas príjemne a naučiť vás:

 • logické myslenie , praktické uplatňovanie vzťahov príčin a následkov,
 • konkurenčnú kultúru , s ktorou môžu mať problém aj dospelí,
 • ovládajú emócie , keď sa hra neubližuje alebo keď prehráme - v tejto veci veľa dospelých tiež nemôže zostať pokojných,
 • skupinové akcie pre kooperatívnu hru.

Čím viac cvičenia, tým lepšie - toto maximum platí pre dospelých aj pre deti.

Príbeh o ideálnom farmárovi

"

Super Farmer” to gra z historią. Jeho autorom bol matematik prof. Karol Borsuk, rezident Varšavy, ktorý ho vyvinul počas nemeckej okupácie . Prvé kópie boli zhotovené pri výrobe rodinného domu Borsuk v roku 1943. Toto krásne vydanie, ktoré predstavujem, je produktom známej značky Granny.

1 Hra je ideálna aj pre predškolákov . V hre jeho účastníci hrajú úlohu poľnohospodára, ktorý musí chovať čo najviac zvierat, vrátane aspoň jedného z každého typu, aby sa stal super farmárom.

Ako sa dostať zvierat

Každý hráč alebo farmár na začiatku dostane jedného králika, s ktorým začína svoje veľké dobrodružstvo. V hre používame dve kocky s 12 stenami, na ktorých sú umiestnené obrázky zvierat . Aby poľnohospodár mohol pestovať domáce zviera, musí sa na obidvoch kociek objaviť ten istý obrázok. Toto pravidlo sa zmení, ak ich poľnohospodár už má na svojom dvore. Potom po hádzaní dostane z vyradeného druhu toľko zvierat, koľko je párov. 23

 • Príklad: hráč má 8 králikov a 1 ovcu. Na členkoch vypadol králik a ovca. V tejto situácii poľnohospodár dostane 4 králiky a 1 ovcu.

 • Príklad: hráč má 8 králikov a 1 ovcu. Na členky boli hodené prasa a ovce. V takom prípade dostane poľnohospodár iba 1 ovcu.

 • Príklad: hráč má 8 králikov a 1 ovcu. Na členky vypadla krava a prasa. Potom farmár nedostane žiadne zvieratá.

Stojí za to zhromaždiť čo najviac zvierat, aby ste ich mohli vymeniť za malého alebo veľkého psa, ktorý bude chrániť zvieratá pred zlou líšky a nenásytným vlkom. Pretože keď na líniu padne obraz líšky a na našom dvore nemáme malého psa, stratíme všetkých okrem jedného králika. Ak však vlk vypadne a nemáme veľkého psa, stratíme všetky zvieratá okrem koňa, králika a malého psa. 45 Môžete tiež zamieňať zvieratá , napr. získať ovcu za 6 králikov atď. Výmenný stôl je na škatuli, preto by ste si ho mali počas hry udržiavať v dohľade.

Čo nájdeme v krabici

Sada pozostáva z:

 • dve dvanásť kocky rôznej farby,
 • 128 žetónov s obrázkami zvierat (60 králikov, 24 oviec, 20 ošípaných, 12 kráv, 6 koní, 4 malé psy a 2 veľké psy),
 • inštrukcie.

Hra „Super farmár“ je skvelá zábava pre celú rodinu. Deti sa učia súťaži, logickému mysleniu, sčítaniu a odčítaniu. Učenie sa a hranie v jednom je to najlepšie, čo môžu naše deti ponúknuť.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk