Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
13.08.2019
Čo sa učia „Faktúry a nástroje“ zo služby Play-Doh?
Ciastolin z Play-Doh je jednou z tých hračiek, ktoré milujú batoľatá aj ich rodičia. Každý pravdepodobne počul o pozitívnom vplyve plastickej hmoty na... čítať celé
Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
13.08.2019
Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
Clementoni je rodičom dobre známy pre hračky a súpravy, ktoré učia hrou a podporujú vývoj batoľat. Tentoraz sa pozrieme na vzdelávaciu hru „Hovoriace ... čítať celé
Steer ball - stojí za to veriť reklame?
13.08.2019
Steer ball - stojí za to veriť reklame?
Bláznivá guľôčka z EPEE sa vrátila do nového prostredia. Druhá séria je úplne iná, ešte šťastnejšia smejkovia, navyše dve rôzne na jednej gule. Testuj... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Článok
  4. Bicykle, detské vozidlá
04.01.2019

Bicykle, detské vozidlá

Detské bicykle, odrážadlá, trojkolky a iné detské vozidlá.


Zo začiatku je život pre naše deti plný nových skúseností. Vo fáze, keď začínajú robiť prvé opatrné krôčiky je dôležité, aby mali podporu okolia. Postupom času ich zvedavosť privedie k tomu aby sa snažili sami chodiť, behať, skákať a neskôr používať aj odrážadlá, bicykle a iné detské vozidlá.

 

Bicykle, detské odrážadlá

Práve pre toto obdobie je dôležité vybrať pre nich to správne vozidlo. To znamená, že musí mať farbu, ktorá sa dieťaťu páči. Tvary a funkcie sú tiež dôležité. Rodičia vedia, či je lepšia modrá dvojkolesová motorka, alebo červená hasičská štvorkolka. Niekto chce radšej auto ako motorku. Každé dieťa má predsa svoj vkus. Niekedy je pre rodičov ťažké vybrať to pravé.

 

Detská štvorkolka

Pamätáte si ako sme začínali jazdiť na bicykli? Detské bicykle s pomocnými kolieskami boli pre nás prvé "motorky", na ktorých sme sa preháňali po uliciach a medzi panelákmi. Predtým sme boli mnohí šoférmi autobusov, mali sme vlastné traktory, nákladiaky a podobne. Inak to nie je ani dnes.

 

Detské bicykle s pomocnými kolieskami

Chalani stále milujú motorky, ale aj štvorkolky na pedále. Autá, na ktorých sa môžu preháňať. Niekedy sme my dospeláci prekvapení, ako sa dokážu deti toľko šantiť, hrať a naháňať. Odkiaľ berú toľko energie. Majú fantáziu, na ktorú sme už zabudli. To im často už len závidíme.

 

Motokáry

Detské bicykle a vlastne všetky detské vozidlá však majú svoju funkciu. Nie sú iba pre zábavu. Majú veľký podiel na posilnení svalov a šliach dieťaťa a tiež na schopnosti udržiavať rovnováhu. Rozvíjajú aj dynamiku pohybu. Preto netreba zanedbávať vhodný výber týchto vozidiel. Vždy je dobré mať na pamäti, že je dôležitejšia kvalita a funkčnosť, ako cena.

Aj keď je odrážadlo, detské korčule alebo kolobežka iba na krátky čas, nech ten čas využijú deti naplno. To je to najdôležitejšie pre naše ratolesti. A naše ratolesti sú zase najdôležitejšie pre nás. Netreba na nich šetriť.

Detské odrážadláDetské korčulekolobezka pre detiodražadla pre deti

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk