Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Vzdelávacie hádanky
13.08.2019

Vzdelávacie hádanky

Učenie sa pri hraní je nielen príjemné, ale tiež poskytuje dieťaťu mnoho výhod.

Puzzle z mapą Polski należą do zestawów, które dostarczają wiedzy podczas ich układania. Dziecko, bawiąc się, poszerza wiadomości o otaczającym je świecie i nowych miejscach. Na pewno czas spędzony na układaniu puzzli przyniesie maluchowi wiele korzyści, dostarczy nowych informacji i ciekawostek. To fantastyczne połączenie nauki przez zabawę. Dziecko poznaje i utrwala nazwy najważniejszych zabytków w poszczególnych regionach Polski.

front

Špecifikácie hry:

 • Počet hráčov: 1-4
 • Vek hráčov: 7+
 • Čas položenia: 15 - 20 minút
 • Typ hry: vzdelávacia kartová hra
 • Počet prvkov: 104, balíček kariet (32 kusov) so zaujímavými faktami o poľských mestách a pamätníkoch, kartičkách s pravidlami a pokynmi pre hru
 • Výrobca: Clementoni

Obsah balenia

V rámčeku je 104 hádaniek, z ktorých môžete zostaviť dve hádanky s mapou Poľska. Na jednej strane je topografická mapa, na druhej politická mapa Poľska. Táto sada obsahuje aj 32 kariet s informáciami o jednotlivých mestách a pamiatkach Poľska, s daným počtom obyvateľov a rozlohou miest a kartičkou s pravidlami hry.

„Puzzle Odkrywam Polskę – mapa Polski, puzzle 2w1 Clementoni” łączą naukę i zabawę. Ich układanie pomaga ćwiczyć zdolności manualne, ma ogromny wpływ na rozwój motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Doskonale ćwiczą pamięć, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Puzzle z mapą Polski umożliwiają dziecku poszerzenie wiedzy o Polsce przez zabawę. Podczas układania poszczególnych fragmentów dziecko z pomocą rodzica lub opiekuna utrwala informacje o położeniu danego miasta lub województwa. Ma ono możliwość ułożenia dwóch map Polski: fizycznej i politycznej. Mapy umieszczono na dwustronnej planszy. Raz układamy jedną mapę, innym razem drugą. Puzzle są wykonane z dość grubej tektury, która jest wytrzymała na zniszczenie.

Vzdelávací aspekt sady puzzle

Pri usporiadaní skladačky s topografickou mapou sa dieťa naučí:

 • názvy a dĺžky riek,
 • názvy nížin, vysočín, jazerných oblastí a povodí,
 • názvy a umiestnenie najväčších jazier v Poľsku,
 • najdôležitejšie informácie o Baltskom mori,
 • krajiny susediace s Poľskom.

Keď dieťa zostaví puzzle s politickou mapou, bude to vedieť:

 • mená a hlavné mestá vojvodstiev a vojvodských miest,
 • umiestnenie jednotlivých provincií,
 • Najbližší susedia v Poľsku a ich hlavné mestá.

politická mapa

Súprava zaručuje ďalšie možnosti hry vďaka ďalším kartám. Môžete hrať dvoma spôsobmi. Počas tejto hry sa dieťa naučí:

 • najdôležitejšie informácie o 32 poľských mestách a ich pamiatkach,
 • približný počet obyvateľov,
 • oblasť miest,
 • miesta, ktoré stoja za návštevu.

Opis hracích kariet

Na jednej strane karty je podpísaná fotografia a názov mesta a regiónu (strana A), na druhej strane - stručný popis mesta , výpis s mapou a dvoma relevantnými informáciami, ako sú obyvateľstvo a oblasť (strana B).

popis hracích kariet

Priebeh hry: hra # 1

Zamiešajte 32 kariet s mestami a potom ich rozdeľte na 8 hromád zo 4 kariet. Môžete usporiadať napr. 4 hromady po 8 kartách, strana A hore. Vyberáme kategóriu, populáciu alebo oblasť. Prvý hráč si vyberie akúkoľvek hromadu a pokúsi sa usporiadať karty v správnom poradí. Ak chcete skontrolovať správne umiestnenie kariet, obráťte ich a skontrolujte údaje. Ak sú karty usporiadané správne, karty si vyberiete a ďalšia osoba začne hru. Ak usporiadanie nie je správne, odstránite z hry aj karty. Cieľom hry je získať čo najviac kariet.

Priebeh hry: hra # 2

Na hre sa môžu zúčastniť najmenej dvaja ľudia. Položte jednu kartu vybranú z balíčka kariet na stôl tak, aby strana B smerovala nahor. Na začiatku musíte určiť kategóriu hry, či už ide o populáciu alebo oblasť. Potom rozdajte všetky karty tak, aby každý hráč mal rovnaké číslo. Nezabudnite umiestniť karty lícom hore. Najmladší hráč začne hru a musí odpovedať, ak je hodnota na karte týkajúca sa oblasti alebo populácie vyššia ako hodnota na stole. Ak uhádne, zoberie kartu zvnútra, inak ju z hry vyberie. Potom vloží jednu zo svojich kariet do stredu stranou B smerom hore a front sa presunie na ďalšiu osobu. Osoba s najväčším počtom kariet vyhráva. Táto hra je vhodná pre staršie deti. Odhadovaný vek hráča 7+ je primeraný.

game 2

Podstata kartových hier

Cieľom každého hráča je získať čo najviac kariet. Počas hry dieťa získava vedomosti o umiestnení poľských miest, provincií a dozvie sa o najdôležitejších budovách a pamiatkach v danej oblasti. Balíček kariet zo súboru obsahuje veľa zaujímavostí o Poľsku a pamätníkoch. Tento súbor povzbudí deti, aby sa učili a rozširovali svoje znalosti o Poľsku a jeho pamiatkach.

učenie sa prostredníctvom hry

Vďaka hádkam Clementoniomu spoznávame Poľsko s dieťaťom. Len usporiadajte, hrajte a čítajte informácie

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk