Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vozík na spacáky - domácich majstrov
23.08.2019

Vozík na spacáky - domácich majstrov

Čo bude potrebné?

Na zošívanie spacáku do kočíka potrebujeme pár vecí, tu je zoznam:

Krok 1. Pripravujeme vzor. Kreslíme dve hlavné časti na veľký kus papiera alebo priamo na materiál: prednú (A) a zadnú (B). Ich rozmery sú uvedené na obrázku nižšie:

spiwor

Okrem toho sme brúsili lištu, aby sme dokončili prednú časť, t. j. obdĺžnik s výškou 5 cm a dĺžkou 54 cm. Odrežte prednú časť (A) a zadnú časť (B) z mäso a vaječník. Vyberáme ovos s vysokou hmotnosťou, napríklad 300 g / m.

Krok 2. Začneme zošitím častí materiálu a vaječníka - vďaka tomu sa materiál neroztrhne a vajce sa počas šitia nepohybuje. Používame kľukatý alebo overlockový steh.

spiwor

Krok 3. Šijeme zips, najskôr v prednej časti (A). Rozopneme zips a jednu polovicu položíme na okraj. Pripnite ho špendlíkmi alebo ho prilepte ručne, aby sa zips nepohyboval na materiáli. Šijeme. Ak je zips príliš dlhý, skráťte ho odrezaním zhora - najlepšie po šití. Nezabudnite zaistiť koniec zámku.

spiwor

spiwor

Prednú časť (A) sklopte zadnou časťou (B) a označte, kde začína a končí všitý zips. Upevňujeme špendlíky alebo bastom. Ak sa všetko hodí, šijeme stroj a zaistíme koniec zipsu.

spiwor

Skontrolujeme, či sa zips počas šitia posunul a či sa obe časti "zhodujú".

spiwor

Krok 4. Dokončujeme hornú časť prednej časti (A). Sklopenú latku preložte na polovicu pozdĺž dlhej hrany. Dajte kratšie konce dovnútra (2 cm široké). Pripevňujeme k prednej časti (A) podľa obrázka nižšie a zošívame asi 1 cm od okraja.

spiwor

spiwor

Krok 5. Šijeme podšívku Minky. Na prednú časť (A) sme umiestnili analógovú časť s minky, pravú stranu doprava. Háčiky sme pevne uchytili kolíkmi. Šijeme, necháme otvor pre otvor - mal by byť najmenej 10 cm, aby sme mohli všetky vrstvy voľne otáčať doprava. Prerušili sme prívod materiálu na oblúky kolmo na šev, aby sme ho nepoškodili. To isté urobte so zadnou časťou (B).

spiwor

Krok 6. Obe časti spacáku otočte doprava. Skontrolujeme, či je materiál pekne usporiadaný na oblúkoch (ak nie, potom celú vec znova otočte doľava a orezajte zásobu materiálu trochu viac hustú). Otvory ručne šijeme zakrytým švom. Stojí za to záplatovať obe časti asi 1 cm od okraja, najmä v mieste, kde je zips všitý - inak môže materiál, najmä drobný, vkĺznuť do zipsu.

Krok 7. Predná časť (A) je pripravená, pokračujeme dokončením zadnej časti (B). Na ňom sú vyznačené otvory pre bezpečnostné pásy. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je položiť zadnú časť na kočík - vďaka tomu budeme mať istotu, že spacák sa dokonale hodí k nášmu kočíku. Označte špendlíky alebo fixkou alebo kriedou na mieru.

spiwor

Dbáme na to, aby boli otvory usporiadané symetricky. Šijeme okolo vyznačených čiar veľmi hustým kľukatým písmom. Takto vytvorený rám je vyrezaný v strede a ak je to potrebné, znovu ho zašijeme (minky môžu trochu spadnúť, takže je vhodné dodatočne zaistiť otvor).

spiwor

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk