Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Top 10 rodičovských chýb
23.08.2019

Top 10 rodičovských chýb

1. Príliš skoré kŕmenie strukových strukov

Dudlík je nevyhnutným prvkom mnohých vrstiev. Často pomáha upokojiť plačúce dieťa, spĺňa jeden z najdôležitejších reflexov - sanie, ktoré okrem iného podporuje činnosť tráviaceho systému. Je však dôležité nepodávať príliš rýchlo, pretože to môže mať nepriaznivý vplyv na prirodzené kŕmenie. Príliš skoré kŕmenie strukov zhoršuje schopnosť uchopiť prsia a spôsobiť, že dieťa uchopí prsia príliš plytké. Vzhľadom na to, že v prvých týždňoch života, keď dieťa plače, laktácia normalizujúca sa v tom čase nie je dostatočne stimulovaná a preto matka pre svoje dieťa nevyrába dostatok mlieka.

Dudlíky môžu byť podávané po 4-6 týždňoch dieťaťa , v štádiu, keď už je dojčenie normalizované a dieťa sa naučilo správne dojčiť a keď matka a dieťa nemajú problémy s prirodzeným kŕmením. Stojí za to vybrať si struky čo najbližšie k tvaru bradavky a tie, ktoré sa ľahko udržiavajú čisté (sú vyrobené výlučne z jedného materiálu, bez plastových prvkov). Ak sa rozhodnete poskytnúť cumlík, mali by ste zvoliť Avent Soothie, kauczukowe HEVEA >, Natursutten.

2. Príliš unáhlené vzdanie dojčenia

Materské mlieko je najlepším a najvhodnejším krmivom pre dieťa počas prvých 6 mesiacov jeho dojčenia. život. Spĺňa 100% potrieb dieťaťa a je tiež prevenciou rakoviny prsníka a osteoporózy u mamičky. Nie je možné, aby mlieko malo:

  • bolo príliš slabé, príliš tenké, bez chuti, bezcenné,
  • bol nevhodný a spôsoboval žltačku alebo iné nepríjemné pocity v žalúdku dieťaťa,
  • spôsobil alergiu na dieťa,
  • nebolo pre dieťa dosť kalorické.

Laktácia nie je ovplyvnená stravou dojčiacej matky, veľkosťou jej prsníkov alebo problémami s dojčením v rodine (matka, babička). Ak vaše dieťa plače, trpí bolesťou žalúdka, kolikou alebo nespí dobre, mali by ste hľadať príčiny inde, pretože dojčenie je najmenšou pravdepodobnou príčinou problémov.

Existujú situácie, keď matka produkuje príliš málo jedla, keď dojčenie nie je dostatočne stimulované, potom musíte vyhľadať pomoc špecialistu: pôrodná asistentka vzdelaná v odbore laktácie alebo prípadne konzultant o dojčení.

3. Príliš skorá expanzia stravy

WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) odporúča rozširovať stravu po 6 mesiacoch veku, bez ohľadu na to, ako je dieťa kŕmené (či už je kŕmené prirodzene alebo modifikovaným mliekom) Počas prvých 6 mesiacov života materské mlieko alebo modifikované mlieko spĺňa 100% výživových požiadaviek a črevá dieťaťa nie sú dostatočne zrelé na to, aby absorbovali zložky z pevných potravín. Príliš skorá expanzia stravy spôsobená najčastejšie tlakom životného prostredia a marketingom výrobkov pre deti môže mať vážne následky na zdravie dieťaťa: v budúcnosti bude zvýšené riziko alergií na jedlo, obezity alebo chorôb životného štýlu vrátane cukrovky. Drahá matka, venuj čas príprave a podávaniu jedla pre svoje dieťa.

4. Dodávka kôprového čaju

Čaje, bylinky sa často odporúčajú (dokonca lekármi!) ako dobrý spôsob liečby kolických bolestí žalúdka u detí. , Niektorí odporúčajú dávať čaj deťom mladším ako 1 mesiac, čo je „hanebná chyba “ a môže to mať pre dieťa vážne zdravotné následky. Semená feniklu obsahujú estragol, ktorý je pre deti do 4 rokov, tehotné a dojčiace ženy neodporúčaný, pretože sa preukázalo, že má karcinogénne a genotoxické účinky (výskum uskutočnený Talianskym národným ústavom pre výskum potravín a výživy, INRAN, uverejnené v roku 2010 v časopise Food and Chemical Toxicology, podobné stanovisko vydala Európska agentúra pre hodnotenie liekov, ENEA). Okrem škodlivých účinkov slúži feniklový čaj aj ako forma rozšírenia stravy, na ktorú nie sú pripravené deti mladšie ako 6 mesiacov .

5. 5.-meškanie-first-chôdza

Prvá prechádzka, ktorú dieťa absolvuje pri ceste domov z nemocnice. Zdravé dieťa na jar - roky môžu ísť pešo 15, 20 minút chôdze od prvého dňa po príchode domov. V zime môžete odložiť, až kým dieťa nie je vo veku 5 - 7 dní, ale nikde nie je jasne stanovený limit, kedy s dieťaťom ísť von. Je však potrebné pamätať na to, že čerstvý vzduch a pohyb sú potrebné pre dieťa aj pre dieťa

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk