Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Výlet k babičke" - prehľad hry spolupracujúcej hry

"Výlet k babičke" - prehľad hry spolupracujúcej hry

Väčšina doskových hier pre deti dostupných na trhu zahŕňa konkurenciu medzi hráčmi. Spravidla sa nám to páči, keď si deti spolu hrajú a dohliadame iba na priebeh hry. Často sa stáva, že pri hraní musíme nechať dieťa zvíťaziť. Pracujeme týmto spôsobom nielen preto, aby sme posilnili sebaúctu dieťaťa, ale aj aby sme diverzifikovali hru. Nie vždy to však musí byť. Niekedy sa oplatí osloviť detské hry zamerané na spoluprácu, napríklad „Wyprawa do babci”, aby wspólnie realizować stawiane w nich cele. Prežívanie emócií s deťmi a prekonávanie problémov je úžasné dobrodružstvo pre celú rodinu. Čo sa skrýva v poli hry a ako sa robí ukážková hra?

Photo 1 Herné prvky

Obsah poľa

Pole je dosť malé. Vyrobené solídne nevyvoláva žiadne námietky. Vo vnútri sa nachádzajú 2 obojstranné dosky (s prekážkami a cestou) s dvoma úrovňami obtiažnosti (základné a pokročilé), 12 dlaždíc, 24 nálepiek na dlaždice, pešiak, kocka a inštruktáž.

Fotografie 2 Hromadná hracia doska a box

Cieľ hry

Úlohou hráčov je dostať sa k domu babičky vhodným darom, ale cesta nebude najjednoduchšia. Počas tejto cesty existuje veľa dobrodružstiev a úloh. Na ich splnenie musíte mať správne vybavenie. Čo bude pre riešenie úloh najužitočnejšie? Zbierajte predmety a rozhodnite sa, ktoré budú užitočné pri prekonávaní prekážok na ceste k cieľu.

Photo 3 Extrusion with board with a path

Príprava hry

Pred začiatkom prvej hry musíte pripraviť herné prvky. Na každú dlaždicu nalepte akékoľvek dve nálepky položkami a nepotrebné predmety vytlačte z hracej plochy cestou.

Photo 4 Dlaždice a nálepky

Na spodnú časť škatule umiestnime dosku s prekážkami vybranou stranou nahor a na ňu položíme cestu. Prekážky musia byť viditeľné cez otvory v ceste. Dlaždice zmiešame a položíme na stôl vedľa hracieho plánu.

Photo 5 Game readyObrázok 6 Dlaždica s nalepenou nálepkou

Tím hráčov si vyberie svoje štartovacie zariadenie - 6 dlaždíc - ktoré použijú na prekonanie prekážok. Na štartovacie pole sme umiestnili pešiaka. Kocka ide do rúk najmladšieho hráča v tíme a my začneme!

Priebeh hry

Najmladší hráč v tíme ako prvý hodí kockami a pohybuje pešiakom toľko políčok, koľko je žetónov. Ak sa pešiak zastaví o:

  • prázdne pole - nič sa nestane a ďalší hráč v tíme hodí kockami;
  • pole šťastia ďateliny - tím vyhrá užitočnú položku vybranú z banku alebo už na stole;
  • prekážky - je čas namáhať svoju myseľ a prísť s jednou z užitočných vecí, ktoré musí váš tím pomôcť prekonať prekážku. Ak ani jeden z hráčov nedá riešenie, tím sa bude musieť vrátiť späť k prekážke nižšie. Ak ju hráči nedokážu poraziť, presunú pešiaka dolu na najnižšiu hranicu. Keď hráči zase prekonajú prekážku, zostanú na svojom poli;
  • zlodeji (straka a líška) - tím stratí jednu položku. Hráči musia určiť, z ktorých sa majú zbaviť.

Hra končí, keď tím dorazí do babičkinho domu darom alebo prekážkami, ktoré sa vyskytnú pri ceste, keď sa nedajú prejsť. Tím sa vracia späť na štartovacie pole.

Fotografia 7 Pešiak počas hryPhoto 8 DiceObrázok 9 Popis objektov a prekážok

Dojmy

Hra „Trip to babička“ sa môže zdať nenápadná, ale po hraní prvej hry sa ukáže byť návykovou. Krásne ilustrované, starostlivo vyrobené a čo je najdôležitejšie na základe geniálnej myšlienky Jima Deacovea. Ďalšia hra zo série „Rodina vyhráva“, ktorú nemôžete ľahostajne absolvovať. Podľa môjho názoru je to úžasné!

Výber užitočnej položky

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk