Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
13.08.2019

Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho

Čo je v súprave?

Súprava obsahuje:

 • 30 kariet so 60 úlohami,
 • hovoriace pero,
 • návod na použitie rodiča.

Dosky sú farebné a priehľadné. Úlohy boli očíslované - výrobca navrhuje ich vykonať v takom poradí, aby sa dieťa mohlo postupne dozvedieť o diskutovaných témach. Boli rozdelené do nasledujúcich kategórií:

 • rozpoznávanie farieb a vytváranie odvodených farieb,
 • pozorovanie a párovanie,
 • dimenzie a orientácia v časovom priestore,
 • zvieratá
 • čísla a množstvá,
 • prvé sčítanie a odčítanie,
 • počiatočné písmená,
 • písmená a slová,
 • anglicky.

V hornej časti každej dosky bol umiestnený príkaz. Príkazy sú krátke a špecifické - mladší batoľatá ich môžu prečítať rodičmi, starší by si s touto výzvou mali poradiť sami.

Hovorí pero skutočne?

Pero je šikovné a veľmi dobre padne do detskej ruky. Usmieva sa a povzbudzuje batoľa, aby spolu hrali. Hovorí pero skutočne? Áno, a v 9 jazykoch! Môžete si vybrať okrem poľštiny, angličtiny, taliančiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny, portugalčiny, katalánčiny a holandčiny. Vyhlásenia sprevádzajú aj zvukové efekty a správne označená odpoveď je navyše sprevádzaná svetelným efektom. Ak chcete zvoliť preferovaný jazyk, stlačte malé tlačidlo na zadnej strane pera - môžete použiť napríklad ceruzku alebo špáradlo. Na prevádzku vyžaduje hračka 3 LR 41 1,5 V batérie, ktoré sú súčasťou súpravy. Pero informuje batoľa o dobrej alebo zlej odpovedi pomocou štyroch správ (veľmi dobrá, vynikajúca, je mi ľúto, odpoveď je nesprávna, UPS ...). K tomu dôjde po stlačení špičky pera k vybranému čiernemu bodu na doske.

500 otázok na päť rokov

Práve sa stalo, že test sa zúčastnil päťročný, ktorý oslávil svoje narodeniny pred niekoľkými dňami. Prvá reakcia - veľké vzrušenie. Graficky príťažlivá forma kariet ho oslovila a nemal problém interpretovať to, čo videl na obrázkoch. Najobľúbenejšie - ako viete - neobvyklé pero. Dosky boli vyriešené postupne (dospelý si prečítal pokyny). Zábava sa ukázala byť dosť návykovou, že chlapec strávil viac ako dve hodiny so svojím otcom a jeho pomocou vyriešil všetky úlohy naraz. Len málo z nich sa pre neho ukázalo príliš ťažké. To je zaujímavé, pretože 5 rokov predstavuje minimálny predpokladaný vek dieťaťa pre túto súpravu. Následné pokusy o hru neboli také úspešné a hra nevyvolala také nadšenie. Pravdepodobne preto, že si batoľa pamätala na väčšinu správnych odpovedí a úloh, už preňho nebola výzvou. Možno sa k nim po dlhej prestávke vráti.

stojí to za to?

Týmto sa však nemení skutočnosť, že hra „Mówiące pióro: 500 pytań” rozwija wiele umiejętności v počítajúc do toho schopnosť pozorovania, logické myslenie, združovanie objektov a situácií, znalosť zvierat, rôzne povolania, schopnosť písať a čítať, jednoduché matematické operácie a rozpoznávanie symbolov, schopnosť vytvárať slová, základná gramatika alebo angličtina. Okrem toho učí nezávislosť a výkon účelových aktivít. Samotné zaobchádzanie s perom podporuje rozvoj manuálnych zručností a učí presnosť.

Je to skvelá príprava pre predškoláka pred odchodom do školy a dobrý spôsob, ako upevniť svoje zručnosti. Podľa môjho názoru nestojí za to čakať s nákupom, kým sa batoľa nezmení na 6 alebo 7 rokov - ako ukázal test, sada bude lepšia pre 5-ročných. Dieťa s ním zaobchádza ako s hračkou, takže ľahko získa vedomosti. V skutočnosti bolo päť úloh, ktoré nemohli zvládnuť sami.

Je potrebné dodať, že sú k dispozícii aj verzie

„Mówiącego pióra” dla młodszych i starszych dzieci, a także zestawy tematyczne.

Obrovské plus ceny (na súpravách Allegro sú k dispozícii približne za 30-40 PLN s dodávkou), ako aj pri pripojených batériách, takže môžete začať hrať okamžite.

Nevýhodou je (ako je to často v tomto type sád) kvalita kariet - sú dosť ochabnuté a ľahko sa ohýbajú. Malú nevýhodou je aj počet druhov reakcií pera - mohli by ste zaznamenať aspoň trochu viac, pretože keď sa neustále opakujú rovnaké správy, dieťa sa rýchlo nudí.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk