Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vesmírna flotila - hodnotenie solárnej hračky 7v1
13.08.2019

Vesmírna flotila - hodnotenie solárnej hračky 7v1

Vzdelávacia hračka pre všetkých

Môžete si vybrať

zestawy tematyczne, dostosowane możliwości dzieci w różnym wieku, odpowiadające ich zainteresowaniom. Typowe roboty, dinozaury, pojazdy, statki kosmiczne – bez problemu znajdziemy zabawkę idealną dla naszych pociech. Co ważne, w zestawie znajdują się przeważnie części umożliwiające skonstruowanie kilku robotów – kiedy jeden się znudzi, można go rozebrać i zbudować innego. Zapewnia to wiele godzin kreatywnej zabawy.

copy package

copy copy

Počas toho sa deti naučia veľa zaujímavých vecí - získajú nielen praktické zručnosti, ale aj vedomosti o slnečnej energii a základných fyzikálnych zákonoch. Vytvorené roboty sú založené na motore a solárnom paneli, takže sa môžu pohybovať. Je to tiež dobrá príležitosť hovoriť o ekológii alebo obnoviteľných zdrojoch energie a predovšetkým tráviť čas spoločne.

copy copy

Je dobré sa zapojiť do zábavy. Predtým, ako začneme s zostavovaním robotov, vysvetlíme našim deťom zásady fungovania jednotlivých mechanizmov, naučíme ich správne čítať pokyny a kombinovať jednotlivé prvky. Vďaka tomu nebude dieťa na začiatku odrádzané a účinky týchto lekcií nemusia čakať dlho, pretože stavba robotov je omnoho jednoduchšia, ako sa zdá na začiatku.

copy of solar solar

ťažké začiatky

A začiatky môžu byť ťažké. Vo vnútri kartónovej skrinky nájdete prvky, ktoré vyzerajú neatraktívne, najmä pre deti, plastové rámčeky s dielmi, nálepky, motorový a solárny panel a pokyny.

Súprava, ktorú som testoval, je kosmiczna flota 7w1. To znamená, že časti obsiahnuté v balíku vytvoria až 7 kozmických vozidiel: kozmická stanica, astronaut, kozmický pes, vesmírny mech, výskumné vozidlo, rover a raketoplán.

Po vystrihnutí častí potrebných na vytvorenie vybraného robota stačí zostaviť jednotlivé prvky - nepotrebujeme žiadne lepidlo, skrutky, náradie atď., pretože montáž sa vykonáva klikaním. Celý proces je pomerne časovo náročný a Vyžaduje to trpezlivosť, ale dáva veľkú spokojnosť .

fotomontáž

Najdôležitejšie je postupovať podľa pokynov, pretože preskočenie aspoň jednej etapy poškodí konečný výsledok. Bohužiaľ, sada neobsahuje inštrukcie v poľštine, ale výkresy sú vyhotovené tak zreteľne, že by to nemal byť problém. Plastové časti sa opisujú písmenami a číslicami, ktoré sú na ráme - po vystrihnutí prvkov môže ich identifikácia na základe pokynov trvať dlho, takže sa oplatí ich uložiť do opísaných tašiek. Niektoré súpravy sa dodávajú s taškami so samolepkami, bohužiaľ to tak nie je.

copy space space

copy space space

Je zaujímavé, že motor skonštruovaného robota môže byť napájaný priamo slnečnou energiou a dvoma batériami AAA (nie sú súčasťou súpravy). V závislosti od výberu možnosti je robot zostavený trochu inak. Dieťa tak môže experimentovať a porovnávať obidva spôsoby napájania. Na získanie slnečnej energie by panel mal smerovať k slnku. V zamračených dňoch alebo keď slnko príliš nesvieti, bude fungovať umelé osvetlenie (halogén s minimálnym výkonom 50 W).

Na účely testu som skonštruoval raketoplán, za ktorým nasledoval vesmírny pes. Prvý model je najťažšie zostaviteľný - ďalšie sú založené na tomto návrhu.

Prečo to stojí za to?

Napriek niektorým nedostatkom, ako je nedostatok vreciek na strane alebo poľská verzia príručky, je naozaj potrebné do tejto súpravy investovať. Kvalita spracovania jednotlivých prvkov je dobrá a vďaka nálepkám môžete roboty ozdobiť tak, aby lepšie odrážali skutočné vozidlá . Je to vynikajúci spôsob, ako prebudiť vášeň vášho dieťaťa, nájsť mu zaujímavý koníček, skontrolovať, či sa o túto tému vôbec zaujíma. Výhodou súpravy je nepochybne cena - za 7 hračiek zaplatíme asi 50 PLN.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk