Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 14:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
24.12.2019
Zdravie a hygiena mamičky a dieťatka
Počas prvých mesiacov života našich ratolestí im musíme zabezpečiť zvýšenú starostlivosť. Nejde len o základné potreby ako kŕmenie, obliekanie či spán... čítať celé
Zariadenie detskej izby
21.12.2019 Článok
Zariadenie detskej izby
Detské postele a postieľky, matrace aj ostatný nábytok nesmú deťom škodiť, alebo ohrozovať ich zdravie. Rovnako aj posteľná bielizeň. Všetko by malo b... čítať celé
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
23.08.2019
10 odporúčaná kozmetika na starostlivosť o opálenú detskú pokožku
Každý rodič vie, že v lete, keď slnko pôsobí najviac, sa o detskú pokožku treba starať jedinečným spôsobom, ale nie každý vie, ako sa o ňu starať po l... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Železničná závrata
13.08.2019

Železničná závrata

Zložité strategické hry sú veľkou výzvou a vyžadujú si veľa času. Poskytujú však veľa spokojnosti, uvoľňujú sa a dobre trénujú myseľ. Jednou z takýchto hier je „

Kolejowy zawrót głowy” – rozbudowana gra z wieloma elementami, która z pewnością zaskoczy wielu potencjalnych graczy.

Špecifikácia hry:

 • Počet hráčov: 2-4
 • Vek hráčov: 6+
 • Čas prehrávania: 20-30 minút
 • Typ hry: strategická stolová hra s prvkami logickej hry
 • Vydavateľ: Alexander logo

  Obsah poľa

  Hra "Railway Vertigo" je vo veľkej lepenkovej škatuľke, hoci sa musí pripustiť, že by mohla byť o niečo menšia. Vo vnútri je veľká výklopná doska, 4 farebné drevené pešiakov v tvare vlakov, 4 kartónové krabice s figúrkami, kocky, 30 kartónov s miniatúrami vagónov a lokomotív, 55 akčných kariet, 32 drevených riadiacich bodov (16 nastavení priamej jazdy) a 16 nastavení otočení), 20 červených okrúhlych plastových žetónov, 100 hračiek, bankoviek rôznych nominálnych hodnôt a pokynov na hranie vo forme brožúry.

Herná esencia

Získajte lokomotívy a vagóny prostredníctvom lukratívneho obchodovania s ostatnými hráčmi v súvislosti so všeobecne chápanou komunikáciou. Zbierajte odmeny a bonusy, použite možnosť teleportácie a dajte si pozor na pasce. Vyhráva hráč, ktorý dokáže vybudovať najcennejší vozový park.

Príprava hry

Bankovky sú rozdelené podľa nominálnej hodnoty a usporiadané na bočnej strane dosky. Do nich umiestnime červené plastové žetóny alebo ich necháme v krabici. Zamiešané akčné karty sa umiestnia vedľa dosky, kartónové miniatúry vozňov a lokomotívy sa umiestnia na príslušné škatule na doske. Drevené prestieranie umiestňujeme do skladov. Doska je pripravená hrať.

Sekvencia hry

Hráči si vyberajú jeden kartón so znakom a vždy jeden záložník. Kocky krútia po jednom a pohybujú ich kúskami, pamätajúc na to:

 • pešiaci sa môžu pohybovať iba dopredu,
 • hráči môžu zmeniť prepínače tak, aby zmenili stopu iného hráča,
 • pozor na neobvyklé úseky trate, ktoré spomaľujú alebo zrýchľujú pohyb pomocou pešiaka,
 • v akčných kartách a súvisiacich bonusoch sú veľmi dôležité teleportácie, pasce a hrozby,
 • objednávky pracovných miest a súvisiace príjmy môžu dramaticky zmeniť konečné skóre. Pri spustení hry sa oplatí naplánovať konkrétnu stratégiu vrátane rozhodnúť, či je lepšie stavať železničné koľajové vozidlá s najvyššou hodnotou alebo sa pokúsiť získať najväčšie a najlepšie objednávky. Voľba nie je ľahká! Hra končí, keď hráči už majú všetky prvky koľajových vozidiel a žiadny z nich nezostane na palube. Body sa počítajú a víťaz sa vyhlasuje.

Zobrazenia

Milujem tento druh hry! Táto téma je dosť neobvyklá z dôvodu témy úzko súvisiacej so železnicami. Nie všetci to nájdu, ale tí hráči, ktorí majú radi vlaky, sa v nej môžu chytiť a nebudú ľutovať. Technicky sú všetky prvky rafinované, s výnimkou lišty pre škatuľu, ktorá je od začiatku prašná a poškriabaná. Mnoho hráčov môže byť tiež podráždených veľmi ľahko napísanými pokynmi. Na takéto nedostatky môžete zavrieť oči, ale s týmto typom hry, ktorá nie je najlacnejšia, by sa už nemali uskutočňovať.

„Železničná závrata“ je veľmi dynamická hra, ktorá sa dobre prispôsobuje rôznym hráčom. Má priemernú mieru regresie a postupom času sa môže prejaviť najmä v prípade starších hráčov.

Odporúčam to tínedžerom, ktorí začínajú dobrodružstvo so strategickými stolovými hrami. Pútavá, rozšírená hra, ktorá je alternatívou k tradičným rodinným doskovým hrám.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk