Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vzdelávacie súbory Clementoni Montessori - prehľad
13.08.2019

Vzdelávacie súbory Clementoni Montessori - prehľad

Veľký výber tohto typu hračky vyvoláva u každého rodiča otázku, ktorú si vybrať. Za zmienku stojí Montessori vzdelávacie súbory z ponuky Clementoni.

Prišli ku mne dve Clementonské vzdelávacie sady. Prvou sú obrázkové karty

„Słownictwo”. Zestaw składa się z 20 kart z obrazkami, 20 kart z obrazkami i nadrukowanymi poniżej słowami, 20 fiszek do czytania oraz 4 teczek do klasyfikowania słów wg kategorii. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 4 lat.

Vzdelávacia súprava Clementoni Montessori

Druhá sada je

„Ciało ludzkie” – zabawę nim mogą zacząć nieco młodsze dzieci, bo mające już trzy latka.

Ľudské telo

Clementoniho vzdelávacie súbory „Human Body“ a „Vocabulary“ boli vytvorené pomocou Montessoriho metódy. Jej tvorkyňa, talianska lekárka Maria Montessori, vyvinula holistický prístup k vývoju dieťaťa, pričom predpokladala jeho stimuláciu a túžbu učiť sa bez nútenia. Vzdelávacie materiály v súlade s Montessori metódou sú vytvorené tak, aby sa im páčilo a deti sa s nimi dobrovoľne a opakovane vracajú. Majú stimulovať rôzne zmysly a vytvárať postupné sekvencie, čo dieťaťu umožňuje samoopravenie.

Je to skutočne tak? Aby som to zistil, dal som oba vzdelávacie sety úprimnému a najpripravenejšiemu testerovi pre túto úlohu - môjmu štvorročnému synovi. Spomeniem, že recenzované vzdelávacie materiály Clementoni Montessori sú určené deťom od 3 do 6 rokov. Hranie sa s child.jpg

Začneme hrať

Čas na otvorenie škatule. Vybalenie obidvoch vzdelávacích súprav zahŕňa prvé odstránenie odrezaných prvkov z hrubých kartónových škatúľ, čo je už pre dieťa trochu zábavné a umožňuje vám oboznámiť sa s obsahom každej súpravy. Jednotlivé prvky sú vyrobené z hrubej lepenky, ktorá sa dieťaťu ťažko ohýba a ničí. A všetko šťastie. Je potrebné dodať, že výroba vzdelávacích súborov

Clementoni nie została zlecona w Azji, lecz wyprodukowano je we Włoszech, gdzie powstała metoda nauki Montessori.

Odstraňovanie položiek

Najprv sme začali hrať so sadou „Human Body“. Téma objavovania toho, ako vyzerá naše telo, vzbudzuje záujem detí vo veku 3 - 4 rokov a je možné ju vidieť hneď po vybalení škatule. Už pri otváraní rezaných prvkov rozpoznal syn predtým známe časti tela, napríklad hlavu, nohy alebo rameno.

Skutočný objav sa však začal, keď sme sa mohli „pozerať“ hlboko do tela a spoločne vidieť, kde je srdce, mozog alebo žalúdok. Hra so vzdelávacou sadou „Ľudské telo“ spočíva v usporiadaní ďalších vrstiev tela na šablóne s plochým náčrtom s obrysom postavy chlapca. Zobrazujú kostru, svaly a orgány až po kožu. Karty pripojené k súprave s vyznačenými a popismi jednotlivých častí tela pomáhajú v hre, zatiaľ čo prvky na usporiadanie už nie sú podpísané. Vďaka profilovaným tvarom sú usporiadané ako puzzle. Samostatne nájdeme tabule so slovami popisujúcimi naskladané prvky.

Musím priznať, že správne usporiadanie všetkých vrstiev nie je ľahké ani rýchle. Podľa môjho názoru je to dobré, pretože to znamená, že sa hračka nebude nudiť rýchlo a rád sa k nej vráti aj po niekoľkých úpravách celku.

Puzzle

Súbor „Slovník“ je vynikajúci spôsob, ako rozšíriť slovnú zásobu dieťaťa a naučiť sa písmená. Hra je o prispôsobení slovných dosiek k obrázkom.

Hranie so slovami

Keď uspejeme, ďalším krokom je zoradenie slov podľa kategórie a hlavne miestností, pre ktoré sa používajú priečinky priložené k obalu. Vďaka nim môžete do kategórie „kúpeľňa“ zaradiť prvky ako zubná pasta, kefka alebo toaletný papier a do „kuchyne“ hrniec, príbory a panvicu. Existujú štyri kategórie: balkón, kúpeľňa, kuchyňa a detská izba.

Moje pozorovania zo zábavy ukazujú, že kategórie zoradenia a porovnávania sú veľmi zaujímavou odrodou a okrem výberu slov pre obrázky.

stojí to za to?

Videl som nejaké nevýhody vo vzdelávacích súboroch Clementoni Montessori? V skutočnosti by ste ich museli hľadať, pretože hračky dokonale plnia svoju funkciu. Jedinou znepokojujúcou vecou, ktorá ma zaujala pri hraní so synom, bola malá veľkosť niektorých prvkov

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk